Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148839 пъти)

Mopar440 и 37 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2011, 20:34:39
Отговор #510

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Точно така колега такива са благодарение на качеството си и простотата си която е плод на многогодишни изследвания и тестове .Тези хора не са правили коли за един ден. Правили са автомобили по които да се мерят всички останали .Това е класа която си има име.

Септември 20, 2011, 21:36:24
Отговор #511

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
това открих до шеиново човека иска 15000 20000 хиляди евро     била поръчкова  даааааааааааа
 

Септември 20, 2011, 22:41:35
Отговор #512

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
20М от хард топ купетата. За да е по - рядка трябва да е 26М-ка с 2.6 V6 мотор, ама като гледам няма табелки отзад. Иначе това с поръчковите сме го слушали  :)). Все пак за България си е уникат, колата е страшна.
Ето една 26М-ка



Септември 21, 2011, 13:36:40
Отговор #513

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Така и така е тръгнало на манияшки Фордове я да пусна още един.

Разрових си снимките от 2008ма и открих едно Мустангче в реставрация.
Може би вече е готов.
Красота голяма са тия груби американски класики! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 21, 2011, 13:50:58
Отговор #514

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Сега ен съм сигурен дали е точно този за който си мисля, но знам че един такъв реставриран го блъснали и съсипали мустангчето, Този подозирам, че е един който довечера ще му пусна снимки  ::)

Септември 21, 2011, 16:40:17
Отговор #515

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Доброто конче и под скьсано не знам си какво  беше  там  си личи нали. :D

Септември 21, 2011, 17:10:57
Отговор #516

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
това открих до шеиново човека иска 15000 20000 хиляди евро     била поръчкова  даааааааааааа
Добре де , да иска толкова пари , а да не направи нещо по запазването му в добър клиентски вид и да осигури сух подслон... Вместо това го е захвърлил в някакъв двор на открито и чака да вземе нереални пари . Така ще си отиде за скрап някой ден  :-\ Иначе има потенциал така като гледам :)

Септември 21, 2011, 20:13:14
Отговор #517

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Добре де , да иска толкова пари , а да не направи нещо по запазването му в добър клиентски вид и да осигури сух подслон... Вместо това го е захвърлил в някакъв двор на открито и чака да вземе нереални пари . Така ще си отиде за скрап някой ден  :-Иначе има потенциал така като гледам
[/quote]    Добре дошьл в Бьлгаристан колега. :D

Септември 21, 2011, 21:29:33
Отговор #518

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Speeder що не обедините двете теми за ретро колите и янгтаймерите, така и така се качват всякакви коли и в двете теми  :-\. Просто 123 на Мерцедес или примерно червената петичка в Банкя не са към ретрото още, а към янгтаймерите, както и колите от 90те години още не са в никой клас на старите автомобили. Това е мое мнение и не е нужно да се съобразите с него.

Чудех се дали да не постна на чичо Вектрата , щото е 88г. и е много запазена , ама утре ще го направя  :))

Септември 22, 2011, 00:55:44
Отговор #519

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Speeder що не обедините двете теми за ретро колите и янгтаймерите, така и така се качват всякакви коли и в двете теми  :-\. Просто 123 на Мерцедес или примерно червената петичка в Банкя не са към ретрото още, а към янгтаймерите, както и колите от 90те години още не са в никой клас на старите автомобили. Това е мое мнение и не е нужно да се съобразите с него.

Чудех се дали да не постна на чичо Вектрата , щото е 88г. и е много запазена , ама утре ще го направя  :))
Понеже аз съм автора на youngtimer-ите реших да се намеся :)
В първия пост със самарката обясних за темата и всички са наясно какво е oldtimer, каквато е тази тема и какво е youngtimer :) Разбирам, че някои хора възприемат докачливо идеята W123 и E28 да са в графа ретро. Аз самият съм със смесени чувства в частност 123-ите, защото те са в един деликатен праг. В Б-я може би са със статут на youngtimer, но в Европа според мен са вече в графа old ... Верно е, че са на прага, но моето лично делене се обосновава на това, че W124 преди фейслифта и официалното му представяне като Е-класа през '93-а си е класически youngtimer, a W123 като негов предшественик и факт, че първите модели излизат в края на '70-те е по-скоро вече oldtimer :)
Аз лично смятам, че ако се смесят двете теми ще стане абсолютна каша, защото м/у Вектрата на чичо ти ще влезе и някой Кадет от края на Войната ... и става абсолютна манджа с грозде. А това са си два различни статута и бих казал две различни поколения автомобили young и oldtimer :)
Колкото до Вектрата и примерно Ауди B3 "яйцето" може да са за тук, но нека да бъдат наистина уникално запазени модели или някои по-спортни неща като двулитровата 4х4 или GT изпълнението, но в оригинален и добър вид! Аз имам материал за едни лачени спортни AX-ове, които на практика също започват производство през '87-а, но снимам по-редките изпълнения, а не всяка кола модел '88 и '89г :)
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 00:59:31 от dan4oteto »