Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148729 пъти)

0 Потребители и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2019, 19:01:58
Отговор #5250

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Убавец! :)
retrobs.com

Април 24, 2019, 14:32:28
Отговор #5251

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
На път за София.

Април 24, 2019, 18:26:23
Отговор #5252

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Кабриото е 1947-52 години Кадилак, ако не греша с много.
А черната е некоя англ. ранна следвоенна малолитражка ли...
« Последна редакция: Април 24, 2019, 19:01:37 от USfan »

Април 24, 2019, 18:35:20
Отговор #5253

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Кадилакът и аз го познах, но за годината не знам. А това черното дали не пише Опел на тасовете? Ако е така, може да е Опел Олимпия следвоенен?
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Април 24, 2019, 22:30:15
Отговор #5254

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тъкмо пристигна в Z point Варна този Datsun Fairlady roadster 1967



А това Турбо 280 ZX все още чака ред за автовоза и да си идва и то :D


Април 25, 2019, 01:36:59
Отговор #5255

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Тъкмо пристигна в Z point Варна този Datsun Fairlady roadster 1967

Да ви е честит! :) Ще внесе малко цвят и романтика  8))
Иначе такъв Fairlady, но жълт има в една търновска колекция, където изобилства от особено интересни класики в различни националности ... да не кажа от почти всички основни страни играчи през '60-те и '70-те години  ::)



« Последна редакция: Април 25, 2019, 01:46:37 от dan4oteto »

Април 25, 2019, 07:47:25
Отговор #5256

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Данчо, благодарско за снимките . Радвам се ,че има още поне един ! Дано го вадят по паради и разходки . Други японки има ли из колекцията ?

Април 25, 2019, 11:38:28
Отговор #5257

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво Дидо, страхотен отн. ранен 1600 роадстер, отлична придобивка за собственика. :)
Чудесно е, че в страната ни има вече 2 броя от тези доста редки в Европа коли.

Гледам снимката отзад, на ремаркето, и гледам че то е с холандска регистрация.
Интересно ми е, сигурно и на някои други, дали като е внесено в Евр. съюз, примерно през порта в Ротердам, там още са оправени напълно документите при вноса и евентуалното освобождаване от мита.
Пиша освобождаване, понеже, доколкото съм си успял да преведа от холански на немски техните в Бенелюкс регистрационни изисквания, поне допреди няколко години, при внос в Холандия на над 30 годишни коли в оригинален вид, и след минаване на някаква там комисия с оглед, такива коли се освобождават от 10% мито и от Холандското ДДС.
Ако в тоя случай е така и ако собственика бъде така добър да обясни подробности за процедурата, това ще е ползотворно инфо и за други фенове, внасящи коли от извън Европа.

Що се касае за Велико Търновския роадстер, гледам е с много странен хардтоп.
Интересно дали е фабричен или някоя дилърова опция е бил...

А някои от колите на починалия колекционер в посл. месеци ги представиха семейството му в списание Автокласика...
Дали все пак, с оглед на идващия летен сезон, поне по-често ще вадят някои от тях по паради....

Така или иначе, Данчо, ако може наведнъж или на порции да пускаш още снимки от каквито тези основно спортни чудесии си снимал от колекцията, или ако можеш да активизираш снимането им тия дни, седмици и месеци, и да ни показваш снимките, аз и много други фенове, ще сме ти много благодарни.
От чисто човешка гледна точка, сигурно починалия собственик би бил доволен, ако и други хора и ентусиасти извън семейството му, оценят и адмирират страстта му към класическите коли.
« Последна редакция: Април 25, 2019, 11:56:20 от USfan »

Април 25, 2019, 21:07:59
Отговор #5258

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Браво Дидо, страхотен отн. ранен 1600 роадстер, отлична придобивка за собственика. :)
Чудесно е, че в страната ни има вече 2 броя от тези доста редки в Европа коли.

Гледам снимката отзад, на ремаркето, и гледам че то е с холандска регистрация.
Интересно ми е, сигурно и на някои други, дали като е внесено в Евр. съюз, примерно през порта в Ротердам, там още са оправени напълно документите при вноса и евентуалното освобождаване от мита.
Пиша освобождаване, понеже, доколкото съм си успял да преведа от холански на немски техните в Бенелюкс регистрационни изисквания, поне допреди няколко години, при внос в Холандия на над 30 годишни коли в оригинален вид, и след минаване на някаква там комисия с оглед, такива коли се освобождават от 10% мито и от Холандското ДДС.
Ако в тоя случай е така и ако собственика бъде така добър да обясни подробности за процедурата, това ще е ползотворно инфо и за други фенове, внасящи коли от извън Европа.

Що се касае за Велико Търновския роадстер, гледам е с много странен хардтоп.
Интересно дали е фабричен или някоя дилърова опция е бил...

А някои от колите на починалия колекционер в посл. месеци ги представиха семейството му в списание Автокласика...
Дали все пак, с оглед на идващия летен сезон, поне по-често ще вадят някои от тях по паради....

Така или иначе, Данчо, ако може наведнъж или на порции да пускаш още снимки от каквито тези основно спортни чудесии си снимал от колекцията, или ако можеш да активизираш снимането им тия дни, седмици и месеци, и да ни показваш снимките, аз и много други фенове, ще сме ти много благодарни.
От чисто човешка гледна точка, сигурно починалия собственик би бил доволен, ако и други хора и ентусиасти извън семейството му, оценят и адмирират страстта му към класическите коли.

Истината е, че снимките не са мои и затова досега не съм смеел да споделям тук. А и са от преди няколко години, когато колекцията бе сравнително пазена в тайна, само от доверени хора се чува и вижда нещо.
В последните години някои от класиките вече биват засичани периодично из улиците на Търново, а и самата колекция се разраства малко по-малко от сина на собственика. Хубавото е, че развива хобито.
Може би някой ден аз или друг колега от Търново, ще имаме достъп до халето и позволението да снимаме :)

Дидо, до колкото знам имат NSX от най-колекционерския модел ... за други японки не се сещам.

Но пък какви италианки има ... :) Само съм чувал за Montreal ...  ::) още не сме го виждали. Но пък преди няколко години в един сервиз видях разглобена до гайки ходовата част на червена GTV 6 плюс мостовете ... всичко бе буквално пребоядисано и подредено върху бял чаршаф застлан в каросерията на бус, а колата седеше високо повдигната до тавана на един подемник и чакаща.
Делтата Интеграле я бях споделял тук в темата за youngtimer-ите, защото бе пред сервиз ... една червена със стари италиански черни номера (от онези малките). За нея пък разбрах, че е внос от Япония ... има някакъв агент, който намира изгодни италианки от там.
Една пикантна клюка е, че приживе колекционерът се е пазарил за една 512 Testarossa, като последната оферта е била за около 40 000 EUR, но той си бил навил на пръста, че повече от 37 000 няма да даде за нея ... и до последно се пазарил, докато накрая я е изтървал ...  ::) Жалко!


Ето нещо много лъскаво от Търговище днес.








« Последна редакция: Април 25, 2019, 21:16:35 от dan4oteto »

Април 25, 2019, 23:44:09
Отговор #5259

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Teстароси тогава в началото до средата на 90-те години, имаха три нашенски оборотни в ра3лични сфери играчи. Та, беха поне 3 броики в БГ, които а3 3нам- две червени и една бела.
Едната червена бе на един с прекор- Пепи Арабина, арендатор на ка3иното в х-л Родина.
Белата бе на един мои тогава добар по3нат- Слави Бармана, арендатор на ка3ина, а и на ноштниа бар на хотел Родина.
Другата червена бе на сега пиандурника В. Михов, докато бе председател на БФС.
Всичките три и3че3наха от Софиа оште от средата на 90-те, бе3 да ра3бера де са отишли.
Та3и на Слави специално, оште прожиживе при него счупи мотор, маи в 1996 или 97 години, и тои некаде иа даде или скри.
Макар че, след като бате Слави почина в 2004-2005 год, имам спомен, че некакви ми оферираха евтино бела Теста, с счупен мотор и бе3 документи.
А друга Маиами Ваис да е имало в БГ, освен таиа на Слави, надали...

Таиа на Михов му иа купи и докара от Милано в есента на 1993 год, ако не греша годината (била е там собственост на некои си хирург, само 100 милиона лирети бе струвала 4-5 годишна) един пак тогавашен мои по3нат.
Та, на червената на Михов, допреди да иа получи, и на белата на бате Слави доста сум се во3ил тогава. И трите беха от пурвиа лифт от 1984 до 1991 години правени...

Предполагам тук малко неправилно пишеш като модел- 512, понеже точно версиата ТР 512, правена само 2-3 моделни години, от 1992 до 1994, е доста редка, и дори и преди неколко години, струвашта доста кинти.
Оште по-ценна от 512 ТР е и финалната 512 М, тоест- Модификата.

3а 512 ТР даже и бе3 мотор, е било абсурд суми в невисоки 5 цифрени числа в Евро да се дискутират, дори и само на искане.
Предполагам. е била е нормална предлифтова Тестароса (моделен код- Ф110).
Сигурно и с проблеми, та да е струвала тогава не 100, а само 40000 евро.
От днешна финасова гледна точка е било гршка да се пропусне.
От неколко години насам и на стандартните и наи-стари Тести доста скочиха цените.

Ето данни на трите основни версии Тести...

https://en.wikipedia.org/wiki/Ferrari_Testarossa

« Последна редакция: Април 25, 2019, 23:48:11 от USfan »