Автор Тема: Реставрация на Lancia Delta HF Turbo 831 Ex. Ed.  (Прочетена 54354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2019, 16:19:22
Отговор #60

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Здравейте , монтирах задните колани, които търсих една година  и купих бая скъпо. Но кефа цена няма . След като ги качих , разбрах че единия няма контра и е отварян. Някой знае ли така ли трябва да е механизма вътре и мога ло да ги оправя? Страх ме е да отворя другия за да не се прецака и той. Поздрави!


Отворих другия като внимавах да не изхвърчи всичко от вътре. Прави ми впечатление , че в разваления липсва греста , а здравия е обилно намазан.


Септември 11, 2019, 17:12:09
Отговор #61

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Здравейте.Отговора на Румбата е много положително насочен.-----"Трета серия-оправи се."  За да се стигне до там по мое мнение не е нужно да се бърза да се отваря работещия колан.На снимката се вижда пружината която има за цел да прибере колана след като е освободен.Не виждам нищо необичайно.Механизма който блокира при рязко дърпане на колана е в другия край на остта на която е закачена пружината от снимката.   Не виждам снимки и не разбирам от написаното там дали е разглобено нещо. Там трябва да се търси проблем, ако колана не блокира при рязко дръпване --"няма контра".    Пусни снимка на разглобената част, ако има въпроси ще коментираме отново.                                                                                                                                                                            Като вариант ако не е монтиран правилно (ако са два леви колана или два десни) няма да работи контрата като се обърне при монтажа.Опитай при свален ако няма означения за ляв и десен при различно положение в пространството по вертикала дали няма вариант да работи?                                                                                                                                                             
                                            Успех и поздрави.
Колега това е снимката от другата страна

Септември 11, 2019, 22:33:21
Отговор #62

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Благодаря за снимката.                                                                                                                                                                                Не виждам нищо да липсва или да е счупено, поне от тази гледна точка(това е отговора на първата част на въпроса)                          " Някой знае ли така ли трябва да е механизма вътре и мога ли да ги оправя?"                                                                                      На втората част за сега ми е трудно да отговоря.("мога ли да ги оправя") Ако не е ясно как работи механизма за блокиране вече ще се наложи да се отвори работещия и да се сравнява какво при единия работи а при другия не.На снимката всичко изглежда чисто и без интервенции  и мнението ми от разстояние е че по скоро е възможно да се оправи и да заработи.                                                     Ще потърся до няколко дни колан с подобен механизъм и ще опитам да дам насоки къде може да е проблема ако не отстранен до тогава.                                                                     Поздрави и успех.                                                                                                               

Септември 23, 2019, 15:36:11
Отговор #63

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колана остана на страна . Нещо не можем да се разберем. Открих я отпред, че има едни течове и сега ше мъча да ги преборя.

Септември 23, 2019, 21:12:18
Отговор #64

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тази обява видя ли я, ако нещо ти върши работа...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 23, 2019, 21:24:37
Отговор #65

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Само калниците може да ми свършат работа. Писах му , мерси.

Септември 24, 2019, 08:41:38
Отговор #66

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Вижда ли се ясно от къде омаслява?
Колектора е така омазан, че не се разбира много.

Наскоро карах една Delta HF Turbo, инжекционна, и се учудих колко потентен и забавен автомобил е това.
Много яко се развърта и направо подскача.

С благородна задача си се заел и накрая ще се кефиш много, със сигурност!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 24, 2019, 08:50:55
Отговор #67

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Вижда ли се ясно от къде омаслява?
Колектора е така омазан, че не се разбира много.

Наскоро карах една Delta HF Turbo, инжекционна, и се учудих колко потентен и забавен автомобил е това.
Много яко се развърта и направо подскача.

С благородна задача си се заел и накрая ще се кефиш много, със сигурност!
Митак , тече от болтовете на колектора. Гарнитурата е нова , но ми се стори едвам стегната. Болтовете се развиха на няма и половин оборот. Тече и от един маркуч. Ще сменя и гарнитурите на турбото.Колега ми каза да мажа с Курил . Някой ползвал ли го е? Колектора е пукнат и заварян . Но за късмет имам нов. Лошото е , че зимата наближава , а ми се искаше до пролетта да съм готов , но май и този път няма да стане.

Септември 24, 2019, 21:48:33
Отговор #68

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Едно старо казанче което блъсках 1 час с морска сол. За жалост остана малко ръжда вътре , но е в пъти по добро. Ако някой знае друг метод за чистене да казва докато не съм го качил.

Септември 24, 2019, 21:54:28
Отговор #69

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
  :))
"блъсках" :))
Ако искаш направи още един опит със сол но добави и оцет ... не се бъзикам .. не е дресинг за салата  ;)
retrobs.com