Автор Тема: Продавам лична колекция Ретро автомобили  (Прочетена 6155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 28, 2018, 12:46:32
Прочетена 6155 пъти

Неактивен Avtolux

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
0885 331 255 Димитър Тахтаджийски

Май 28, 2018, 14:19:05
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Обявата е постната точно по правилата на Форума, и с модерното напоследък срамежливо към публичност, обявявяне на исканите цени.

Май 28, 2018, 14:52:06
Отговор #2

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Люси,ще взема повод от думите ти - тъй като единствените твърди условия за публикуване на обява са снимки и телефон, формално обявата е коректно списана. Отделно,ако трябва ще заформим на друго място дискусия за наличието на цена в обявите.
Лично ако трябва да коментирам - това не е обява, а някаква смешна пародия.
Щом обаче продавачът смята, че без грам дума, цена или инфо за стоката, ще успее да я продаде успешно, то кои сме ти и аз, че да разбираме от маркетинг. :D :D :D

Май 28, 2018, 22:16:28
Отговор #3

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Митак, каква е причината, да продаваш част от колекцията си?  :'(
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Май 28, 2018, 22:40:29
Отговор #4

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Наскоро гледах автомобилите от обявата: всичките са с редовни документи и в движение. Съхранявани са в подземен гараж, състоянието им не е по-различно от снимките. По всички има работа за да са достойни за отличие, но са идеална база за сравнително лека реставрация. Шкодата 1000МБ е стара наша познайница - бившата на Здравко Карчин, пораженията по задния капак са козметични, боята е изсветляла, но в общи линии си е в състоянието като при Здравко. Октавията Супер също е била чест участник по ретро паради - Маринчо Папунков я караше навремето. Може би това е най-добрата Октавия за реставрация, която съм гледал през последните 10 години. Като съм подкарал Шкодите - Фелицията има най-много работа, но е комплектна и със стойка. Предвид Фелициите, които се въртяха по обяви близките години, тази е колата, която най ми е хванала око. Москвича 403 също заслужава сериозно внимание, цял живот гаражен, от любопитство повдигнах оригиналните гумени стелки на пода и нямаше петънце ръжда по пода... Има и една Шкода 105 Л японка в състояние като моята, която също заслужава внимание при интерес. Имам подробни снимки на автомобилите, ако някой се интересува сериозно, бих съдействал. Относно цените, мисля че са реални предвид състоянието на автомобилите, но тук крайната дума има собственикът. Според мен са добра покупка за човек, проявяващ интерес.

Май 28, 2018, 23:52:12
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси,ще взема повод от думите ти - тъй като единствените твърди условия за публикуване на обява са снимки и телефон, формално обявата е коректно списана. Отделно,ако трябва ще заформим на друго място дискусия за наличието на цена в обявите.
Лично ако трябва да коментирам - това не е обява, а някаква смешна пародия.
Щом обаче продавачът смята, че без грам дума, цена или инфо за стоката, ще успее да я продаде успешно, то кои сме ти и аз, че да разбираме от маркетинг. :D :D :D

Ха, аз иронизирах, ама щом само това са условията за обяви, екстра.
А за успешната бърза и в пълен размер на евентуалните искани суми продажба, колко па да разбираме.  :))
Голям праз, че на светилото Филип Котлър наживо съм чу слушал лекции, при идванията му в БГ.
А и още от 20 годишен студент съм запомнил основните 4 П-та на маркетинга, пак измислени от него, за да се продаде успешно една стока. 3 от тия 4 П са- Продукт, Прайс, и Промоушън /Представяне/.

Тука само като гледам 3-те различни отенъка на лявата страна на Москвича, ръждясалия му рефлектор на единия фар /поне от тия снимки така изглежда/, и особено голите шпригли без гюрук, и боядисаните с черна боя или дзифт брони на Фелицията, съм убеден, че реставрацията на повечето коли ще е ама точно леко козметична.
А по отношение на непостнатите цени, ами айде някой да ги напише тия цени, щом уж са умерени, а и собственика го мързи, или се срамува да ги напише.
Или сега едва момента някой да напише, че който се цигани да се обади за 15 ст. да пита по тел, няма да има пари да купи тая изумителна сбирка.

За дискусията, дали да има цени и други задължителни неща, да, може да се направи отделна тема.
Но всъщност дискусията ще е излишна.
Може да се вземе вече успешния опит на повечето Форуми по марки, или групи за продаване на коли по Фейса.
Там обяви без цени и без описания на колите чрез обявени- год на произв, пробег, декларирано състояние и т.н, повечето модератори ги трият без предупреждение.



Май 29, 2018, 00:28:26
Отговор #6

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Люси, само ми кажи, ако Фелицията имаше гюрук, мислиш че той ще е в топ състояние ли?

Москвича е изключително добър екземпляр. Погледни "бардаците" по обявите, виж и този и ще говорим.

И никъде не съм споменал "козметична" реставрация. Козметична и реставрация са две взаимоизключващи се думи.. Като бял негър  ;D :D :D


Май 29, 2018, 17:22:00
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Кабриото не е Фелиция, а Шкода 450... ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 29, 2018, 23:34:19
Отговор #8

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Кабриото не е Фелиция, а Шкода 450... ;)

Според фабричната табелка е Фелиция.

Май 30, 2018, 11:32:22
Отговор #9

Неактивен Avtolux

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2

0885 331 244 Димитър Тахтаджийски