Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2149285 пъти)

0 Потребители и 26 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 16, 2011, 00:11:21
Отговор #750

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Тоя кафявия Мечок, дето го оценявате толкова високо, излиза че го знам. Няма да казвам от къде тук на публично място, да не стане сакатлък.  Но, половината лайстни са лепящи и не са от него. Броните са събирани от поне 2 коли. Не са почистени, не са възстановени. Дори не са напаснати половините една спрямо друга, а после и спрямо купето.  Оригинално са огледално лъскащи.  ,,Хрилете" около голямата решетка на капака също не са възстановени. Фаровете приличат на неговите, едната гривна е не добра, а другата много овехтяла. Учудвам се и как са се задържали белите калобрани, върху кита нашляпан по калниците.  Но, явно хората ползват качествени материали, за да може кита с боята да държат ламарината.  Гюрукът е визуално добре издокаран, като цялата кола. Нито материалът-нито качеството му е като оригиналния. Нищо де, то това е масова практика, особено при реставрация на Мерцедес.  Страничните огледала, ами пълен абсурд. Как може ?  Едното не знам, дали му е мястото изобщо там (дясното), а лявото (шофьорското) е 99% от Пежо 504.   Е ?  Извинявам се, ако с моят коментар по някакъв начин съм нарушил Административното спокойствие, много важно. 

А, ти, Румене - лично ще те линчувам. Хем си човек, дето държи на естетиката и автентичността.   :(
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 00:20:15 от Тодор Живков »

Декември 16, 2011, 01:02:12
Отговор #751

Неактивен TurboLover777

  • Публикации: 23
Браво колега за тоя коментар! Това (всичко) и аз го забелязах даже пуснах и един сърч в мобиле.де. за да се уверя напълно!
"Хем си човек, дето държи на естетиката и автентичността." Ето тука е истината!!! Ако,ще е гарга да е рошава! :)
"A fisherman...always sees another fisherman...from afar."

Декември 16, 2011, 10:27:35
Отговор #752

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ей, направо го забихте в земята тоя Бенц. Не, че не съм съгласен с коментарите, ама си мисля, какво ли би си помислил собственика ако прочете коментарите тук? Може пък и вече да е регистриран...
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 16, 2011, 10:45:24
Отговор #753

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
То се вижда, че е с известни добавки, но какво пък, човекът го е направил както му харесва и го поддържа в движение  :) Не е тръгнал на конкурси за елегантност и супер оригиналност, а е съхранил една стара кола на пътя. И на мен не ми харесват добавките и джантите, но пък за други е хубаво, всичко е въпрос на лично виждане. Колкото до кита, това е всеобща болест. За съжаление доста претенциозни ретро автомобили, на още по-претенциозни собственици, са още по-големи склуптури от кит. Широко застъпен похват в реставрацията. Важното е, че не го е нещо рязал, разтеглял, спойлерувал и т.н.

Декември 16, 2011, 12:01:29
Отговор #754

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Стига бе хора мечока не е чак токова лош а и без това толкова рядко виждаме такива машини тук.Др Живков и ти както винаги до болка критичен :).Нека и дадем мако шанс на тази машина в края на краищата такива коли се гледат като произведения на изкуството" от далече" :DНай важното е че има добра линия .Предполагам малко са хората които ще се срамуват да го карат на улицата пьк и било в този му вид.

Декември 16, 2011, 14:13:27
Отговор #755

Неактивен iordan_b

  • Публикации: 26
има само 2 такива Хонди в русе

Декември 16, 2011, 14:20:41
Отговор #756

Неактивен iordan_b

  • Публикации: 26
И като стана дума эа Костенурки ето един ''VW Beetle'' които вече 3-та седмица не помръдва  :)

Декември 16, 2011, 14:39:23
Отговор #757

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Стига бе хора мечока не е чак токова лош а и без това толкова рядко виждаме такива машини тук.Др Живков и ти както винаги до болка критичен :).Нека и дадем мако шанс на тази машина в края на краищата такива коли се гледат като произведения на изкуството" от далече" :DНай важното е че има добра линия .Предполагам малко са хората които ще се срамуват да го карат на улицата пьк и било в този му вид.

Добра линия ли, аз например напълно бих се срамувал да го карам в тоя му вид по улиците.
Поне докато не махна гнусните бели калобрани, и прилежащите им още по гнусни рингове. :'(
Аз лично тая мания да се добавят неавтентични рингове, не я разбирам. Цигани сме си българите, и това е на 110 процента. 8))
Ако модела е имал оригинално гуми с имплантиран  В ТЯХ бял кант, и ако имаш пари да си вземеш пак такива гуметки, ОК.
Ама на всякви коли от ЗАЗ през Кефер като горния синия, та до Мече, и въобще на всичко квото мърда и се търкаля, да лепиш зорлем тия рингове, ебаси наистина селенията.

Хубавото при тоя понтон са 2 неща лично за мен- избора на цвят на боя, макар и като металик тогава мисля, да не я е имало в номенклатурата на Бенц, и разбира се, фабричния фалтдах.
Всичко друго по нея, е кубинска помия. ;D

Бил художник собственика...
Ами, сигурно е от тия художници, дето лятото продават по Джумаята в Пловдив, картините по 150 лв на квадратен метър, ако са с акрил рисувани, и по 200 лв метъра, ако са с масло. :-[
Ее, малко бяхме груби, ама това е истината за тая кола, и/или за искуството въобще... :))
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 14:42:00 от USfan »

Декември 16, 2011, 14:52:37
Отговор #758

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И по повод на безспирното окичозване на иначе добри за реставриране, и определено интересни коли, ето един пример, двама мои добри приятели, и колекционери, известните в ретросредите братя Цаневи, каво направиха преди близо 10 години, с един техен прилично рядък за БГ, и доста оригинален- 1968 Мустанг.
Колата е с 302 куб инча осмак мотор, и редките 4 ръчни скорости.
Вместо да го оставят автентичен при реставрацията, те му набиха хромирани джипови джанти, отзад с прекалените 275 гуми, странични ауспуси, преправени от мотор, :P и като черешката на сладоледа, автентичен алуминиев спойлер-крило, като за Хонда Сивик Тайп Р. O0
Мустанга вече не в тях, продадоха го, и сега за късмет, вече е с една идея по автентичен вид.

Декември 16, 2011, 16:30:03
Отговор #759

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
И като стана дума эа Костенурки ето един ''VW Beetle'' които вече 3-та седмица не помръдва  :)

Страшна е. Единственият й кусур, е надписът отзад,защото това е 1200.
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 16:32:30 от W116 »