Автор Тема: Реставрация на Lancia Delta HF Turbo 831 Ex. Ed.  (Прочетена 54346 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 06, 2019, 21:04:38
Отговор #80

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ако става дума за изпускателен колектор/колектори, колегата 75 turbodelta  е абсолютно прав! На практика с каквото и да го/ги боядисаш, боята ще "падне" и ще миреше ужасно докато обгори боята.
Единствено има някакъв смисъл от т.нар. керамично покритие, но не виждам къде ще ти го направят. Продават такива колектори с керамично покритие фабрично и са доста по-скъпи от обикновени колектори "ръждавейка" боядисани с (черна обикновено) "транспортна" боя, но в "домашни" условия едва ли си заслужава да се опитва. Аз можех да опитам да им направя керамично покритие на моите изпускателни колектори, на работа имам колега дето е правил подобни неща (не и изпускателни колектори, но има пещ и спомена, че е правил некви керамични покрития и изпичене в пещ), но се отказах.
Има все пак смисъл от това да се увият изпускателните колектори с керамична термолента. При мен тези колектори минават много близо до главите и ги награвят, а другото е, че когато колекторите се "изолират" с хубава термолента, топлината повече или по-малко се задържа в колекторите (а не се разсейва) и изгорелите газовоте се извежат по-бързо. При мен остана малко остатъчна "транспортна" боя по колекторите, увих с керамична термолента, и чак след като навъртях 60-70км неприятната миризма изчезна.
« Последна редакция: Октомври 06, 2019, 21:15:49 от Nik1600GT »

Октомври 06, 2019, 22:42:45
Отговор #81

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Термолентата е добро решение за тръбен изпускател , но е абсолютно неприложимо при заводски чугунен колектор .
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Октомври 07, 2019, 08:27:59
Отговор #82

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Благодаря за мненията. Ще го сменя с един друг , който няма язви и не е заварян.

Октомври 22, 2019, 17:20:57
Отговор #83

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Най-накрая колана го направих. Бая ругаене изяде и два часа мъки , но резултата е задоволителен. В първите опити лентата е в обратната посока и обратния захват . Колана трябва да не е разпънат при навиването на лентатат  и да се смаже вътре с грес и да се напръска около водачите и топчето за контрата с смазка. Четох го от някакви форуми. Утре ги качвам и продължавам напред.

Октомври 22, 2019, 17:38:06
Отговор #84

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
С какво пръскате железата? Имам в предвид стаб. щанга носачи и пофобни неща ? Искам да са черни. Бихте ли ме препоръчали спрей? Както и за апаратите. Гледам , че продават по магазините модели за висока температура.

Октомври 22, 2019, 17:59:37
Отговор #85

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
С какво пръскате железата? Имам в предвид стаб. щанга носачи и пофобни неща ? Искам да са черни. Бихте ли ме препоръчали спрей? Както и за апаратите. Гледам , че продават по магазините модели за висока температура.
Според мен трябва да е здрава/качествена боя ... детайлите по окачването са изложени на удари от камъчета,пясъкът е като абразив,прах с едри частици.
За това трябва професионален автобояджия да ти отговори.
retrobs.com

Октомври 28, 2019, 17:40:17
Отговор #86

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Според мен трябва да е здрава/качествена боя ... детайлите по окачването са изложени на удари от камъчета,пясъкът е като абразив,прах с едри частици.
За това трябва професионален автобояджия да ти отговори.
Боядисах няколко детайла с Боди спрей за блокове на двигатели. Дават го за високи температури. Станаха добре.

Октомври 28, 2019, 17:42:23
Отговор #87

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Свалих кутията за да сменя съединителя.Имам втори , но и той е запалван. Тези дни ще има поръчка на нови части, а докато дойдат ще  зачистя всичко и почвам да сглобявам в обратен ред. Нови спирачни маркучи, накладки , комплект съединител, гарнитури за турбото и кутията и други дребни неща.

« Последна редакция: Октомври 28, 2019, 17:47:48 от asoto86 »

Октомври 29, 2019, 09:05:06
Отговор #88

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Идеален момент да поизчистиш кутията!
Препоръчвам чистител за карбуратори. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 30, 2019, 17:54:07
Отговор #89

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Идеален момент да поизчистиш кутията!
Препоръчвам чистител за карбуратори. ;)
Това е от днес. остана още малко утре.