Автор Тема: Реставрация на Lancia Delta HF Turbo 831 Ex. Ed.  (Прочетена 54360 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2019, 14:33:10
Отговор #120

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ако имаш предвид газова горелка не съм сигурен,че ще свърши работа.Необходима е газово-кислородна горелка. ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 24, 2019, 14:55:49
Отговор #121

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Нема относно тезгяха се замислих и реших да те послушам. https://www.olx.bg/ad/rabotna-masa-metalna-i-metalen-kufar-CID1012-ID7X0RU.html какво ще кажеш?

А за горелката https://www.olx.bg/ad/map-gaz-s-gorelka-CID1012-ID7f6ef.html

Смятам и едно компресорче  , но се колебая между този https://www.olx.bg/ad/kompresor-butalen-za-vazduh-100litra-2-2-kw-model-g100-360-CID1012-ID7vgFC.html
 и този https://www.olx.bg/ad/kompresor-verto-1500w-50l-CID1012-ID7NAM9.html

Декември 26, 2019, 20:10:39
Отговор #122

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Оххххх  :(,това,което си показал са инструментални шкафове от ламарина,мисли го така:Ако на теб и още един твой  авер (младо момче около 100кг)  не ви е трудно да го преместите,значи не става.
Горелката не става,написах ти ->газово-кислородна горелка,това е ,което прави с пропан-бутан прибл. 2000 гр.Целзий в относително малка точка,ако е с ацетилен прави прибл. 3000 гр.Целзий. Трябва да можеш гайките и шпилките,които искаш да развиеш да ги нагрееш до червено.Е толкоз ли няма някой с "оксижен" покрай тебе?
Трифазен ток имаш ли?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 25, 2020, 18:08:33
Отговор #123

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колеги днес пръснах под калниците. Като за сефте мисля , че стана добре.


Февруари 25, 2020, 18:13:20
Отговор #124

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Какво използва за покритието?
retrobs.com

Февруари 25, 2020, 18:44:29
Отговор #125

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Какво използва за покритието?
NOVOL COBRA.

Февруари 25, 2020, 18:48:13
Отговор #126

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Почвам да събирам предницата , турбото и кутията. После минавам на задния мост. Там също смятам да пръскам с Кобрата.Като накрая ще напръскам и целия под.  Рециклирах старите Конита , които ще слагам отпред.

Февруари 25, 2020, 21:00:35
Отговор #127

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колеги , някои може ли да ми обясни как се почистват и раздвижват спирачните апарати. Ако може някое видео ще е най добре. Бих искал да купя и ремомтен комплект , но не мога да намеря. Преди да почна колата тя не спираше добре , накладките са нови , смених маркучите с нови и мисля че сега е момента да им обърна внимание.

Февруари 26, 2020, 14:32:06
Отговор #128

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз ще ти драсна как ги правя нещата аз. Не съм механик и не съм сигурен, че е 100% правилния подход, но при мен винаги работи.
АКо искаш да ги раздвижиш и трябва още един човек, който да ти стои на педала. МАхаш накладките и си взимаш една не много голяма шанга (или някой гаечен ключ). Когато другарят ти натиска спирачката буталото лека по-лека ще излиза. Натиска внимателно няколко пъти докато се покаже хубаво буталото. Пръскаш с някакво WD40-подобно спрейче, почистваш буталцето от ръжди и с лоста, който си приготвил го връщаш наобратно. И така няколко пъти докато видиш, че започне да излиза леко при натискане на педала.

Това е отбий-номер обаче.
Най-добре да извадиш буталото и да смениш гумичките. Не знам при Ланчата колко бутални са апаратите. Ако са еднобутални е най-лесно.
1. махаш накладките на единия апарат.
2. Някой ти натиска педела докато буталото излезне на 90%. Подлагаш нещо между него и спирачния диск, за да не може да излиза повече.
3. Прехвърляш се на другото колело, махаш накладките и асистентът ти натиска педала докато не излезне до край буталото.
4. Едното бутало вече си го извадил и не можеш да извадиш другото с натискане на педала. Затова го  вадиш с някакви клещи.
Ако не успееш с клещи да го извадиш може да затапиш с нещо спирачния маркуч на другия апарат и пак с педала да го изкараш.
Гумички си купувам от :

http://www.scorpion13.com/bg/about.htm

До сега не ми се е случвало да не намеря каквото ми трябва там.

Ако спирачните ти апарати са дву или четири бутални - методиката е същата. Изваждаш всичките бутала почти до край. Последното ще го извадиш с натискане на педала, останалите вече с клещите.

Ако апаратите не са ти на колата може да отидеш и да ги надуеш с компресор. С компресор ще ги извадиш лесно ако са еднобутални. Ако дву или четири бутални ще ти е сложно с компресор. Налягането е високо там и веднага излиза едното бутало и вече нямаш налягане да извадиш второто. ТРябва да се подлага нещо в средата където минава диска, за да запречи буталата да излезнат до край, но в същото време да излезнат максимално навън.

После внимателно гледай гумичките като сменяш, защото съм чувал, че някои имат посока. Аз чистя цилиндрите и буталата със скочбрайт да лъснат идеално. Сменям гумените пръстени, после мажа с една грес на ATE за спирачни апарати и вкарвам обратно бутала. Накрая маншоните със зегерките.

Дано съм бил полезен.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 26, 2020, 19:00:57
Отговор #129

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Аз ще ти драсна как ги правя нещата аз. Не съм механик и не съм сигурен, че е 100% правилния подход, но при мен винаги работи.
АКо искаш да ги раздвижиш и трябва още един човек, който да ти стои на педала. МАхаш накладките и си взимаш една не много голяма шанга (или някой гаечен ключ). Когато другарят ти натиска спирачката буталото лека по-лека ще излиза. Натиска внимателно няколко пъти докато се покаже хубаво буталото. Пръскаш с някакво WD40-подобно спрейче, почистваш буталцето от ръжди и с лоста, който си приготвил го връщаш наобратно. И така няколко пъти докато видиш, че започне да излиза леко при натискане на педала.

Това е отбий-номер обаче.
Най-добре да извадиш буталото и да смениш гумичките. Не знам при Ланчата колко бутални са апаратите. Ако са еднобутални е най-лесно.
1. махаш накладките на единия апарат.
2. Някой ти натиска педела докато буталото излезне на 90%. Подлагаш нещо между него и спирачния диск, за да не може да излиза повече.
3. Прехвърляш се на другото колело, махаш накладките и асистентът ти натиска педала докато не излезне до край буталото.
4. Едното бутало вече си го извадил и не можеш да извадиш другото с натискане на педала. Затова го  вадиш с някакви клещи.
Ако не успееш с клещи да го извадиш може да затапиш с нещо спирачния маркуч на другия апарат и пак с педала да го изкараш.
Гумички си купувам от :

http://www.scorpion13.com/bg/about.htm

До сега не ми се е случвало да не намеря каквото ми трябва там.

Ако спирачните ти апарати са дву или четири бутални - методиката е същата. Изваждаш всичките бутала почти до край. Последното ще го извадиш с натискане на педала, останалите вече с клещите.

Ако апаратите не са ти на колата може да отидеш и да ги надуеш с компресор. С компресор ще ги извадиш лесно ако са еднобутални. Ако дву или четири бутални ще ти е сложно с компресор. Налягането е високо там и веднага излиза едното бутало и вече нямаш налягане да извадиш второто. ТРябва да се подлага нещо в средата където минава диска, за да запречи буталата да излезнат до край, но в същото време да излезнат максимално навън.

После внимателно гледай гумичките като сменяш, защото съм чувал, че някои имат посока. Аз чистя цилиндрите и буталата със скочбрайт да лъснат идеално. Сменям гумените пръстени, после мажа с една грес на ATE за спирачни апарати и вкарвам обратно бутала. Накрая маншоните със зегерките.

Дано съм бил полезен.
Много благодаря. Апаратите са махнати. Ще пиша какво се е случило с тях