Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2168126 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2019, 19:54:26
Отговор #5400

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Това Волво съм го пускал, беше близо до ритуалната зала в Красно село. Данчо, на сватба ли си бил? 😎😉
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 16, 2019, 20:25:53
Отговор #5401

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
 :))
retrobs.com

Октомври 16, 2019, 20:59:24
Отговор #5402

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Това Волво съм го пускал, беше близо до ритуалната зала в Красно село. Данчо, на сватба ли си бил? 😎😉

хаха ... току виж ме склонят да се оженя там за по-близо, колкото и да се дърпам от такива неща все още ...  ::) жената живее на 3 мин от другата страна на тази ритуална, не към Красно село, а в посока центъра.
Иначе да, Волвото е точно в този район.

Октомври 16, 2019, 21:47:20
Отговор #5403

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Нали знаеш приказката: Откъдето е жената оттам е родата
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 16, 2019, 22:56:22
Отговор #5404

Активен USfan

  • Публикации: 10840
хаха ... току виж ме склонят да се оженя там за по-близо, колкото и да се дърпам от такива неща все още ...  ::) жената живее на 3 мин от другата страна на тази ритуална, не към Красно село, а в посока центъра.
Иначе да, Волвото е точно в този район.

А, посока центъра от Ритуалната...  O:-)
Че тя значи ми е почти съседка, и баш съседка на чичо Стенли с амер. коли.
Айде жени се за нея, и ще те правим местен квартален зет, да си ходим по съседски по ретро и авто евенти.  :))

Октомври 17, 2019, 00:32:21
Отговор #5405

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
А, посока центъра от Ритуалната...  O:-)
Че тя значи ми е почти съседка, и баш съседка на чичо Стенли с амер. коли.
Айде жени се за нея, и ще те правим местен квартален зет, да си ходим по съседски по ретро и авто евенти.  :))

хаха ами да ... да сме живи и здрави, ще дойде и това време :)

Октомври 18, 2019, 17:50:45
Отговор #5406

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Нещо много интересно от Русе ... Cortina Mk I






Октомври 19, 2019, 09:22:35
Отговор #5407

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Малко отклонение, но винаги съм се чудел, тези Т3-ки без долната решетка са въздухарите ли?
Като бях малък имахме точно такъв, но изцяло зелен Т3. Оригинално беше с 1.6 боксер двигател с въздушно охлаждане. Много хубави спомени имам с това бусче. По онова време обаче никой не им разбираше тук в околията на тези въздухарки и се наложи да го продадем. В последствие му сложиха двигател Лада 1600 като на доста негови бг събратя...  :'(

Най-комично беше при продажбата му, когато тогавашния купувач го обикаляше по няколко пъти и се чудеше къде бил радиатора  :)) :)) :))

Октомври 19, 2019, 09:46:39
Отговор #5408

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Като бях малък имахме точно такъв, но изцяло зелен Т3. Оригинално беше с 1.6 боксер двигател с въздушно охлаждане. Много хубави спомени имам с това бусче. По онова време обаче никой не им разбираше тук в околията на тези въздухарки и се наложи да го продадем. В последствие му сложиха двигател Лада 1600 като на доста негови бг събратя...  :'(

Най-комично беше при продажбата му, когато тогавашния купувач го обикаляше по няколко пъти и се чудеше къде бил радиатора  :)) :)) :))

Покажи страничните по-задни стъкълца какви са яки ;)


Ето и един много готин Вартбург от Лясковец ... единствено тези огледала не ми допадат, ако бяха хромирани хем щеше да е по-автентичен, хем и с хрома по лайстните, бравите, броните и предната решетка щяха да се вържат :)


Октомври 19, 2019, 13:11:15
Отговор #5409

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166


.. единствено тези огледала не ми допадат, ако бяха хромирани хем щеше да е по-автентичен, хем и с хрома по лайстните, бравите, броните и предната решетка щяха да се вържат :)


Имал съм случай и друг път да обяснявам в този форум... това СА оригиналните огледала! Единственото неоригинално в случая е, че са боядисани в цвета на купето, от което не виждам да е сериозно пострадала естетиката, оригинално са черни.

Щом е със тези джанти - без старите големи тасове, които покриват и гайките - значи това са му и оригиналните огледала. 1979 се случват тези промени. Хромът по броните и решетката остава още няколко години - до 1984.
И друго - Вартбург и Трабант оригинално никога не са имали хромирани странични огледала. Старият образец е този в линка - малко метално огледалце на рамката на вратата, както виждате изобщо не е хромирано (има и още по-стар вариант, но той е за напреднали :P, и пак не е хромиран):
https://www.ostmobile-shop.de/Aussenspiegel-/-Klemmspiegel-in-grau-links-fuer-den-Wartburg-353-und-Trabant-601-9107001671
« Последна редакция: Октомври 19, 2019, 13:16:34 от Ikonomov »