Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148759 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 03, 2011, 13:15:55
Отговор #320

Неактивен ретро-маняк

  • Публикации: 108
Колега в Добрич имаше една жигулка от първите 71 година червена на 300 хиляди с издухан двигател на последен 3ти ремонт и с много изгнило и кърпено купе но вече я няма за съжеление :(
Москвич 21412- 89

Август 04, 2011, 00:59:13
Отговор #321

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Колега в Добрич имаше една жигулка от първите 71 година червена на 300 хиляди с издухан двигател на последен 3ти ремонт и с много изгнило и кърпено купе но вече я няма за съжеление :(
За гърнето на тази не знам, но външно купето не е бутано!
Ето още една доста лачена само, че търновска




Август 04, 2011, 13:15:06
Отговор #322

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Супер са ладичките ,особено черната личи че е пазена от как е излязла от завода... Имаше преди 2-3 месеца във Варна една комби само че ,в характерния жълт цвят ,от отворения прозорец миришеше на нова тапицерия :-\ страхотно състояние ,все едно сега излиза от конвеира.Но май си е сменила собственика.

Август 04, 2011, 14:54:33
Отговор #323

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ето още една в перефектен вид от "Стари столици" :)
Никога няма да забравя звука, който се чу от затварянето на вратата ... все едно залепна  :D Толкова съвършен звук от затваряне на врата от Жигулка не бях чувал никога ...






Август 04, 2011, 20:54:43
Отговор #324

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Жигулката е моя. На първата снимка на задна дясна седалка се вижда дъщеря ми /беше с мен на "Стари Столици"/

Снимки от реставрацията тук: http://dyankog.snimka.bg/automobiles/2101.476791
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Август 05, 2011, 00:55:10
Отговор #325

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Жигулката е моя. На първата снимка на задна дясна седалка се вижда дъщеря ми /беше с мен на "Стари Столици"/

Снимки от реставрацията тук: http://dyankog.snimka.bg/automobiles/2101.476791

дааа, спомням си, момичето четеше книга през цялото време на задната седалка :) звукът от затварянето на вратите силно ме впечатли :)

ето една гаражна и в перфектно състояние близо до вкъщи, но от следващата генерация под името Лада :)




Август 05, 2011, 13:44:00
Отговор #326

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво супер са ! Евала за положения труд !

Август 05, 2011, 18:43:13
Отговор #327

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
дааа, спомням си, момичето четеше книга през цялото време на задната седалка :) звукът от затварянето на вратите силно ме впечатли :)

Такава си ми е тя - Ученолюбива.

Звукът от затварянето на вратите найстина впечатлява.

Иначе много добри екземпляри от марката ВАЗ сте показали.
Когато я показах за първи път почнаха да ми съставят изречения от типа "А, Лада, че какво му е ретрото на този автомобил, то още има такива в движение."
В началото се обиждах, но после свикнах и сега само вдигам капака на двигателя и всички приказки спират, очичките стават на понички.  :o :o :o
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Август 05, 2011, 20:18:39
Отговор #328

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
дааа, спомням си, момичето четеше книга през цялото време на задната седалка :) звукът от затварянето на вратите силно ме впечатли :)

Такава си ми е тя - Ученолюбива.

Звукът от затварянето на вратите найстина впечатлява.

Иначе много добри екземпляри от марката ВАЗ сте показали.
Когато я показах за първи път почнаха да ми съставят изречения от типа "А, Лада, че какво му е ретрото на този автомобил, то още има такива в движение."
В началото се обиждах, но после свикнах и сега само вдигам капака на двигателя и всички приказки спират, очичките стават на понички.  :o :o :o
Ученолюбива и красива :)
А за колите смятам, че сега вече дойде моментът, в който руските класики, а и не само те, а изобщо от масовките на източния блок да се ценят наистина автентичните като зеленикавата Жигула в Г.Оряховица и добре реставрираните като твоята жигула автомобили. За съжаление не видях какво имаше под капака тогава, а и ми беше неудобно да те карам да отваряш, но по снимките си личи ясно :) И мястото й беше близо до онзи прекрасен Фиат 1800, който смятам да кача ей сега ... те двете ми бяха фаворитите!
М/у другото имаш ли някаква информация за Фиат 124 Берлина или друга от многото лицензи на модела по нашите географски ширини? От албума с реставрацията имаше нещо интересно накрая, но Застава ли е, Фиат 600 ли е?










Август 06, 2011, 04:55:26
Отговор #329

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
От албума с реставрацията имаше нещо интересно накрая, но Застава ли е, Фиат 600 ли е?

Мани, остави се. Аз го мислех за ФИАТ 500, то се оказа 600 и ме пукнаха да ме подиграват. Намира се в една морга до минно селище "Черно Море". Исках да направя услуга на колега, но бях болен, когато го снимах. Не го огледах много много и се изложих.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!