Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2231136 пъти)

dragomir_68 и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 23, 2013, 16:18:55
Отговор #2630

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Какво стана Влади, някаква луда цифра ли ти обяви

Няма да ти се повярва за 30-40 мин. какви глупости ми наговори този КАПАЦИТЕТ.Незнам как колата е дошла при него, вероятно някой му я е подарил или я е разменил за три кубика бетон(имал собствен бетонов център, и ако ми трябва бетон ще ми продаде с отстъпка!!!). "Колата мнноооооо вари направо ти казвам, сигурно е над 150 коня и над 2000 кубика, защото сина има 1,9 мотор на нещо си и аз като го надминавам все едно си почива на сянка. ??? Апа как върти предни гуми ( а тя е със задно и вероятно е 1,2 мотор ).Един път тръгне ли едвам спира, сичко надбегвам, нема Мерцедеси , нема БМВ-та, сина не може да ме стигне с турбото...??? Даваха ми 5 (ПЕТ) бона за нея , ама на мен не ми се даваше, много хуууубо върти предни гуми , направо ти казвам бИгачка.Са ако ти се намира некоя нова Зафира на газ или метан , може да измислим някакъв бартер, обаче има много за кърпене и е за боя , ама Павле от горната махала , каза , че за 600 лева ще я направи като от магазина.Давах му бетон за къщата и още не ми е платил , няма паре, и затова ще я боядише.Значи Кампюторо ми показа да знайш там по Германията , по Австрията такива коли струват по 25 иляди евро ...а ти за колко сакаш да ти я дам за 5,за 10 , Зафирка някоя ако имаш нещо може да размисля.Найш ли колко майстори в махалата ми викат , абе забери я колата у плевнята, и след някоя година за нея чисто нова ша ти дадат...даже ще доплатят.  >:D >:D >:D

Ужас, направо с колегите в сервиза си изпочупихме главите от смях. Това е само част от разговора, за съжеление и тази кола ще отиде за скрап, защото КАПАЦИТЕТА прави ремонт на апартамента и трябва да го довърши , ама нямал пари, пък не бил на зор , ама за 5 бона би се замислил.Понякога ме хваща яд , че отделям от безценното си време на такива хора с трето отделение, вероятно пияни от предния ден и неадекватни, говорещи несвързано.Както и да е обадих се , опитах се да кажа едно-две изречения, не можах и затворих.Общо взето цената на колата е плаваща....Поздрави
« Последна редакция: Август 23, 2013, 16:49:35 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 23, 2013, 16:50:18
Отговор #2631

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Влади, направо копи-пейст на поста в "Авто-вицове" - това си е бисер отвсякъде:)

Август 23, 2013, 16:55:17
Отговор #2632

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Абе Влади може и истина да ти е казал човека :D ...нещо поръчкова може да е била :D ...за някой състезател примерно 8))

Август 23, 2013, 16:59:03
Отговор #2633

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Може и така да е , ама като и гледам снимкита пък и ауспуха вързан с Авто Тел , направо е лимитирана серия....само една бройка , правена за този КАПАЦИТЕТ   ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 23, 2013, 17:39:13
Отговор #2634

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Влади ти от къде разбираш пък точно от този модел. Тази е специална. Уникат с предно предаване и променлив обем на двигателя а доколкото прочетох и с променлива мощност. Миля е че със специален ГорноОряховско-Търновски тунинг пакет под капака. А това на ауспуха не е тел а специален автомобилен канап. Сигорно е пропуснал да ти каже,че двигателя е изОтзад и радар не е лови (даже и на военните).
За съваление тези ТЪПАНИ С подобни коли са много а горките коли отишад ш разни мозеий като "металекс"
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Август 23, 2013, 18:43:02
Отговор #2635

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз предлагам колегата да даде номера му на тоя КАПАЦИТЕТ, та когато на някой му е кофти/сдухано , позвънява и започва да слуша бисери. Даже бизнес може да се отвори с импулсно телефонче  :))

Август 23, 2013, 20:09:40
Отговор #2636

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18231
  • Йордан Георгиев
На тоя с Асконата номера е: 0883 450 607
Изкуших се да му звънна да видя какво ще ми наговори и останах потресен ...
Питам коя година е колата? А той ми отговаря, че е кола НОМЕР 1 за Европа през '75-а ... въпреки този изумителен факт, аз отново го питам конкретния модел коя година е произведен по документи и тоя с неговото хъкане-мъкане и секунди пауза (явно се замисли) ми вика '75-та година ...
Питам го какъв е двигателят на колата? Тоя ми вика, че е била бегачка навремето, участвала по ралита и прочее ... аз отново го питам, тази кола щом е участвала в ралита и е била бегачка на времето значи е с издухан двигател, при което той веднага ме прекъсва и споделя, че модела бил известен в ралитата, а конкретната кола много вървяла ... Търпеливо го изкчах да се изхъка-измънка и го питам отново "Тая кола с какъв двигател е като кубатура???" той ми отговаря след секунди замисъл ... 2000 кубика.
След това ми се обяснява как някакъв бояджия му дължал пари и уж щял да му я боядисва и седяла в гаража му 2 години, ама оня така и не му я боядисал и нашия си я взел обратно и изтъпанил като паметник на червената армия там ...
Питам го колко струва? (няколко пъти) Викам кажи ми конкретна цена, колко пари искаш на тая кола ... ??? Той пак хъката-мъката ми се обяснява, как един му извадил 3 хил. лв, ама тия коли направени в Германия стрували по 20 хил. евро ... как сега щял да прави ремонт на апартамента на сина си и за туй я давал ... хиляда глупости и след поредното ми запитване "Пич, колко пари трябва да си взема у мен за да ми я продадеш???" той рязко отсече: "3000 лева"  :))
Ужас ви казвам, който реши да му звъни, нека да се е наспал добре, да е минал добре денят му, да има нормално кръвно налягане и най-вече да е спокоен и търпелив ... в противен случей да изсмуче един валидол преди това ... Но явно може да си стиснат ръцете на 3 бона. И естествено изпитания трик е 2500 в чантичката, срещате се, казваш това са парите и почти му бършеш брадата с тях и той според мен ще омекне :)
Сега да започна и с недостоверната информация, която подава:
 - колата не е 2000 кубика, защото този модел Аскона стигат до 1897 кубика
 - колата не е "Кола на годината за Европа" и никога не е била за която и да е година в производствения си процес!!!!!!! А това лесно може да се провери:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB_%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0_%28%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0%29
« Последна редакция: Август 23, 2013, 20:12:50 от dan4oteto »

Август 23, 2013, 21:12:24
Отговор #2637

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жалко за такъв еснафски тип мислене , и въпреки всичко Асконката особено такава двувратка си е много стойностна.На такава
Аскона А започва кариерата си на автомобилен състезател легендарният Валтер Рьол. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 23, 2013, 21:34:12
Отговор #2638

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Еее пичове само наливате масло в огъня  :D От големия зрителски интерес който е видял собтвеника по телефона цената от 3000лв може да скочи двойно  :D Следващия който му звънне да запише целия разговор по телефона  :))

Август 23, 2013, 23:01:44
Отговор #2639

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не бе, цената пада, на Влади казал 5000, Данчо го смъкна на 3000, след още 2-3 разговора може да си дойдем на цената :D