Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200496 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2023, 14:16:09
Отговор #720

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Пускам снимки на няколко фиатчета снимани по Амалфийското крайбрежие. И няколко снимки, на коли в Наполи, с различни предпазни средства срещу кражба.


























Декември 23, 2023, 23:35:13
Отговор #721

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Пускам снимки на няколко фиатчета снимани по Амалфийското крайбрежие. И няколко снимки, на коли в Наполи, с различни предпазни средства срещу кражба.

Определено интересни снимки.
Ясно ми е, че става въпрос за Наполи, но все пак се чудя, кой и за какво му е да ги краде тези трошки  ::)

Декември 24, 2023, 16:48:08
Отговор #722

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Нямам идея Данчо. Имаше заключе страшно неподържани коли,както и имаше заключени относително нови и добре изглеждащи среден клас коли на по 3-4-5 години. Може би, тези коли нямат каско и се успокояват, че това ще ги спаси, знам ли. А и хората си пазят това,което имат, за някой това може да е барака, за други да е всичко,което могат да си позволят в този живот. Ето и още няколко снимки на едно мини и един интересен ( за мен ) ситроен :)



 




Декември 24, 2023, 19:30:31
Отговор #723

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Благодарим на Сашо за страхотните южноиталиански снимки. ))

Оранжевото е, разбира се, Мехари версията на 2СВ.
Приказна количка, толкова популярна по света, от полицейските филми с Луи де Фюнес.
Една от първте колички, които имах подарени като дете, беше едно такова Мехари, но бежаво, на Полистил в мащаб 1-43. Нашите ми го подариха, сигурно като съм бил 3-4 годишен. Струваше 5 лева в Млад Техник магазина, тогава в началото на 70-те години.

А за заключването, тъжна работа, видимо Южна Италия е още с доста по-голяма авто и всякаква престъпност от примерно Северна Италия, щом такива даже трошки има кой да ги краде, че да ги заключват хората с вериги и други неща.

А ето едни интересни не много отдавнашни снимки / там на острова, общо взето, май не падат много листата по дърветата/ от нашия колега Жоро от Англия.
Вижда се един Плимут Сателит, дето поне доскоро е седял сигурно 15 години немърдан, в един двор близо до негови съседи.

Приятно изкарване на Коледа на всички, и весели празници!  :)






Декември 24, 2023, 20:09:16
Отговор #724

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Благодарим на Сашо за страхотните южноиталиански снимки. ))

Оранжевото е, разбира се, Мехари версията на 2СВ.
Приказна количка, толкова популярна по света, от полицейските филми с Луи де Фюнес.
Една от първте колички, които имах подарени като дете, беше едно такова Мехари, но бежаво, на Полистил в мащаб 1-43. Нашите ми го подариха, сигурно като съм бил 3-4 годишен. Струваше 5 лева в Млад Техник магазина, тогава в началото на 70-те години.

А за заключването, тъжна работа, видимо Южна Италия е още с доста по-голяма авто и всякаква престъпност от примерно Северна Италия, щом такива даже трошки има кой да ги краде, че да ги заключват хората с вериги и други неща.

А ето едни интересни не много отдавнашни снимки / там на острова, общо взето, май не падат много листата по дърветата/ от нашия колега Жоро от Англия.
Вижда се един Плимут Сателит, дето поне доскоро е седял сигурно 15 години немърдан, в един двор близо до негови съседи.

Приятно изкарване на Коледа на всички, и весели празници!  :)






retrobs.com

Януари 12, 2024, 21:21:45
Отговор #725

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Мой познат е в Бразилия и от е тази снимка. Не мога да кажа марка и модел, но ще се радвам ако някой знае и сподели


Януари 12, 2024, 21:46:19
Отговор #726

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Аз не знае, ама питА Гугл.
Willys (или FORD) Rural wagon.

Март 11, 2024, 00:56:20
Отговор #727

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Един приятел е в Малта на екскурзия и днес ми я изпрати.


Март 12, 2024, 22:15:04
Отговор #728

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Плимут Сателита е страхотен ! Интересно ще е да го изрови някой от там да му видим кондицията . На бас , че ще запали лесно :D

Март 26, 2024, 20:11:50
Отговор #729

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Един приятел е в Малта на екскурзия и днес ми я изпрати.

Много готин голям Остин A99, Уестминстър, или какъвто и да е там /имало ги е и като по-премиумни Уолсли и Ван ден Плас брандирания/ горен-среден клас седан, правен от ВМС в края на 50-те и нач. на 60-те години.
Дизайна му всъщност е дело на Пининфарина, по времето като те проектират и Пежо 404, та си личат приликите между този Остин и 404 седана.

https://en.wikipedia.org/wiki/Austin_Westminster

https://www.co-oc.org/vehicles/austin-westminster-a99

И като стана въпрос за този героичен остров, да, в Малта все още карат масово английски коли, вкл. и по-нови производства.
Ето една моя забравена снимка там от Коледа от 2020 год, на която се вижда се Джаг ХК купе 2-ра Ген. Макар по принцип, доколкото аз съм забелязвал, там поне в ЛаВалета, повече са налични от Джаговете купета, тия по старичките ХК8 от 1-ва Ген.



А долните 3 снимки пък сега ми ги прати една приятелка от Хавана.
Там е в Куба на обиколка, и по крайбрежния булевард на столицата успяла да се снима и да се повози с амер. 50-ско кабрио.
Всичките тия американки и въобще ретроколи се дават срещу заплащане за снимки и за ползване под наем, както и би могло да се очаква.
Не знам какви са цените, вероятно са на база някакви свободни договорки между собственици и туристи, но сигурно и вероятно са отн. високи.

Интересно е, че на такива снимки от Куба отпреди 10-20-30 години, състоянието даже да на по премиумните американки бе плачевно, докато напоследък се забелязват все повече и повече бройки реставрирани в ориг. вид такива амер. фулсайзове.
Изглежда след възстановяването на дипломатическите отношения в 2016 год. /и Обама да е свършил едно полезно нещо като президент )) /, може и вноса на авточасти от Щатите да е станал по лесен, и с по-малки мита.