Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2169461 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 17, 2022, 12:28:05
Отговор #5840

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Ауу, Таунусът е страхотен!  :shy:
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 17, 2022, 15:52:24
Отговор #5841

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
с. Синеморец (Бургаско)
Разград

Голяма любов по тия R/C 107... За мен е малко странно, особено за R107, още повече пък за американската му версия. Европейският C107 определено е красив, елегантен двуврат седан. Твърде скъсеното междуосие на R107 обаче прави пропорцията на колата меко казано странна. И в съчетание с ултра грубите американски брони, виждам един меко казано непривлекателен за мен автомобил. Съдейки обаче по все по-често срещаните бройки от него, явно това на мнозина не им се струва така, както на мен... Доста станно е и това, че предшественикът W113 има почти същите размери като R107, но странното усещане за сбъркана пропорция при него липсва...

Не на последно място - Данчо, за пореден път - много и все интересни снимки, добре, че си все така неуморен в тая дейност - БЛАГОДАРСКО, за което!!!

Август 17, 2022, 18:11:06
Отговор #5842

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Голяма любов по тия R/C 107... За мен е малко странно, особено за R107, още повече пък за американската му версия. Европейският C107 определено е красив, елегантен двуврат седан. Твърде скъсеното междуосие на R107 обаче прави пропорцията на колата меко казано странна. И в съчетание с ултра грубите американски брони, виждам един меко казано непривлекателен за мен автомобил. Съдейки обаче по все по-често срещаните бройки от него, явно това на мнозина не им се струва така, както на мен... Доста станно е и това, че предшественикът W113 има почти същите размери като R107, но странното усещане за сбъркана пропорция при него липсва...


Вероятно много изгодно ги внасят от Щатите, това е причината напоследък да надхвърлят дори броя на москвичите у нас :)  Имам познати собственици, наистина да караш подобна машина в прилично състояние за около 10 бона си е оферта.
За Таумнуса предполагам Весо Митков може да каже повече, а за габровската "акула" - Жоро DMC
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 17, 2022, 18:51:24
Отговор #5843

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Мисля, че и миналата или по-миналата година пак бяха минали тези 205-ци, но ги видях в Търново.
А преди около 3 седмици на излизане от Габрово се разминах с колона подобни, но бяха предимно Passat В2, Jetta Mk I, Santana и други подобни от началото на '80-те години модели.

В този ред на мисли, днес в Габрово отново се разминах с колона интересни международни пътешественици, но този път с три поредни поколения и една след други джипки Toyota FJ във възможно най-повдигната заводска версия, Long кабина и Adventure оборудване по тях  O0
Мисля, че се бяха запътили към прохода Шипка, но по класическият път през града, а не новото обходно шосе-гордост на Боко и габровският му заместник ...

Голяма любов по тия R/C 107... За мен е малко странно, особено за R107, още повече пък за американската му версия. Европейският C107 определено е красив, елегантен двуврат седан. Твърде скъсеното междуосие на R107 обаче прави пропорцията на колата меко казано странна. И в съчетание с ултра грубите американски брони, виждам един меко казано непривлекателен за мен автомобил. Съдейки обаче по все по-често срещаните бройки от него, явно това на мнозина не им се струва така, както на мен... Доста станно е и това, че предшественикът W113 има почти същите размери като R107, но странното усещане за сбъркана пропорция при него липсва...

Не на последно място - Данчо, за пореден път - много и все интересни снимки, добре, че си все така неуморен в тая дейност - БЛАГОДАРСКО, за което!!!

Аз също точно този SL никога не съм го намирал за особено привлекателен, особено след дизайнерското бижу W113. Може би най-добре му стои версията купе SLC.

Август 17, 2022, 20:37:50
Отговор #5844

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
на мен пък винаги slc ми е бил адски непропорционален, като разтеглен SL с твърд таван....

107ца за 10х лв е мираж..... дори ранен базов 380 няма как да се купи за под 2-3х долара отвъд локвата, и то ще е минимум за боя и тапицер..... с всички разходи по докарването, за 12-14х лв ще имаме кола за реставрация, макар и козметична...




107 e един от иконичните модели на марката, в никакъв случай няма как да се нарече грозен или непропорционален :)

Август 18, 2022, 07:19:39
Отговор #5845

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Марто, само погледни състезателната версия на SLC  AMG r107,   и с ръка на сърцето си кажи дали няма правилните пропорции  8)) 8))
 
 Ако успея да разширя гаражните площи в къщи , мисля да настаня точно такова там

Август 18, 2022, 16:36:19
Отговор #5846

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365

За Таумнуса предполагам Весо Митков може да каже повече
По принцип собственика му има регистрация тук ама май няма тема.

Август 18, 2022, 20:03:31
Отговор #5847

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
По принцип собственика му има регистрация тук ама май няма тема.

Каза ми, че е влизал преди време във форума, но отдавна няма интерес ...

Август 19, 2022, 12:11:37
Отговор #5848

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Марто, само погледни състезателната версия на SLC  AMG r107,   и с ръка на сърцето си кажи дали няма правилните пропорции  8)) 8))
 
 Ако успея да разширя гаражните площи в къщи , мисля да настаня точно такова там

на мен също ми харесват, все пак споделят сходен дизайн, но просто роудстърът ми е много по-хармоничен :)

иначе този го разгледах отблизо на ретро класикс пролетта и е готин :)


Август 21, 2022, 17:00:55
Отговор #5849

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Русе



« Последна редакция: Август 21, 2022, 17:14:01 от dan4oteto »