Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148403 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 04, 2019, 00:00:16
Отговор #5290

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Русе


Юли 04, 2019, 14:09:36
Отговор #5291

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Явно на ход е дошла от Украйна.

Юли 06, 2019, 18:16:22
Отговор #5292

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Тази много стегната Пура, върхова версия 560 СЕЛ, с оригинална кожа в салона и мишосив металик боя, пребоядисвана само веднъж в ориг. отенък, си купи един приятел пред 1 месец, нов внос от Щатите.
Повозихме се днеска интензивно на нея, бях забравил, какво голямо удоволствие е стегната Пура, и въобще стар еС-клас, на който всичко му работи, и нищо не хлопа, сее, скърца, и притраква.
Пура не като просто Мерцедес, а като замък, по тиха и масивна, даже от наследника в140.

Всичко при нея е като е излязло от завода, чак до ниворегулирането отзад, Бекер Мексико музиката, работещите електрики на двете предни и едната задна седалки, и дори наличните още 5-ти брой ориг. лята джанта /на рез. гума/, и пълен комплект книжки и документи от досегашния му 31 годишен безгрижен живот, в слънчева Калифорния.
Сервизните книжки са попълвани, и тя е обслужвана, в Мерцедес-център Малибу, чак до 2008 година.
Тоест, от продажбата и като нова, и до много години след изтичане на гаранцията и в 1993 година.

На пробег е на цели 186000 мили, но съдейки по салона и общата като нова кондиция, е била екстремно поддържана и запазена кола. Първата Пура от много години е, която аз поне виждам, да няма нито една забележка по фурнира на дървото по таблото и вратите.
Нито напуквания, нито отлепвания, нито нищо, фурнира е като нов, само леко помътнял.

Амер. версия е със само 242 коня /на фона на Евро-версиите 560, дето са катализирани с 270, и некатализирани с 300 коня/, но върви повече от добре, само мин. по-бавно се набира от от Евро версиите.

Много снимки не и правих, че се возихме основно.
Но след примерно някой и друг месеци, като имам възможност, ще я наснимам по-хубаво, вкл. и мотора, да се види как пазят кола, там филмовите магнати в Америка.
Отдолу и по ръбовете на веждите е като нова, вкл. и оригиналните 31 годишни ауспуси са непокътнати.
Не ръжда, а полъх от замисляне за ръжда няма.











Другите находки за днес са е тоя варен бук 353, паркиращ се по преките зад Ритуалния дом в Красно село, отн. средна по ранност версия, поне според мен.




И за десерт, този интересен, и крайно бабешки изглеждащ мидсайз Датсун седан, който е с фабричен 1.8 литров дизелов мотор.

За нетърпеливите да го придобият оризари :)) малко студена вода- колата собственика засега не я продава, не я и кара много де, а и не мога да обясня къде е точно, понеже ме караха до там.
Най-общо казано, седи до едни много трудни, поне от мен за описание за намиране, бараки и алейки зад бившия РТЦ център на Цариградско шосе.
















« Последна редакция: Юли 06, 2019, 18:50:45 от USfan »

Юли 06, 2019, 18:54:50
Отговор #5293

Активен USfan

  • Публикации: 10811
А тия 80-ски Ленди, и 90-ска Панда, седят тия дни на главната улица в Кранево.



« Последна редакция: Юли 06, 2019, 19:05:02 от USfan »

Юли 07, 2019, 02:14:51
Отговор #5294

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Лелееее, не бях виждал подобен модел Датсун  :o Браво на собственика, че е толкова запазена и очевидно ежедневка.

Люси, мисля е крайно време да си вземеш по-хубав телефон (за снимки)  ::)

Юли 07, 2019, 10:50:13
Отговор #5295

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Лелееее, не бях виждал подобен модел Датсун  :o Браво на собственика, че е толкова запазена и очевидно ежедневка.

Люси, мисля е крайно време да си вземеш по-хубав телефон (за снимки)  ::)

Ами регистрирана е, ама поне от няколко месеца не беше махан Датсуна из под тия дървета.
А за тел, имах подарък от сина ми преди няколко години един залежала наличност, но нов Айфон 5 еС, дето правеше готини снимки, ама ми го откраднаха в един магазин, или па го изгубих там, и някой си го е намерил.
Та особено хубав за фотоси телефон сега нямам. Нося понякога фотоапарат, ама не редовно.

Иначе тия снимки са правени с БМВ-то СУВ Купе :)) на Нокиите, първия им смартфон- модела Х6.
От него имам още цели 2 броя, купувал съм нови в 2008 год, и още работят перфектно.

По отн. на оптиката им за снимки разбира се, особено на тъмно или сенчесто, има какво да се желае.
Но за сметка на това са компактни и малки на размери, и много си ги харесвам като практичност и за носене.
А и батериите са им държеливи. Още са с ориг. си над 10 годишни батерии.

И така.
Ама айде, някои и други снимки нататътка, може и с апарат да правя.

Юли 07, 2019, 13:03:56
Отговор #5296

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ами регистрирана е, ама поне от няколко месеца не беше махан Датсуна из под тия дървета.
А за тел, имах подарък от сина ми преди няколко години един залежала наличност, но нов Айфон 5 еС, дето правеше готини снимки, ама ми го откраднаха в един магазин, или па го изгубих там, и някой си го е намерил.
Та особено хубав за фотоси телефон сега нямам. Нося понякога фотоапарат, ама не редовно.

Иначе тия снимки са правени с БМВ-то СУВ Купе :)) на Нокиите, първия им смартфон- модела Х6.
От него имам още цели 2 броя, купувал съм нови в 2008 год, и още работят перфектно.

По отн. на оптиката им за снимки разбира се, особено на тъмно или сенчесто, има какво да се желае.
Но за сметка на това са компактни и малки на размери, и много си ги харесвам като практичност и за носене.
А и батериите са им държеливи. Още са с ориг. си над 10 годишни батерии.

И така.
Ама айде, някои и други снимки нататътка, може и с апарат да правя.

В колата имам не лош любителска серия Canon SX160 is (последният, на който пише made in Japan), който за любителски апарат е мноооого добър и със страхотно приближение, а като е компактен ми върши страхотна работа, но не винаги е в мен като видя хубава класика ... дори 95% от снимките, които правя са с телефона ми.
Аз също не съм някакъв болен фен на супер нови телефони и изповядвам максимата, че не трябва да се дават много пари за телефон ... някак си в главата ми е заложена бариера за лимит от 500 лв за телефон, другото си е разхищение  ::)
Гледам да ми харесва дизайнът, а не че е с дисплей от горе до долу или някакъв там извит и прочее, което реално с нищо не подобрява работата ми с него.

От година и половина съм с ето този метален красавец HTC One S9:



https://www.emag.bg/smartfon-htc-one-s9-16gb-4g-gunmetal-grey-one-s9-grey/pd/D7H6R3BBM/

Към момента на закупуване беше вече поостаряващ модел (мисля е модел 2016-а), но пък параметрите му за времето си бяха топ и дори за към днешна дата все още си е ок и съм много доволен. Исках точно този модел и мой приятел от Търново, който е началник отдел в Технополис ми изнамери един от 4-те останали в цялата мрежа на Технополис в страната в този иноксов цвят и си го взех.
Приятелката ми е с iPhone 7-ца и това HTC буквално го прибира в задният си джоб по отношение на снимки, а дори и като цветове на дисплейят ;)
Като ходим някъде, снимаме само с моят телефон ... селфита - пак с HTC-то  8))

Казвам го, защото попадаш на интересни модели, но не можеш да им изкараш блясъка, като си с кофти камера :)


« Последна редакция: Юли 07, 2019, 13:14:20 от dan4oteto »

Юли 08, 2019, 00:31:01
Отговор #5297

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами замислих се.
Тия мойте две Х6 Нокии, са май с Канон оптика или софтуер за снимки.
И като им разрових настройките, оказа се че може да правят не само Дж-пег компресирани до 300-400 Кб снимки, а и съотв. влошени файлове, а и eНeРДубълВе /NRW/ файловe.

Направих няколко сега такива НРВ снимки, хем на тъмно сега на- А то Зет, Джаз феста.
Стават страшни снимки- не са компресирани, и са по 2 Мба обем.

Обаче па компа ми няма инсталирана програма за НРВ файлове, а качването по Нета да се преработват НРВ в сайтове е досадно.
Продават се по Нета на Канон и други фирми програми за обръщане на НРВ формат в Дж-пег, ама искат по 17-18 долара на програмата.

Та, ако някой колега случайно има програма за такава конверсия ѝНРВ към Дж-пег, и би я шернал, и може да я прати тук или някак на И-мейл /обема и е май и към 100 Мба/, да пише, ще съм благодарен.  :)

Юли 09, 2019, 16:24:31
Отговор #5298

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Една Волга :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Юли 09, 2019, 17:44:23
Отговор #5299

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Белият Вартбург - стандарт е една от последните някогашни коли в района. Собственикът е инженер, който се е занимавал с радио или телевизионна техника. Колата я помня от дете - някога беше в отлично състояние и стоеше не 5 метра напред и вдясно на алейката. Сега е тотално разкапана. Няма застраховка, нито е минавала преглед от безброй години. Съответно не се кара, а си стои там пред блока. По спомени преди 7-8 години от общината бяха залепили стикер за принудително преместване, на което собственикът отговори с някаква съдебна атака. Копие от документите беше поставено на стъклото. В крайна сметка общинарите се отказаха и Вартбургът си е все там. Не зная дали човекът е още жив обаче. Пенсионер е от много години.
Друга интересна особеност някога беше мигащото светодиодче за аларма вътре на челното стъкло. Май беше само диодче, без истинска аларма, понеже колата не пищеше за разлика от останалите.

Само до преди няколко години пред отсрещния блок имаше колекция от стари Москвичи. Собственикът, който е на моите години, нелепо почина в края на миналата година. Та така - май в квартала единствено Стенли се занимава с ретро. Май и 404-ката на Урвич още е жива.

Някога района беше пълен с интересни коли - не само соц, но и западни - само Пежа 404 имаше десетки.
Как е изглеждало мястото още по-отдавна мкже да се види във филма "Рицар без броня" - той е сниман точно там.