Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2174226 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2018, 19:34:32
Отговор #5110

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Ах, аз съм от Горна Оряховица, този човек от малък го търся, много искам да му видя колите от близо, но никога не мога. Всичките ми приятели, близки, родители и подобни са виждали колите му, возили са се, снимали са се с тях, а аз като "най-запален" по тях, нито мога да ги видя, чак пък да се доближа до тях...

Ноември 05, 2018, 19:47:06
Отговор #5111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Ах, аз съм от Горна Оряховица, този човек от малък го търся, много искам да му видя колите от близо, но никога не мога. Всичките ми приятели, близки, родители и подобни са виждали колите му, возили са се, снимали са се с тях, а аз като "най-запален" по тях, нито мога да ги видя, чак пък да се доближа до тях...

Май е на бившият шеф на ДАП - Г.Оряховица :)
Този Ситроен го бях видял през 2015-а пред един сервиз м/у Горна и Лясковец (по скоро в Лясковец) и беше още с пловдивски номера, а от колекцията единствено само синият "Бръмбър" засичах преди време.

Ноември 06, 2018, 08:17:50
Отговор #5112

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Недко Азманов се казва собственика. Има добра колекция от автомобили, даже една Изет-ка има.
to6ko OPC, интересно ми е успяхте ли да му направите реглаж на предницата и как по-точно ?

Ноември 06, 2018, 12:33:34
Отговор #5113

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Да,той ми каза,че имал няколко "Бръмбъра" и една бежава Изета,която съм срещал из Горна Оряховица,но с тях на пролет ще се запозная по от близо като ги докара да им направим стенд.А за самия реглаж стана много бързо.Човека е ходил на реглаж в Горна, но след това му е избягал волана от средното положение и започнал да я осеща лека и нестабилна.реглажа го направихме на работеща кола за да може да си поддържа нормалната височина на,която върви.Оказа се че колегите са я оставили доста свита.Отворихме я и волана си доиде на мястото.
п.с.Останах много впечетлен от колата за първи път виждам такъв модел на живо,много класен и красив автомобил

Ноември 06, 2018, 12:42:50
Отговор #5114

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Правилно сте я оставили работеща. На този автомобил реглаж сходимост се прави на работещ двигател не само заради работната височина, но и заради налягането в рейката. Сходимостта също така се прави в сравнение със задните колела по схема. На стенд е трудно, понеже задната стъпка е по-тясна от предната  ;)
Това, че центърът на волана му е бил "избягал" обаче има една особеност. Спицата на волана не трябва да гледа точно на 6 часа, а леко вляво на 7 часа. Някому ако е интересно, ще пишем за това в друга тема, да не спамим тук. Така че, ако сте му го "изправили" да гледа точно надолу, а не леко вляво не е правилно.

Ноември 06, 2018, 12:53:03
Отговор #5115

Неактивен Dobrev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Ах, аз съм от Горна Оряховица, този човек от малък го търся, много искам да му видя колите от близо, но никога не мога. Всичките ми приятели, близки, родители и подобни са виждали колите му, возили са се, снимали са се с тях, а аз като "най-запален" по тях, нито мога да ги видя, чак пък да се доближа до тях...
Имаш л.с.

Ноември 06, 2018, 15:05:27
Отговор #5116

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 214
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна

SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Ноември 06, 2018, 16:23:59
Отговор #5117

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
А стига бе, някой си докарал запазено Гарде от Чехия :o
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 06, 2018, 21:36:11
Отговор #5118

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Това Гарде има снимки из Варна още от 2014 г. Интересно, че човека си го държи на оригиналните стари чешки номера. :))  Би трябвало да седи прибрано някъде по-често.

Иначе за този Недко Азманов ми стана интересно, предвид че и от сравнително скоро и аз нося титлата "горнооряховчанин". Виждал съм DS-а многократно по пътя и веднъж зърнах и Изетата, но не съм имал удоволствието да ги огледам на място. Този господин случайно да има и едно бяло 2CV? Виждал съм такова из Горна Оряховица поне два пъти.

Ноември 06, 2018, 23:29:53
Отговор #5119

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Този господин случайно да има и едно бяло 2CV? Виждал съм такова из Горна Оряховица поне два пъти.

Да, май жена му го кара.