Автор Тема: Реставрация на Lancia Delta HF Turbo 831 Ex. Ed.  (Прочетена 54316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 26, 2019, 13:29:36
Отговор #40

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182

Бавно продължаваме напред. Оказа се ,че колата има датчици за накладките. Слагам нови пружини с амортесъори за момента докато оправя старите.

Юли 04, 2019, 08:36:04
Отговор #41

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колеги къде в Пловдив ползвате пясъкоструйка? Някои неща не стават на ръка и ми се иска да знам след като стигнете до гол метал , какво нанасяте в последствие?

Юли 04, 2019, 09:03:43
Отговор #42

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Колеги къде в Пловдив ползвате пясъкоструйка? Някои неща не стават на ръка и ми се иска да знам след като стигнете до гол метал , какво нанасяте в последствие?


        Доста подробно тук:

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1091.0.html

Юли 04, 2019, 11:08:13
Отговор #43

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182

Юли 04, 2019, 20:11:23
Отговор #44

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
 , разкачих спирачния маркуч от към апарата , но не капна и капка спирачна течност , а казанчето е пълно. Трябва ли по принцип да изтече от там ? Спирачните маркучи са за смяна. Дисковете нямат ръб. Утре ще разглобя апарата . Накладките изглеждат добре , но ще взема нови. Всичко отива на пясък. Като отворих казанчето ми направи впечатление , че пластинката на черния кабел е излезнала от корпуса на капачето. Някакви идеи? Предишния собственик е мазал с нещо черно, предполагам заради раздутите калници. Да го свалям ли? Да обработвам ли тенекиите около калниците или да ги оставя така?Качвам снимки за да стане ясно.


Юли 04, 2019, 20:36:27
Отговор #45

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Да се похваля с новия инструмент . Върши прекрасна работа.

Юли 04, 2019, 23:36:19
Отговор #46

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
При стари спирачни маркучи може и нищо да не изтече. Спирачната течност с годините ги разлага и се запушват, при спиране течността преминава към цилиндрите защото е под налягане, но при пускане на педала не се връща обратно и колелото започва да задържа и да грее. При съмнение за запушен маркуч, диагностиката е много лесна - натискаш педала, колелото остава блокирано, развива се винта за обезвъздушаване при отпуснат спирачен педал. Ако избие течност под налягане и колелото отпусне, то маркуча е на 100% запушен.При нови и изправни спирачни маркучи, при откачането им от спирачния апарат си тече доволно.

Август 06, 2019, 18:06:24
Отговор #47

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
 Колеги имам Mobil Medic Baranec. Някой ползвал ли го е? Прилича на черен силикон като дъвка . Качва снимки да го видите. Искам да пръсна подкалниците , но в момента са мазани с нещо сиво . Да го свалям ли или да го почистя и пръсна отгоре?

Август 06, 2019, 18:20:40
Отговор #48

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това не втвърдява и се ползва при монтаж на панели с болтова връзка за да може при нужда да се демонтира панела без излишни усилия и напъни.На жаргон му казваме "пълнител" ... нанася се по линията където са кламерите и винтовете ... както е в случая-преден десен калник (на подкалника,на колоната и на предна престилка)
retrobs.com

Август 07, 2019, 07:52:09
Отговор #49

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Румабата Бс благодаря. Странното е ,че пишеше , че предпазва от корозия и се пръска по праговете и подкалниците.
Това сивото нанесено по подкалника какво е?