Автор Тема: '69 Alfa GT 1300 Junior - Колекционерското купе  (Прочетена 46001 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2022, 16:02:29
Отговор #130

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Не съдя и не давам акъл на никого, но мнението по въпроса ми е категорично - динамо за изложба, алтернатор за работа.

Тук се сменя обаче и стила на реставрация. От автентичен отива на ресто мод. Митко, прекрасно знаеш как се заблуждават непросветените в електричеството.

Това ми припомни, че преди много години имах клиент който притежаваше и Austin 3литра(май Saloon се водеше като модел и много приличаше на Триумфа на Люси), та той си достави от Англия алтернатор за модела, но с визията на оригинално монтираното динамо. Външно и като крепеж беше на 100% идентичен с динамото и само по кабелите можеше да се разбере, че има "измама"
Никога не съм се интересувал колко струва това вманиачаване, но има опция и за феновете на оригиналното  :)

Юли 29, 2022, 19:01:37
Отговор #131

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Във видеото се говори за регулатор на аиркрафт, демек самолет.
Автомобилните имат само по една бобинка.
Това мисля е схемата, с изкл на една грешка е че В+ идва от контактния ключ вместо от батерията, както е на картинката.

Бобинките са 2 или 3 и при колите. Ето моето резервно реле-регулатор, което току що отворих. Оригинално Бош е и е с 2 бобинки. Ясно е, че на снимката се виждат намотките само на едната. 

Ето снимки на отворено реле-регулатор, което го дават за стари мерцове 180 190 220 и 300sl и е с 3 бобинки.

Схемата, която си постнал е вярна. Ето на практика същата схема, която е залепена на капака на моето реле. 

И "препечатка" от оригинално ръководство за тестване и реглаж на тези релета.

« Последна редакция: Юли 29, 2022, 19:10:39 от Nik1600GT »

Юли 29, 2022, 19:45:35
Отговор #132

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
ОК, сега разбирам (по схемата в документа който си дал) че в един корпус има:
1. voltage regulator
2. OVP over voltage protect relay (Има го на по късните модели мерцедес отделно, с бушон отгоре му)
3. третата бубинка за какво е, сега ще търся ?

Извинявам се ако съм прозвучал като професор, по-горе :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Август 08, 2022, 19:52:52
Отговор #133

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Много благодаря за всяко мнение! Изчетох и изгледах всичко с интерес, а и е по-лесно когато някой ти подбере информацията :)
Стана ми ясно как работи това реле.

Междувременно, от уважение към качествената техника, работила безотказно 53 години, поръчах чисто ново реле Бош:



Сега, личи си, че е ново, а и не мога да му прехвърля патиниралата капачка на старото защото тя е с винт, а новия модел се щраква на основата с уши.
Как да е, дано изкара дълго!
Остава ми да го монтирам и пробвам.

Отделно, колегата Лъчо ми подари и едно старо реле, което също ще пробвам.



Относно алтернатори, които приличат на динамо, има ги и за стари Алфи, но цената е чук!  :))
Предполагам са вариант ако динамото не подлежи на ремонт.


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 24, 2022, 14:20:50
Отговор #134

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Играл съм ги и двата варианта.
При първия си купих ново постояннотоков генератор и нов реле-регулатор. Колата си остана с "+" на маса. Зарежда си съвсем прилично според амперметъра на таблото, акумулаторите ми карат по не знам вече колко години и то без да дозареждам и да карам редовно.
Решил си да гониш оригинал и да не караш с много консуматори - търси ново динамо в комплект с новия реле-регулатор.
Вторият вариант го карах преди малко. Гледаш на тоя мотор от завода какво са сложили 70-те, когато масово се минава на алтернатори. Аха, е такова. Има ли го същото с вграден РР? Има! А има ли по-мощен алтернатор при същите габарити и ремък? Аха! Има! Слагаме едни 70-80А с клиновиден ремък (за повече ще трябва ремъкът да стане пистов). Изолираш двете кабелчета от старото РР, връзваш на алтернатора силов, маса и възбуждане и газ! В моя случай съм с малко по-ретро алтернатор, та е 40А, ама пак стигат.

Октомври 12, 2022, 23:53:41
Отговор #135

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
С новият реле-регулатор се оказа, че и динамото е за ремонт.
Зимата ще го оправя, но до тогава, малко красоти.
Смених фасона на Алфата. Вече изглежда като 1750 Велоче серия 2.
Остава и едни малки стопове да сложа и си става коректна 1750 включително и със 1750 интериор

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 13, 2022, 11:02:35
Отговор #136

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Вярно, каква разлика има в двете решетки :)

Октомври 13, 2022, 20:51:30
Отговор #137

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Много добре изглежда, ако можеш да махнеш и буферите на броните ще изглежда още по-изчистено и едновремешно.  :)

Октомври 13, 2022, 21:59:37
Отговор #138

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Буферите по принцип са лесни, но искам да пипам който и да е детайл когато мога да го довърша.
В моя случай задната броня не съответства на предната и това се решава с нова броня. Има ги, стотици евра са, но преди това имам по-важни неща за доизпипване, като смяна на задна маска с малките, стари стопове.

Докато си мисля за фасона, един ключов компонент се предаде тотално.
Кормилната кутия.
Знаех от предния собственик, че е спукана и ще трябва да се завари или смени. Да, ама все си карах на добра надежда, че мога да отлагам във времето.
Е, при паркиране в гаража, усетих яко хрускане във волана и той започна да се върти подозрително леко. Успях някак да вкарам колата в гаража и отворих предния капак. Кутията станала на паприкаж  >:D



Ако тези стари коли може да се каже, че имат проблем, това са кормилните кутии Burman. Изкарват 50 години и започват да се пукат.
Виновни са високата температура от изпускателния колектор в комбинация с нехайни собственици недоливащи течност в кутията и шофиране с износен паразитен хебел/накрайници.
Корпусът е алуминиев и се цепи по шпилките на фланеца на кормилния прът.
Поради това, че моделът е интересен и много хора се състезават с него се произвеждат нови корпуси за кормилни кутии. Има ги и от кован алуминий - към €2000 :)
Аз бързо намерих втора употреба като през зимата предстои инспекция и смяна.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 13, 2022, 22:06:03
Отговор #139

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Буферите по принцип са лесни, но искам да пипам който и да е детайл когато мога да го довърша.
В моя случай задната броня не съответства на предната и това се решава с нова броня. Има ги, стотици евра са, но преди това имам по-важни неща за доизпипване, като смяна на задна маска с малките, стари стопове.

Докато си мисля за фасона, един ключов компонент се предаде тотално.
Кормилната кутия.
Знаех от предния собственик, че е спукана и ще трябва да се завари или смени. Да, ама все си карах на добра надежда, че мога да отлагам във времето.
Е, при паркиране в гаража, усетих яко хрускане във волана и той започна да се върти подозрително леко. Успях някак да вкарам колата в гаража и отворих предния капак. Кутията станала на паприкаж  >:D



Ако тези стари коли може да се каже, че имат проблем, това са кормилните кутии. Изкарват 50 години и започват да се пукат.
Виновни са високата температура от изпускателния колектор в комбинация с мехайни собственици недоливащи течност в кутията и шофиране с износен паразитен хебел/накрайници.
Корпусът е алуминиев и се цепи по шпилките на фланеца на кормилния прът.
Поради това, че моделът е интересен и много хора се състезават с него се произвеждат нови корпуси за кормилни кутии.
Аь бързо намерих втора употреба като зимата предстои инспекция и смяна.
Освен всичко цитирано от вас мога да добавя "перфектните пътни настилки".Всяка неравност е удар по кормилната система.
retrobs.com