Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2179457 пъти)

0 Потребители и 164 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 03, 2023, 10:41:52
Отговор #6090

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
явно е и с доста високо ниво на оборудване. Видимите чистачки на фаровете и на задното стъкло, както и подглавниците отзад, ме карат да подозирам че е с 4 ел. стъкла.... Най-вероятно е и с климатик.

Ха, Чавдаре, мисля снимките на Данчо и от интериора, всъщност следва да поохладят малко ентусиазма за екстрите. ))  Видимо е с постно неща като оборудване. Освен, че е с ръчни джамове навсякъде, няма люк, не е и автоматик.
Що се касае за плюша, на снимките се вижда по задните седалки и по вратите, един тип-хавлия плюш, които кореспондира със салона на така или иначе, повечето Сапорота които аз съм виждал на живо, и те бяха с такива плюшени салони, така че той е сигурно сериен при ГСР версиите.
Така че е слабо вероятно това да има климатик, като гледам обзавеждането в салона.
Всъщност не съм сигурен дали Турбо версиите биха могли да се доставят с автомат скорости, така че тази липсваща екстра е висяща, като възможност да я е имало при този точно екземпляр.

Преди 20 години имах едни съседи в квартала до нас, което бяха дипломати в Сърбия, мъжа бе възрастен, и имаха май тинейджър син тогава.
Та те редовно си идваха обратно в София, с едно златно Сапоро на сръбски дипломатически номера, в идеално състояние.
Тяхното бе с тапицерия с бежова видимо естествена кожа, ел. 4 броя стъкла, люк, и автоматик. Вероятно бе с атмосферен мотор, поне не пишеше- Турбо отстрани, а само ГСР или ГХЛ, нещо такова.

Още ме е яд, що не ги атакувах с оферти за купуване тогава, тия съседи дипломати.
После колата изчезна от нашия квартал до Мед. Академия.
Може и да са я оставили в Сърбия, ако тук е трябвало да и плащат мито и ДДС при по-късния и евентуален вече документално внос, ако бяха решили да се прибират с нея ,при свършване там на мандата и.
Та може би още се върти това Сапоро още някъде в Сърбия.
Всъщност, и преди и след това дипломатическо златно Сапоро, което в течение на 2-3 години редовно гостуваше в квартала на улицата /близо до бул. Прага паркираше/ никога не съм виждал друга бройка със заводски люк наживо.

Ето тук сравнение на техн. данни на с турбо и атм. мотори Сапорота.

https://www.ultimatespecs.com/bg/car-comparator/7027,7026/Mitsubishi-Sapporo-Coupe-vs-Mitsubishi-Sapporo-Coupe.html
« Последна редакция: Ноември 03, 2023, 11:00:37 от USfan »

Ноември 03, 2023, 10:44:44
Отговор #6091

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Ако някой има липсващата лайстна за задния десен калник да ми даде цена и да си говорим на ЛС. Имам желание да я подаря на човека да си дооборудва сапорото.

тъкмо това си мислех, колко ли ще се накефи ако някой му цъфне с една лайсна и завърши иначе перфектния пъзел! сто процента го гложди, че я няма

Ако наистина някой изнамери подобна лайстна ми пишете на ЛС. С най-голямо удоволствие ще се свържа с него и да му я подарим.
Може да се комбинираме, ако струва нещо ...

Ноември 03, 2023, 14:48:54
Отговор #6092

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Като гледам коша на Сапорото едва ли ще е турбо, но дори и наистина да не е, то си остава интересна кола.
Адмирации за собственика и благодарности за снимките  O0

Ноември 03, 2023, 17:37:36
Отговор #6093

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Ако някой има липсващата лайстна за задния десен калник да ми даде цена и да си говорим на ЛС. Имам желание да я подаря на човека да си дооборудва сапорото.
[/quote ] A не може ли да се изработи на 3Д принтер?

Ноември 03, 2023, 19:12:10
Отговор #6094

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ще поровя за лайсна , ако пък някой намери също се включвам финансово .

Ноември 03, 2023, 22:00:13
Отговор #6095

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Трявна


Ноември 10, 2023, 01:29:36
Отговор #6096

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Центърът на село Екзарх Йосиф е доста интересен. До колкото знам селото е известно с множеството си паметници на велики българи, мини зоо градина на центъра зад общината и там също на цънтъра тази ретро сбирка. Въобще доста китно селце, което си заслужава да се отбие човек и посети.

с. Екзарх Йосиф (Русенско)


Ноември 13, 2023, 23:55:07
Отговор #6097

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Килифарево


Ноември 16, 2023, 01:20:49
Отговор #6098

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Троян


Ноември 16, 2023, 23:44:35
Отговор #6099

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Ето как трябва да приключва пътя на всички онези "ретро" коли, дето общините им лепят стикери.

we all have wings, but some of us don't know why