Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148751 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 04, 2011, 14:43:42
Отговор #640

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Червена Щкода има той с този двигател от Фиеста с турбото, припали ми я момчето супер мн ме изкефи 120 Л -ка с 4 врати, наказва какви ли не коли с нея. Външно изглежда като Рат и с супер излъскан и наточен двигател  >:( Какво да ви кажа всеки сам си преценява какво да пави колата си, а момчето се занимава със Драг така, че нека си я направи колата по този начин с вдигащи врати прагове раздути малко и калници видях друго което прави в момвнта справя се момчето мн. добре. Изпипва толкова много нещата, че повечето които знаят за него явно не го познават. Каза че едната ще я пази в оригинал, а знаете че в америка колите масово се преправят с нови двигатели и нови спирачни системи и какво ли още не. Може ли да кажеме, че не знаят какво правят. Недейте така  :( В Банишора са колите.

Ноември 04, 2011, 19:24:20
Отговор #641

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Е и аз да спомена за нещо -  наследникът на легендарната 130 RS  не е модела Garde/Rapid, както се предполага , а
4 - вратия седан(японката).Митко (Kankenstein) e компетентен по въпроса. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 04, 2011, 20:26:02
Отговор #642

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... в америка колите масово се преправят с нови двигатели и нови спирачни системи и какво ли още не. Може ли да кажеме, че не знаят какво правят. Недейте така...

Америка е друга бира - ако имаш например кола от концерна Chrysler, може да си купиш от Mopar каквото се сетиш и то най - често пасва без преправяне, защото е правено от Chrysler за Chrysler... Аналогично е и с другите концерни и марки.
А момчето с Rapida може да е много компетентно и колата му да стане добре изпипана. Аз по - скоро не приемам такъв тип творчество върху редки модели, освен ако са неспасяемо окепазени преди това...

Ноември 04, 2011, 20:34:03
Отговор #643

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
... в америка колите масово се преправят с нови двигатели и нови спирачни системи и какво ли още не. Може ли да кажеме, че не знаят какво правят. Недейте така...

Америка е друга бира - ако имаш например кола от концерна Chrysler, може да си купиш от Mopar каквото се сетиш и то най - често пасва без преправяне, защото е правено от Chrysler за Chrysler... Аналогично е и с другите концерни и марки.
А момчето с Rapida може да е много компетентно и колата му да стане добре изпипана. Аз по - скоро не приемам такъв тип творчество върху редки модели, освен ако са неспасяемо окепазени преди това...

Апсолютно съм съгласен с теб,мразя когато дадена класическа кола е направена примерно с такива врати или с модерен салон или се някакви такива работи с които колата не е излезнала фабрично,мога да го приема само когато дадената кола е била неспасяема така или иначе или когато тази кола е често срещана и не толкова рядка.

Ноември 05, 2011, 00:12:15
Отговор #644

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568

Re: Ретро Колите в България(Снимки)
« Отговор #584 -: Днес в 19:24:20 »
Цитат
Е и аз да спомена за нещо -  наследникът на легендарната 130 RS  не е модела Garde/Rapid, както се предполага , а
4 - вратия седан(японката).Митко (Kankenstein) e компетентен по въпроса.
Наследника на 130 РС не се е появил още.Единственото общо между 130 РС и 120 "японка" е разположението на мотора.На всичко отгоре 130РС е рали модел,който не може да се сравнява със сериен седан.130 РС е рали версията на 110Р,която е купе версия на 100С.Ако разгледаме моделите и сравним ще видим,че наследника на 100С е 105/120 и всичките им разновидности,на 110Р-Гарде/Рапид.Наследника на 130РС нах-се доближава Шкода 130 Рапид Х.Като успехи не може да се сравни със 130РС.Снимката която съм качил е уникална.Със своите 136к.с.и мотор 1.3 достига максимална скорост от 270км/ч и разплаква БМВ 335,което е със почти 2 пъти по-голяма мощ.

Ноември 05, 2011, 00:31:28
Отговор #645

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН

Re: Ретро Колите в България(Снимки)
« Отговор #584 -: Днес в 19:24:20 »
Цитат
Е и аз да спомена за нещо -  наследникът на легендарната 130 RS  не е модела Garde/Rapid, както се предполага , а
4 - вратия седан(японката).Митко (Kankenstein) e компетентен по въпроса.
Наследника на 130 РС не се е появил още.Единственото общо между 130 РС и 120 "японка" е разположението на мотора.На всичко отгоре 130РС е рали модел,който не може да се сравнява със сериен седан.130 РС е рали версията на 110Р,която е купе версия на 100С.Ако разгледаме моделите и сравним ще видим,че наследника на 100С е 105/120 и всичките им разновидности,на 110Р-Гарде/Рапид.Наследника на 130РС нах-се доближава Шкода 130 Рапид Х.Като успехи не може да се сравни със 130РС.Снимката която съм качил е уникална.Със своите 136к.с.и мотор 1.3 достига максимална скорост от 270км/ч и разплаква БМВ 335,което е със почти 2 пъти по-голяма мощ.
Става дума за хомологацията от FIA , след изтичанетона 130 RS през 1983г. хомологират не Гарде/рапид, а 4 вратата версия.да уточня. :) :) :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 07, 2011, 18:53:26
Отговор #646

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тази шкода сигурно я знаете,но аз за първи път я видях и реших да я снимам.

Също мярнах тази перфектна костенурка и Волга газ 21 в добро състояние.(предполагам са на един собсвеник ,защото са паркирани една до друга,а до тях имаше мини ,покрито с брезент)
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 18:55:20 от didotooo »

Ноември 07, 2011, 19:03:23
Отговор #647

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ееех, Ванко кога пак е успял да забърше 110R-катата, и то баш в най-дефицитния преден десен калник :-\  Бръмбъра е много маниашки, въпреки някои добавени кичозни елементи и ако съдя по стикерите също е бил участник в доста ретро ралита.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 07, 2011, 19:41:36
Отговор #648

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
1302-ката е брутална.

Ноември 07, 2011, 19:48:47
Отговор #649

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ееех, Ванко кога пак е успял да забърше 110R-катата, и то баш в най-дефицитния преден десен калник :-\  Бръмбъра е много маниашки, въпреки някои добавени кичозни елементи и ако съдя по стикерите също е бил участник в доста ретро ралита.

Твое или мое дясно  :D Мен ми се видя преден ляв чукнат.. Иначе е мноо добра шкодата! А бръмъра е лееко къстъм ,но правен както трябва така като го гледам.