Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2175840 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2023, 00:50:32
Отговор #6010

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Правилно ли виждам, че Москвичът има чистачки на фаровете?  :o

Да и според мен на почти 100% са допълнително монтирани. На този модел не съм виждал да има, само на следващото поколение Москвичи и то сравнително рядко се срещат ... най-вече в рекламни фотосесии и някои експортни модели за пазарите извън СИВ.



Тези на нашенския Москвич, смятам че са от Лада. Съдя по това, че ладовите са почти същите, но рамото им е ниско монтирано, а това е леко счупено нагоре ... явно там е удобно за монтаж и чистачките са с една идея по-големи от фара


Април 20, 2023, 20:29:14
Отговор #6011

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Разград


Април 26, 2023, 00:18:17
Отговор #6012

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Севлиево


Май 09, 2023, 19:32:26
Отговор #6013

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Тия ретраци вероятно собственост на чужденци /Флоридата прилича да е от Испания регистрация/ един колега от Фейса ги е снимал в Северна България.
Сигурно просто са ползвали чужденците българска фирма за транспорт, за по-изгодно.




Май 10, 2023, 16:55:14
Отговор #6014

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
две от колите са за реставрация видимо, та, според мен някой си извършва внос цел реставрация и реекспорт евентуално после. В Бг този бизнес е доста популярен и във всеки по-голям град има сервизи, където се прави точно това, работят само с доставени отвън коли, които после заминават обратно навън

Май 10, 2023, 17:54:14
Отговор #6015

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Да, тия горните сигурно ще прибивават в БГ, предвид БГ-регистрацията на влекача.

Но е тоя влекач с белгийски на регистрация коли- Пагода СЛ и Порше 964 Карера 2, видимо в добро състояние, друг фен ги снимал близо до София тия дни.
Тия коли трябва да са участници в традиционното белгийско рали ТурАмикал, където ретрофенове си обикалят в дадени години по Европа.
Специално тия от ТурАмикал белгийци в 2012 год. идваха до София, и после продължиха на автовози като тоя, до Истанбул.

Ето графика на пристиганията на партидите коли от ТурАмикал в София сега от 10 до 13 май, ще се паркират на площад Ал. Невски. Графика е споделен от колегата Къци, за което му благодарим.  :)
Та, и тия коли трябва да са от Тура.

https://fakti.bg/avto/780349-275-unikalni-koli-idvat-ot-belgia-v-balgaria?fbclid=IwAR2s_6-kFdznxQlYNMufzzZNNW6xI7dMn3mMzptTxR3kfN98xp1iLBmYQug

В добавка слагам и още няколко интересни снимки от Нета- италиански, немски, и оризарки, вкл. и мои снимки- на една Целика и един Бенц Комби т124.
По-старата италианка- ранна Алфа Спидер от шаси 105 1-ва Ген, наречена- Дуето, въпреки бургаските номера, са я снимали тия дни по София, а пък сивото следлифтово Бертоне Х19 е нов внос, и се намира в Пловдив.
Интересното пък на това 2-цветно Мече 220, извън неоригиналната цветова гама, е големия фабр. фалтдах марка Голде.

А другия тук Мерцедес, белия само 2-клапанов 200ТЕ от 1991 моделна година, сниман на рампата на подземния ми гараж, е новата придобивка на колегата Бурян, който той взе наскоро от първи и дългогодишен собственик в БГ.
Бенца е стар внос от Италия, но винаги е бил гаражен, с ориг. боя, и е в абс. безупречно състояние, на 150000 км пробег.
Оборудван е типично по итал. тертип за Бенцове- само с ръчни скорости, но с черна кожа и климатроник, както и с налични и двете ролетки отзад- щората, и мрежата за кучета.














Ето ги и няколкото оризарки, най-вече Тойотки.  )
Бордо металика Супрата 2-ра Ген тарга, е нов внос била мин. година /като снимката е от 2022 год, от Ретропарада във Видин/.
Сивия металик ранен Еклипс 1 Ген. с вдигащи се фарове е сниман скоро, тия дни в Плевен.
Зелената джипка Лендкруизър от култовата ФЖ40 версия, пък е снимана близо до стадион Хр. Ботев в Пловдив.
Черната Целика, връстница на Еклипса, и пак с вдигащи се фарове, пък я снимах аз, на един съсед е, пребивава в квартала до Мед академия, в София. Само СТи версия е, но пък има люк.








« Последна редакция: Май 10, 2023, 18:35:53 от USfan »

Май 10, 2023, 19:04:10
Отговор #6016

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Реших, че все пак мястото на поста е тук - Touramical  :)

Ето ги част от белгийците. Преди час в София.


« Последна редакция: Май 10, 2023, 19:15:31 от dido1903 »

Май 10, 2023, 19:22:50
Отговор #6017

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
За протокола.
На репатрака се вижда Toyota FJ 40 от края на 60-те. Автомобил с много високи качества като за 4х4.Най-вероятно е със стандартния бензинов R 6 4230 cc.Същия двигател както ск.кутия,диференциалите и окачването са ползвани доста години след това за по-новите модели.
п.п.Имах TOYOTA FJ 55 от началото на 70-те и доста информация събрах тогава.
retrobs.com

Май 10, 2023, 21:12:45
Отговор #6018

Неактивен martin187

  • Публикации: 12
Белгийските са част от някакъв пробег София - Дубровник. Днес бяха на паркинга на офиса ми. Имаше 7-8 911 въздухарки, 2 Остин Хийли-та, 3-4 Мустанга, още толкова БМВ-та от всякакъв вид, Корвет 2-ра генерация, И-Тайм 4.2 и две коли които много ме впечатлиха - ДеТомазо Лонгчамп, не съм вярвал, че ще видя такова на живо и то в София. Сигурно изпускам нещо...

Втората кола, която ме впечатли, я снимах, обаче нещо не мога да си направя акаунт в пикхост за да я кача. За съжаление е единствената снимка която направих, нямах време, не ме бийте. Ако някой може да я качи вместо мен, мога да я пратя във фейс или по мейл.

Май 10, 2023, 22:53:40
Отговор #6019

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Да, тоя ФЖ40 е много готин.
Ако е в сериен вид, сигурно е с 6 цил. редови мотор.

За Амикала, брей, по описанията значи, ще има и прилична редки коли.
Засега по ТИПР-овете качени са виждат само масовки, като Пагоди и барок СЛ-и, и разни 911.

Както бе и в 2012 година, като спаха тук на Хилтън, и после пътуваха тогава до Истанбул, сигурно доста от екипажите пристигат и сега на ход.
На по-мързеливите колите ги карат на автовози, пък те летят.

А е тия пък коли, колега фен ги е снимал някъде по околовръстното, преди да ги стоварят на паркинг срещу сградата на Еврохолд, и на Ферари представителството, близо до Аерогарата.
Сигурно оттам си взимат колите, и после идват към центъра.