Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177730 пъти)

0 Потребители и 46 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2016, 00:49:19
Отговор #4090

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546




Невероятно.

Култовия SL W113 Pagoda си го развозват напред-назад.   :)

И от кога са снимките ?

М/у другото в Сф има един пич с един черен такъв 280SL Automatic, който го изкарва редовно. Засичал съм го няколко пъти и e в перфект състояние, като нов.
Който си ги разбира и от една две кофти снимки ги познава. Познато ми е като име Pagoda, но до там. Какви специфики има?
Снимките са от скоро, зимата.
Въпросния черен мисля че го знам горе долу къде домува. Поне преди години бачках в един сервиз и от там един ден мина черен, лъскав и бръмчащ на голям двигател Бенц и го изкоментираха колеги че бил на някакъв баро от съседен двор.
Ивчоо, що не си фотографирал ? Трябваше сега и ти да се включиш с една снимка на още един нов Бенц и адаша верно ще получи сърцетуп или нещо подобно :D
0890192949 / 0887192949

Март 04, 2016, 04:40:21
Отговор #4091

Неактивен mitaka_malta

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
  • фотограф
    • PhotoMonkeys
Нещо интересно от 7ми опел събор 2015 ..  Малко от архива.

















Фотограф на автомобили в Малта и България

Март 04, 2016, 09:06:01
Отговор #4092

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Сигурно са хубави снимките от този Опел събор, но тази дообработка ми идва меко казано в повече. Мисля, че не е особено подходящ "ефект" за класически автомобили  ::)

Март 04, 2016, 12:01:48
Отговор #4093

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Който си ги разбира и от една две кофти снимки ги познава. Познато ми е като име Pagoda, но до там. Какви специфики има?
Снимките са от скоро, зимата.
Въпросния черен мисля че го знам горе долу къде домува. Поне преди години бачках в един сервиз и от там един ден мина черен, лъскав и бръмчащ на голям двигател Бенц и го изкоментираха колеги че бил на някакъв баро от съседен двор.
Ивчоо, що не си фотографирал ? Трябваше сега и ти да се включиш с една снимка на още един нов Бенц и адаша верно ще получи сърцетуп или нещо подобно :D


Да адаш - направо сърцетуп. Жалко че не го е заснел Иво - поне щяхме да знаем какво ново ше можем да видим скоро по пътищата.

Но както той го описва - явно внос от Италия.

Купуват хората, слагат парите в класики и части.

Та по тоя повод написах и по-горе че така както гледам, да не са замислили да гътнат борда хиените.

/Щото тогава с тия левчета сега с които купуват после при един добър курс лев-евро направо ще са им без пари тия колички/.

Ама то и аз гледам от тях и набивам всеки свободен лев в коли и части.


Това лъскаво кабрио 300SL в/у автовоза абсолютно не е купено от случаен човек. Мн. е скъпо и ценно като за Бг мащабите.

Съмнява ме и да е някой политик /те са малко загубеняци/ - по-вероятно банкер или собственик на печеливша фармация или производство.

Както и да е. Данчо казва че е добре че са си набили парите в класики а не в "съвременни пластмаси"  - но то, те имат и по няколко "пластмаси" и вече класиките са им за глезотия и за сигурност на парите.


За W113 Pagoda - получават името си заради вдлъбнатия отгоре таван. Явно на някойси му заприличал на Японска къщичка покрива.
Всичките са 6 цилиндрови бензин 2.3 , 2.5 и 2.8

150кс. и 170кс. с механичен инжекцион.

Тоя черния  дето си го виждал /ако е същия/ той е впечатляващ - аз съм го засичал само в движение но един път беше една кола пред мен на светофара, горе долу го разгледах отзад и ми се видя че не е реставриран което е много добре.
« Последна редакция: Март 04, 2016, 12:11:21 от Toni only Benz »

Март 04, 2016, 16:34:29
Отговор #4094

Неактивен rado125

  • Публикации: 111

Това лъскаво кабрио 300SL в/у автовоза абсолютно не е купено от случаен човек. Мн. е скъпо и ценно като за Бг мащабите.


Това не е ли 190SL?

Март 04, 2016, 16:53:26
Отговор #4095

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
190sl - искало ми се е да е 300. Абсолютно.

« Последна редакция: Март 04, 2016, 17:00:22 от Toni only Benz »

Март 07, 2016, 19:45:57
Отговор #4096

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
http://photo-forum.net/i/1728818
Снимката не е моя  :)

Март 07, 2016, 19:59:58
Отговор #4097

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
В събота мернах едно много готино Порше 912, лъщеше отвсякъде!  :)


Март 15, 2016, 19:26:31
Отговор #4098

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Един VW Iltis (Typ 183) в перфектно сътояние, който видях днес в Русе на входа на местното VW дилърство.












За Русе явно е нещо като тенденция в официалните дилърства на конкретните марки да има по един перфектно реставриран ретро представител на марката ... В Опел преди 3-4 години бях снимал един огромен златисто-оранжев Kapitan от 1960г



В Русе Кар (БМВ) пък имат перфектна жълта Isetta и ретро мотоциклет с кардан. Там ходя по-често и единият от инженерите ми разказва, че Isetta-та е купувана от Ловеч (мисля каза) и като са я разглабяли за реставрацията открили тук-таме разни бг побългарявания за времето си, когато очевидно части за такива коли у нас е нямало как да намериш.
Някой път трябва да снимам и мотора ...


Март 16, 2016, 02:32:06
Отговор #4099

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Един VW Iltis (Typ 183) в перфектно сътояние, който видях днес в Русе на входа на местното VW дилърство.

Много красива кола ! Дълго не успях да откъсна поглед от нея  :D