Автор Тема: Реставрация на Lancia Delta HF Turbo 831 Ex. Ed.  (Прочетена 54332 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 07, 2019, 11:56:21
Отговор #50

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Желая да получа този ефект , като колегата от един друг форум. Ако членува и тук може да се включи.

Август 07, 2019, 17:46:06
Отговор #51

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ами,вече има изключително качествени акрилни покрития ... трябва да се консултираш с професионален автобояджия.
п.п.В никакъв случай не използвай покрития на битумна основа!
retrobs.com

Август 09, 2019, 16:53:15
Отговор #52

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Мисля да ползвам Боди 950 ,но не разбрах от прочетеното да ли мога да го нанеса директно върху сегашните покрития. Или да го.оставя така , колата има пластмасови подкалници.

Август 09, 2019, 18:04:15
Отговор #53

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Мисля да ползвам Боди 950 ,но не разбрах от прочетеното да ли мога да го нанеса директно върху сегашните покрития. Или да го.оставя така , колата има пластмасови подкалници.
Абе,не е най-доброто ама става :)
Ако фабричното покритие не е нарушено третираш с обезмаслител и нанасяш новото.
retrobs.com

Август 20, 2019, 08:29:31
Отговор #54

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Някой знае ли накрайниците на кормилната рейка с гайка или контра гайка са ? Не мога да ги сваля.

Август 26, 2019, 21:30:08
Отговор #55

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Здравейте , монтирах задните колани, които търсих една година  и купих бая скъпо. Но кефа цена няма . След като ги качих , разбрах че единия няма контра и е отварян. Някой знае ли така ли трябва да е механизма вътре и мога ло да ги оправя? Страх ме е да отворя другия за да не се прецака и той. Поздрави!

Август 26, 2019, 21:54:03
Отговор #56

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Охохохо,този сериал съм го гледал  :)
Първа серия-разтягаше се като ластик.
Втора серия-блокира нацяло.
Трета серия-оправи се.
Идея нямаш с какво се захващаш но докато не отвориш другия няма да разбереш къде е проблема  :)
Успех!
retrobs.com

Август 26, 2019, 22:10:53
Отговор #57

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Румба от този отговор се притеснявах . Май ще  отварям утре.

Август 26, 2019, 22:43:40
Отговор #58

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Дай по-детайлни снимки на пода на багажника,че имам съмнения за удар в заден десен рог.

Август 26, 2019, 23:02:05
Отговор #59

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Здравейте.Отговора на Румбата е много положително насочен.-----"Трета серия-оправи се."  За да се стигне до там по мое мнение не е нужно да се бърза да се отваря работещия колан.На снимката се вижда пружината която има за цел да прибере колана след като е освободен.Не виждам нищо необичайно.Механизма който блокира при рязко дърпане на колана е в другия край на остта на която е закачена пружината от снимката.   Не виждам снимки и не разбирам от написаното там дали е разглобено нещо. Там трябва да се търси проблем, ако колана не блокира при рязко дръпване --"няма контра".    Пусни снимка на разглобената част, ако има въпроси ще коментираме отново.                                                                                                                                                                            Като вариант ако не е монтиран правилно (ако са два леви колана или два десни) няма да работи контрата като се обърне при монтажа.Опитай при свален ако няма означения за ляв и десен при различно положение в пространството по вертикала дали няма вариант да работи?                                                                                                                                                             
                                            Успех и поздрави.