Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148390 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2011, 00:26:52
Отговор #790

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
То това е Таунуса на Бат Весо  :))
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 26, 2011, 13:10:19
Отговор #791

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Реното май се продава - http://www.cars.bg/u498582

Декември 26, 2011, 15:02:12
Отговор #792

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Зад рендето светят фаровете на нещо интересно в син цвят  ;D
А самото Caravelle coupe си е рядък модел на Рено за Б-я :)

Да, наистина е интересен модел.
Аз все още не мога да ги разгранича визуално, кое е Каравел и кое, май предшественика му- Флорид?

Хм, даже е и с хардтоп.
Не всички май са били с хардтопи доставяни.
А къде точно, на коя улица в София, и в кой квартал, се намира тази Каравелка? :)
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 15:04:59 от USfan »

Декември 26, 2011, 15:08:56
Отговор #793

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Айде и да напускаме и малко по-стегнати класики в БГ, основно немски, и основно намиращи се в София.
Това 1-то е доста рядка БМВ версия на иначе страхотния Глас ГТ купе модел. Колата беше поне докоро, собственост на известния ни Л Хаджикостов.

Това пък жълтото, е единственото намиращо се в БГ НСУ Ро-80.  :)
Собственост е на един приятел, и е в доста добро състояние, като изключим роторния двигател, който е за ремонт.

Тази бялата 190сл съм я пуснал и в друга тема. Тя както и тази червена пагода 280сл, и това брик цвят, рядка Американска версия БМВ 2002, са собственост на един наш фен, Митко. :)

На снимката последната, да ги отметнем, са един хубав Фиат 124 спидер, и Алфа Бертоне ГТ, на един наш приятел Италиански фен.
Снимал съм ги мисля през 2008 година, на Спасов ден.
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 15:23:50 от USfan »

Декември 26, 2011, 15:09:50
Отговор #794

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Люси, нека Живко (zhivko88) ме поправи, но ако не греша Флорид е европейската версия,а Caravelle е за американския пазар правено,за износ.

Декември 26, 2011, 15:33:12
Отговор #795

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, нека Живко (zhivko88) ме поправи, но ако не греша Флорид е европейската версия,а Caravelle е за американския пазар правено,за износ.
Хм, може, ами на мен по скоро ми се върти в главата, че Флорид примерно, е по-старата версия, и е правено на база Дофин платформа и мотор.
А Каравел, е нещо като следлифтова верися, и не че е правено за УС пазара, ами просто е на платформата на новото за началото на 60-те Рено 8. Тост с неговте измениения по шасито и мотор.
И е съотв и с ново име, нещо такова.
Ама кой знае, може и да греша де... :))

Но като казахме американки, ето малко налични в момента, в тия състояния Американки в БГ.
Ако ви интересуват подробности, питайте. В
Всички точно тия коли, ги познавам отн добре. :)

Декември 26, 2011, 17:16:19
Отговор #796

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В момента в Софиа се намират и 2 бриа, прилично хбави на састоинаиа конски глави купета В111.
Единиа е поѕнатиа на ниакои от вас като червен на цвиат, с надпис 220се купе Бенц.
Тои иначе е с ориг 300 мотор кола, но паради акциѕа го регистрираха едно време като 220.
Беше ориг биала, като на снимката, модел с висок радиатор' Хох киулер.

А пак другиа такав, пак отн нередовно регистриран, пак беше биал на цвиат, и модел 280.
Тои е модел от след 1968, вече с плоскиа радаитор' Флах киулер.
Сега е сребрист.
То всашност след промените доста конски глави купета се навнесоха, вкл и ниакои кабрио версии.

Декември 26, 2011, 18:07:14
Отговор #797

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Люси, нека Живко (zhivko88) ме поправи, но ако не греша Флорид е европейската версия,а Caravelle е за американския пазар правено,за износ.

Общо взето е така,един автомобил с две имена,и преди и в днешно време примери много.Като Каравел е излизал за англоезичния свят с цел да се избегне асоциацията с щата Флорида и флуоридите в пастите за зъби.
Така са вървели до края на 62,началото на 63.След това на всички пазари с едно име-Каравел.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 26, 2011, 18:25:09
Отговор #798

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Люси, нека Живко (zhivko88) ме поправи, но ако не греша Флорид е европейската версия,а Caravelle е за американския пазар правено,за износ.
Хм, може, ами на мен по скоро ми се върти в главата, че Флорид примерно, е по-старата версия, и е правено на база Дофин платформа и мотор.
А Каравел, е нещо като следлифтова верися, и не че е правено за УС пазара, ами просто е на платформата на новото за началото на 60-те Рено 8. Тост с неговте измениения по шасито и мотор.
И е съотв и с ново име, нещо такова.
Ама кой знае, може и да греша де... :))на една отпредпоследните снимки има една кафява кола с четири фара :)интересувам се каде се намира,кадето стои в някакъв двор

Но като казахме американки, ето малко налични в момента, в тия състояния Американки в БГ.
Ако ви интересуват подробности, питайте. В
Всички точно тия коли, ги познавам отн добре. :)

Декември 26, 2011, 18:27:55
Отговор #799

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Люси, нека Живко (zhivko88) ме поправи, но ако не греша Флорид е европейската версия,а Caravelle е за американския пазар правено,за износ.
Хм, може, ами на мен по скоро ми се върти в главата, че Флорид примерно, е по-старата версия, и е правено на база Дофин платформа и мотор.
А Каравел, е нещо като следлифтова верися, и не че е правено за УС пазара, ами просто е на платформата на новото за началото на 60-те Рено 8. Тост с неговте измениения по шасито и мотор.
И е съотв и с ново име, нещо такова.
Ама кой знае, може и да греша де... :))на една отпредпоследните снимки има една кафява кола с четири фара :)интересувам се каде се намира,кадето стои в някакъв двор

Но като казахме американки, ето малко налични в момента, в тия състояния Американки в БГ.
Ако ви интересуват подробности, питайте. В
Всички точно тия коли, ги познавам отн добре. :)
на една от предпоследните снимки има една кафява американска кола с четири фара,която е снимана в някакъв двор,интересувам се от нея,знаеш ли колега кадесе намира и дали се продава