Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2150441 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2019, 15:48:31
Отговор #5430

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То оригинален, не знам руснаците да са правили. Този конкретно на снимката, е българско производство, или е правен по модел на такъв. Правеха ги на няколко места в страната, като ширпотреба към различни заводи. А чак усилен не е, Ладата като цяло е крива за монтаж на теглич - няма кой знае какъв здрав елемент в задницата. Захващаше се за пода на багажника, който като цяло си е профилиран лист ламарина с една мижава гредичка по средата, затова се правеше укрепването към буксирните уши, ти дефакто това виждаш отзад.

Ноември 15, 2019, 17:50:12
Отговор #5431

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Не знам защо ,но първоначлно погледът ми падна на капачката на централния отвор на предната джанта и реших,че това е оригинален ФИАТ. :DТози теглич дали е оригинален?Някаква особена усилена конструкция ми се вижда, интересно какво е теглил отзад собственикът?

Нямам никаква представа ... просто минавайки ми направи впечатление, че е изпъната и лъщеше доста, въпреки че от снимките не си личи особено и се забелязват разни белези от отъркано и натиснато ... но цялостно изглежда доста изпъната. Жигула комби в подобно състояние вече си е абсолютна рядкост и като видиш такава в редицата с автомобили от този век, веднага ти хваща окото :)

Ноември 15, 2019, 18:03:19
Отговор #5432

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, и задната броня е от седан. Комбито няма лампи за осветление на номера на бронята, защото си има на петата врата.
Капачките са пак някаква ширпотреба, един комшия имаше такива. Обикновено пише Rallye, или FIAT на тях.
Тегличът по принцип се поставя със съответната планка на пода на багажника плюс усилка към ушите за теглене под буферите.
Ладата беше любима кола по пазарите дълги години. За разлика от Москвич или Волга, при претоварвяане и теглене на тежки ремаркета, обикновено къса задницата и се получават характерни сгъвки на задните калници над арката. Просто гредите се сгъват и багажника увисва надолу. Това разбира се на измъчени и изгнили коли.
Комшията на село, лека му пръст, съм го виждал да кара доста над тон жито с Жигула с ремарке. Естествено, отзад - двойни пружини... В резултат при него колите рядко караха повече от 4-5 години.
Аз съм товарил на моята 700 кила полезен товар многократно и съм щурмувал Витиня. Вадя задната седалка и тъпча щайги и чували докато има място. Отгоре до тавана - дрехи и малък телевизор... Качваме се с баба ми (даже при нея в краката има багаж) и газ към София. Това с 1,2 на газ и 4 скорости. Като я засиля със 130 и горе излизаше със 100, ако няма затворени тунели. Отзад калобраните се влачеха по земята и даже се бяха изтъркали в долния край. Абсолютно неубиваемо добиче.
И най-интересното - задната част около моста не мръдна за толкова години и до ден днешен си е на колата, заедно с тавана...


Ноември 18, 2019, 21:39:28
Отговор #5433

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Като става въпрос за товарения, вижте един приятел от Ретроклуба, голям фен на цвай-такти /той има един червен Гогомобил в отл. кондиция/, с какви товарителки наскоро се сдоби- с цели две бройки от тия Темпо драй-радери.
И двете са били надлежно ползвани от нови по ТКЗС-тата, от 50-те години, та чак до началото на 80-те, доколкото разбрах.
После са били продадени на търгове, и двете са били купени от едно лице.

Това е едната бройка от чифта, която е с резан покрив на кабината, но пък е с отн. алко ръжди и работещ 2 цил. 2 тактов мотор.
Другата му бройка пък е с комплектна кабина, на е запецнал мотора, и е много гнила...

Той иска да комбинира двете в една при реставрацията, аз обаче го съветвам, покрай рядкостта на модела, да реставрира и двете поотделно, което обаче ще си е доста по-значимо начинание на ресурси и време.

Eто историята на фирмата-производител, и най-известния и модел.


https://de.wikipedia.org/wiki/Vidal_%26_Sohn_Tempo-Werk

А ето и снимки какво представлява едната от нашите български триколки Темпо, забележете и независимото и задно окачване.








« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 22:21:14 от USfan »

Ноември 19, 2019, 00:19:14
Отговор #5434

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Като става въпрос за товарения, вижте един приятел от Ретроклуба, голям фен на цвай-такти /той има един червен Гогомобил в отл. кондиция/, с какви товарителки наскоро се сдоби- с цели две бройки от тия Темпо драй-радери.
И двете са били надлежно ползвани от нови по ТКЗС-тата, от 50-те години, та чак до началото на 80-те, доколкото разбрах.
После са били продадени на търгове, и двете са били купени от едно лице.

Това е едната бройка от чифта, която е с резан покрив на кабината, но пък е с отн. алко ръжди и работещ 2 цил. 2 тактов мотор.


Този номер отзад оригинален ли е и какво значи "Ресен"?
Питам, защото край Търново в посока низината към Русе има едно голямо полско село Ресен, в което има разни не малки кооперации ... та се замислих да не е от моя край това Темпо.

Ноември 19, 2019, 09:00:33
Отговор #5435

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Това е оригинален номер за каруца от времето на соца. Тогава, всички каруци подлежаха на регистрация, без номер нямаха право да се движат по пътната мрежа. Попаднал е на триколката по скоро случайно,не ми се вярва в онези години да са ги приравнили с каруците. Иначе, номера е от с.Ресен Търновско, аз поне друго село с това име у нас, не знам да има.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 19, 2019, 12:29:52
Отговор #5436

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами ще го питам точно откъде ги е купил триколките сегашния им собственик.
Възможно е документално конкретно тази, да е била зачислена при един частен собственик след ТКЗС/АПК експлотацията, но реално да е сменила и други хора ползватели след това, от разни други населени места.
Каза новия собственик, че било голямо приключения влаченето до София, понеже наведнъж се е опитал да ги докара и двете, доколкото разбрах.
Сега тази кабриото я държи при някои коли на нашия колега, бившия председател на БАК Ретро- Владо, а другата, дето е в по-насипното състояние, но с покрива, си я прибрал при него да я разглобява.

А един колега фен е качил по Ретрогрупите в Фейса е тая доста оригинална еС-класа 100-ца, дошла в БГ сега за кратко, за мача на нац. отбори на БГ и Чехия.
Поради кондицията и редкостта на тая ранна версия 100, а и понеже колата все пак е дошла до БГ, прекачвам снимките и тук, да си ги имаме в архива.

Чудя се колко ли е такива мишосиви 100 са внесени преди в БГ, и дали на Луканов легендарната двувратка 1000 МБХ, не е била такъв цвят точно.
Чеха собственика на тая 100-ца е запален Шкодаджия, който е известен и с това, че с две по-нови задномоторки е обиколил два пъти земното кълбо.
Ето буквално цитат от на колегата поста по Фейса, с описание на тая чешка 100-ца.

-- Днес докато си тъпеех на работа дойде тази красавица на гости. Произведена е 72-ра година, от първите бройки с ниската гърловина на резервоара долу на калника. Собственикът и е чех, който е дошъл с нея от Чехия до тук за гледа мача България-Чехия, и си заминава обратно. Колата е на 35 000 оригинални километра пробег, вътре беше почти новичка, направо ми падна ченето като я видях честно казано... Оказа се, че от този тип в цяла Чехия има останали 4 броя (2 от които негови). Причината да са произведени малко бройки е защото често заради ниската гърловина на резервоара бензинът е изтичал, и от Шкода след втория месец на производство са решили да я преместят в горната част на калника. Наистина беше уникална--












« Последна редакция: Ноември 19, 2019, 14:04:08 от USfan »

Ноември 19, 2019, 21:05:08
Отговор #5437

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Това е оригинален номер за каруца от времето на соца. Тогава, всички каруци подлежаха на регистрация, без номер нямаха право да се движат по пътната мрежа. Попаднал е на триколката по скоро случайно,не ми се вярва в онези години да са ги приравнили с каруците. Иначе, номера е от с.Ресен Търновско, аз поне друго село с това име у нас, не знам да има.

е .. па то туй си е почти каруца  ::) :P

Иначе да, Ресен (Търновско) може би е единствено, въпреки че не малко села са дубъл, че и повече от две, като Ново село например.
Дори преди 3-4 години, поради гаф с доставката на едни рекламни материали, които организирах през логистиката на една фирма от София, разбрах за село Разград някъде в северозапада, а трябваше да се доставят за град Разград :D тогава се разбра, че една симпатична млада дама търсейки липсващият пощенски код за града (естествено мой пропуск в подаване на данните за доставка), някак необяснимо е попаднала и съответно подала кодът на селото  ::)

Ето една стегната Жигулка комби от Габрово




Ноември 20, 2019, 21:09:13
Отговор #5438

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
На Спасовден в София, не си спомням годината, имаше тъмночервена Жигула комби, която беше може би на 50 км пробег, с мустачките по гумите още.
Не открих нейни снимки в архива си.Ако я беше видял, щеше да разбереш какво значи комби.
Ето също една такава, но реставрирана, надявам се че знаеш историята на автомобила и на кого е била. :)











 
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 20, 2019, 21:47:10
Отговор #5439

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Въпросната Жигула '78 набор не беше на 50км, а на 1019км, ето нейни снимки от Спасовден 2013година. Беше наиситна уникална, ладата до нея 1500s мисля, че беше, също беше на около 5000км.















Andreev Motorsport TEAM