Автомобили > Италиански автомобили

'69 Alfa GT 1300 Junior - Колекционерското купе

<< < (32/32)

DpymeB:
Браво, много се кефя как имаш в главата си вече проект за колата, какво и след колко време искаш да постигнеш!

Надявам се да е в топ кондиция за септември месец!

Speeder:
Стефчо, няма как иначе.
Алфите са за създадени за каране и това ми е топ приоритет, заедно с разните детайли около двигател и интериор.

Иначе, завърших я за Густо Алфа 2023 и съм много доволен от резултата.
Карбовете искат настройка, но това е лесно



 

Speeder:
Алфата сред свои на Gusto Alfa 2023

Speeder:
Преди да съм зазимил Зелената еуглена (това е прякорът, наследство от предния собственик) иска реглаж на карбовете, но…. пусто време все не стига.

Реглаж и каране може да няма, но намерих редкият и скъп оригинален дървен волан за GT 1750 Veloce! Иска една зимна реставрация и напролет ще блести на мястото си ;)

Междувременно намерих оригиналният номер и име на цвета на колата: Verde Ischia AR230.
Кръстен на зелените нюанси на остров Ischia в Тиренско море смятам, че подхожда много добре на малкото купе.
Доста рядък за купетата цвят и най-често срещан при седана Giulia и хечбекът Alfasud.

Из фейса попаднах и на едно хасковско москве с привидно съшият цвят.
Соц познавачите дали мога да потвърдят, че и Москвичите имат подобен оригинален цвят?



m_g:
Москвичите имат много зелени варианти. Алфата ти донякъде прилича на характерния за 70-те цвят "кипарис" на Москвичите - код АН 564.
Примерно този на сина ми е "лиана", характерен за късните дефорсета. Сега един комшия взе "пихта" - масленозелен от последните, 1988г. Има металик - "алигатор", бледозелен - "карелия" и съвсем зелен "флора". Та има поне 6 различни зелени само за 2138/2140.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия