Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2149005 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2011, 18:38:19
Отговор #800

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Aa, да, това е Доджа Коронет на нашиа фен китаеца, дето има и 1993 Кадилак
синиа Флитууд.
Ами не,не си го продава Доджа, кара го пониакога.
Снимал сам го в един двор до един сервиз в Нови Искар, ама не е сега там колата.
 Тој фена си даржи Доджа, ниакаде близо до хотел Плиска, там живее китаеца.
 Доджа е с 318 куб инча мотор.
Добре варви с ноего, карал сам го доста.

Ами за Флоридите, и историата с името, е така, и не е може би савсем така, за уж рефлекциата на УС пазара варху името.
Ако се виарва на Википедиата, има и в Америка продавани Флориди.
И дејств, до 1962 докато са само Флорид, са с мотори и окачване на Дофин.
От 1962 до 64 парвите Каравели са с Рено 8 мотор, но Дофин окачване.
А от 1964, до краиа на производството, минават и на Рено 8 окачване.
Така поне раѕбрах от Викито. :)

http://it.wikipedia.org/wiki/Renault_Floride
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 18:42:30 от USfan »

Декември 26, 2011, 18:51:54
Отговор #801

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси , няма да се сдържа! :D
Ти си Шейха и Али Баба на форума!
Да пребъде хобито ти, колите ти и твоя енергична милост!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2011, 20:21:37
Отговор #802

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ако се виарва на Википедиата, има и в Америка продавани Флориди.
Така поне раѕбрах от Викито. :)
http://it.wikipedia.org/wiki/Renault_Floride

Абе на Викито човек не трябва да вярва на 100 %, хубаво е информацията ако може да се засече за по голяма достоверност от няколко места.Аз Викито обикновено го чета на руски, по две причини-първата е че руския го знам добре,втората е,че качената на руски информация по повечето въпроси е в пъти повече и по ясно формулирана отколкото на всички други езици.

Та по въпроса  си спомних ,че съм чел отдавна за моделите и наименованието Каравел/Флорид тук:
http://ru.wikipedia.org/wiki/Renault_Caravelle_/_Floride

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 27, 2011, 10:54:57
Отговор #803

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Каравела си е по мощния и последен вариянт на кабриото но немога да се сетя в момента дали е за асоцията с Флорида или не. Знам, че и Флорид също е изнасян за Щатите. На външен вид е много трудно да се каже кое е Флорид С или Каравел, ако не си имат емблемите, защото на Каравел слагат надписа на предната маска а на Флорид или Флорид С острани на калника. Мога да ви кажа една друга черта във външния вид между Флорид и Флорид С, а тя е че при най първия вариянт Флориде на задните калници има отвори както при Дофина зада може да влиза свеж въздух за охлаждане на двигателя, ествествено заради обърнатия радиатор към купето не като на другите коли към задната маска.
Ето и снимки зада ме разберете по добре
Първа версия Флориде:

Втора версия Флориде С:

Трета версия Каравеле:


Аз и брат ми правиме генерация Флориде С с 8мичковия мотор и 4 дискови спирачки, карборатор Солекс. Сега като публикувах тези снимки се сетих да ви питам ако имате някъква възможност да ми помогнете с части за Флоридата, понеже търся габаритите на калниците, а те изглеждат като емблемата на Дофин. На нашата сме сложили едни кръгли колкото да не стоят дупките. :( Живот и здраве като я изкараме не се сърдете ако не е 100% оригинална откъм детайли просто детайлните части много трудно се намират но това не означава, че не се търсят и издирват такива от нас, затова и брат ми купи Цяла Флориде за части но всички тези работи ще ги доразкажа в една цяла тема за Флоридата и Дофина най накрая трябва и аз да го направя това в този форум :)

Декември 27, 2011, 12:00:19
Отговор #804

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Пожелавам успех при правенето на Флорида. :)
Предполагам че резулатат ще си сструва труда и усилията. :D

Този последния рставриран, дето ходи по паради, на колегата Манджуков, нещо много калпаво ми се вижда направен гюрука му. Доста виси, и не е опънат.
А вашия Флорид има ли ги шприглите, или е версията без гюрук?

Защото доколкото гледам по нета, доставяно е това бисерче, по тертипа примерно на ранните Мерцедеси СЛ.
А именно, в 3 пакета различни.
Или само с гюрук, или само с хардтоп, но без гюрук, или с доплащане, и с двете накуп.

Люси , няма да се сдържа! :D
Ти си Шейха и Али Баба на форума!
Да пребъде хобито ти, колите ти и твоя енергична милост!
хахах, развесели ме, мерси, и подобно!   O0

На мен 1-я ми сблъсък беше с това кабриолетче, май Флорид пишеше някъде по него, през средата на 70-те.
Като това беше колата, която дойде да вози, една съседка на сватбата ти.
Беше някаква вишнева, и нямаше нито шпригли, нито гюрук в нея, просто само развит и махнат хардтоп.

Ей, направо ми изгеждаше по красива от Порше 911 тогава. ;D
Как да е, минаха години, и тръгнах през 1987-88, още ученик в 4 курс на техникума ми Вилхелм Пик, да си търся 1-ва кола.

Попаднах на една обява, във вестник Вечерни новини, за Флорид, звъннах, и собственика дойде на среща да се возим.
За мое учудваме, беше същия бордо кабриолет, който бях срещнал 12 години по рано.  O:-)
Но тоя път сосбственика беше сложил хардтопа.
Не стигнахме до сделка.

Намерих я много бавно да се набира, за иначе голямата цена от 6 бона в тогавашни лева.
За тия пари, тогава имаше хубави Алфи Джулии 1600, дето на динамика бяха като космически кораби, спрямо Флорида.
Но бях мераклия, така или иначе на кабрио, и за много по малко пари от тия 6 бона, в крайна сметка, спазарих мойто 1-во Триумфче.

А ето снимки обявата от Карс БГ на тоя Каравел, дето го споменахме.
И на него цената му е като на тоя през 80-те- пак 6 бона, хахах :D
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 12:08:12 от USfan »

Декември 27, 2011, 12:23:11
Отговор #805

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Ами принципно Флоридата, Каравела си е с мек и твърд таван друг е въпроса в България екземплярите с какво са останали. Наща като я взехме да правиме беше останала само с твърдия затова беше закупена след време друга Флорида тотално изгнила само заради механизма на мекия таван остава само да вземе ме самия плат. На Валери гюрука е от щатите той ще ни помогне с поръчката за нашия но незнам защо е такъв не опънат и мен това ме дразни.

Декември 27, 2011, 14:58:52
Отговор #806

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами принципно Флоридата, Каравела си е с мек и твърд таван друг е въпроса в България екземплярите с какво са останали. Наща като я взехме да правиме беше останала само с твърдия затова беше закупена след време друга Флорида тотално изгнила само заради механизма на мекия таван остава само да вземе ме самия плат. На Валери гюрука е от щатите той ще ни помогне с поръчката за нашия но незнам защо е такъв не опънат и мен това ме дразни.
Ами то и си иска майстор и е бъзикня.

На тая Алфа Спидер дето я имах, сам и свалих гюрука, да го нося да му сменят с шиене наново, задния джам.
На сваляне на гурука на тоя модел, ми отиде близо 2 часа време, да го отвия от множеството малки винтчета долу по основата на карасерията, и да го махна от шприглите.

А за хубавото поставяне и опъване, след оправянето на задното стъкло, ни отидоха на 3-ма души, 3-4 часа време, да го напаснем като хората.
Щотот се наложи да го сваляме пак 1-2 пъти, и откачаме от шприглите, и най вече отдолу от каросерията, от винтчетата.
И то ни излетяха няколко часа при условие, че на Алфата Спидер и е отн малък на размери гюрука.
Така че, голяма и пипкава работа си е това, ако искаш да е като хората свършена. O:-)
И майсторите на Манджуков предполагам, не са имали особен опит, баш с тия процедури.

Плюс това нито един готов купешки гюрук от Щатите не съм виждал, от тия дето мои приятели са си ги поръчвали и слагали в БГ, /особено от по-евтините фирми там поръчван/, дето въобще да стане на кабрио кола, както Оригиналния и гюрук.

Има една фирма там - Бил Хирш, тя прави кастъм мейд много добри гюруци, ама е и много горен ценови клас продукцията им.
По няколко хиляди долара парчето.
Докато купешки гуруци от Америка, особено не от памучен плат, ами и от ПВЦ, има и по 200-300 долара сигурно, колкото искаш.

Декември 28, 2011, 00:02:27
Отговор #807

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Хайде,кой ще даде идея за марката и модела на колата на снимката?
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 28, 2011, 00:45:09
Отговор #808

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
Че е Мерцедес е ясно ама какъв..
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...

Декември 28, 2011, 00:45:48
Отговор #809

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Хайде,кой ще даде идея за марката и модела на колата на снимката?
Марката е ясна, кръглата емблема с трите лъча вътре, няма как да се сбърка, а за модела ще трябва да се намеси някой компетентен, като например Teodor, прилича на неговият 170 V, който имах честта да видя лично, но този от снимката е по различен .........
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 00:47:21 от vasko4 »