Автор Тема: '69 Alfa GT 1300 Junior - Колекционерското купе  (Прочетена 45951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2018, 22:21:46
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Както е тръгнало, феновете на баварци, а и не само, също ще трябва да сложите някакъв маркер за край на задното предаване, не е като при Алфа.

Прекрасни снимки Митак

Хаха, така е,
Откакто пуснаха 2 сериа вановете на Мини платформата, и Х1 пак на Мини ба3а, ми паднаха с 50% в очите БМВ.

Но наскоро карах едно 2018 240и кабрио, стик скорости, само на 3адно и 340 кончета турбо 6 цил.
Убииствено БМВ,
Ама повечето купета и кабрио 2-ки и 4-ки, са с 2 литра печки, не точно 3 литрови бен3ин шестаци, да му се не види.
Но по Европа, и градските и селските БМВ карачи, все едно дали са италианци, немци, или балканци, така или иначе обичат да карат БМВ танкана, и все такива смотани мотори купуват.


Иначе Митко, страхотна Алфа, в тотално 70-ска цветова гама.
Ама варви ли с 1.3 литра мотор...  ::)
Спидера дето го карахме с еидн приател, бе с 1.6 и 107 кониа, и само вдигаше обороти, бе3 много варвежка.
Бе много по-бавен от 2.0 ГТВ-то ми.
Но па това Купе 1.3 е по-лекичко от 3 Ген Спидер, та сигурно е пиличка... O:-)

Октомври 25, 2018, 09:27:42
Отговор #51

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз не се учудвам, че върви хубаво това 1300. Моторът е почти "каре" - 74х75мм. Всички останали НОРД мотори са дългоходови.
Освен това диференциалът на 1300 е "по-къс" с сравнение с 1.8 и 2.0, така че относно пъргавина би трябвало да се усеща добре. Вече над 100-120 със сигурност ще има сериозна разлика в сравнение с 1.8 и 2.0.
Идеална разходка сте си направили!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 25, 2018, 09:57:18
Отговор #52

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Аз не се учудвам, че върви хубаво това 1300. Моторът е почти "каре" - 74х75мм. Всички останали НОРД мотори са дългоходови.
Освен това диференциалът на 1300 е "по-къс" с сравнение с 1.8 и 2.0, така че относно пъргавина би трябвало да се усеща добре. Вече над 100-120 със сигурност ще има сериозна разлика в сравнение с 1.8 и 2.0.
Идеална разходка сте си направили!

Пфу ... с тея боксери определено имам доста "изкривени" разбирания за "дългоходови" мотори. При боксерите на VW и Porsche това "каре" си е дългоходово отвсякъде. Всъщност и там са се "объркали" веднъж и имат такова 1300cc "каре" (измежду десетките, да не кажа стотици стокови комбинации ход на вала/размер на буталото) при 356. Пак при 356 и пак 1300cc имат обаче и 64мм/80мм  :).

Май 08, 2019, 00:13:39
Отговор #53

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Пускам няколко клипчета на първите ми настроени карбуратори, именно на тази Алфа .

&feature=share

&feature=share

Реакцията на двойните хоризонтални карбове и тоя мотор ми пълнят душата всеки път!

Ето и малко фотоси:



Проблемите бяха няколко.
-три от ускорителните жигльори бяха запушени
- плунжерът на ускорителната система на единия карб беше блокирал нацяло
- три от смукачите на работеха (виждат се едни малки отчупени парченца месинг, които задвижват индивидуалните смукачи) Скоро ще пристигнат новите механизми и ще ги сменим и тях
- някой в Италия е дупчил капачките на жигльорите. Поръчани са нови вече.
- нивата на поплавъците бяха мноого извън границите препоръчани от производителя.

Резултатът беше много трудно палене на студена. Забиване при рязко ускорение от ниски обороти и нестабилен празен ход, който изкуствено беше завишен за да не гасне.

Сега двигателят пали, форсира се, върви доста по-бодро, но може и още!
Клапаните май са доста натегнати (колата е карана на газ) и предстои реглаж на хлабините.

Като цяло, чУдесна благородна техника от апенините! :)


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 19, 2019, 11:40:07
Отговор #54

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ето така е излязла колата от завода през 1969 година - предница Scalino, малкия стоп, обли брони без буфери, цвят Grigio Indaco и салон комбинация от сив плат и черен винил, черен двуспицов волан, без централна конзола :




С годините са я модифицирали добре като са добавили редките седалки и централна конзола от GT 1750 Veloce, както и по-големите спирачки от този модел.
За жалост, са и насадили големите стопове отзад и най-късната муцуна.

Кога ли ще я видим обратно в оригинален вид, поне на ламарини ?!  O:-)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 20, 2019, 04:36:15
Отговор #55

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
за реглаж на многокарбураторни двигатели много помага colortune
целта е да работят в синхрон, и дроселовите клапи лесно се слагат в синхрон, но сместа на празен ход без colortune е трудна работа

в България имах руски еквивалент на това colortune, и даже беше доста добро като изработка

всеки който има повече от един карбуратор трябва да го има това нещо
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 10, 2019, 11:49:25
Отговор #56

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ще ги набавя тези свещи Colortune.

Наскоро ми пристигна CO газанализаторът. Надявам се да получа достатъчно информация за перфектната настройка!

Ровейки из имейлите си намерих и отговора от Регистро Сторико:

« Последна редакция: Ноември 10, 2019, 23:22:36 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 10, 2019, 16:42:04
Отговор #57

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Газо анализатора няма да ти бъде много полезен защото, неможе да мериш газовете от единя карбуратор, и газовете от другия (смесват се в аспуха)

С colortune:
Игленото винтче за сместа на празен ход ако го отвиваш пламъка става жълт.
Ако го завиваш пламъка преминава в син (което е желания цвят) и ако продължаваш да завиваш синьото започва да затихва и двг почва да намаля обороти и отива да загасне.

Ще се справиш и само с един colortune, но ако имаш два, ще гледаш едновременно и двата карбуратора.

Успех
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 11, 2019, 10:20:59
Отговор #58

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Газанализаторът няма да е полезен при балансирането на карбураторите и не дава информация за индивидуалните смеси на всеки цилиндър, но дава поглед върху това какво излиза от ауспуха.
Двигателя можеш да го настроиш да работи балансирано на по-бедна смес и на по-богата смес.
Аз искам да знам къде съм, да имам някаква обратна връзка.
Също ми е интересно на различните настройки как върви.
Отделно, имам и една Лада, която също искам да настроя, след като и отстраня газовата уредба.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 11, 2019, 16:20:38
Отговор #59

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Също ми е интересно на различните настройки как върви.

Винтчето за сместа на празен ход не влияе на вървежа.
За да променяш качеството на сместа при товар, трябва да играеш с диаметрите на жигльорите.

Поне аз незнам друг метод при карбураторни системи.
немец мръсен, бандит магистрален ...