Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2165408 пъти)

0 Потребители и 103 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2011, 06:59:34
Отговор #810

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Хайде,кой ще даде идея за марката и модела на колата на снимката?
Марката е ясна, кръглата емблема с трите лъча вътре, няма как да се сбърка, а за модела ще трябва да се намеси някой компетентен, като например Teodor, прилича на неговият 170 V, който имах честта да видя лично, но този от снимката е по различен .........


Хайде,има ли други  по точни предположения за колата от снимката на предишната страница.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 28, 2011, 10:12:04
Отговор #811

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Супер е!  :D Това според мен е по-големият модел, W143, Мерцедес 230. 6-цилиндров мотор, купето е по-голямо, май беше и изцяло метално, а не с дървен скелет като моето. И си вози резервните гуми отстрани отпред, а не на задния капак, като 170 /така де, то всъщност капак няма  :)/. Много готина кола и като гледам, в движение си е!

Декември 28, 2011, 10:55:20
Отговор #812

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Това според мен е по-големият модел, W143, Мерцедес 230...

И вероятно е Lang - има допълнителни, странични прозорци зад вратите:


Декември 28, 2011, 10:59:07
Отговор #813

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
А някаква информация за самата кола? Къде е, на кой е и т.н. Като гледам около нея има доста олдтаймери ! ???

Декември 28, 2011, 11:10:15
Отговор #814

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349

Плюс това нито един готов купешки гюрук от Щатите не съм виждал, от тия дето мои приятели са си ги поръчвали и слагали в БГ, /особено от по-евтините фирми там поръчван/, дето въобще да стане на кабрио кола, както Оригиналния и гюрук.

Има една фирма там - Бил Хирш, тя прави кастъм мейд много добри гюруци, ама е и много горен ценови клас продукцията им.
По няколко хиляди долара парчето.
Докато купешки гуруци от Америка, особено не от памучен плат, ами и от ПВЦ, има и по 200-300 долара сигурно, колкото искаш.

Добър съвет прав си, както трябва и майстори така си трябва и добър производител. На Манджуков незнам от какъв материал е точно покрива му но си спомням, че не му излязъл много скъпо и предложи съдействие за нашия, защото нямаме точната кройка само разполагаме с механизма :)

Декември 28, 2011, 13:00:38
Отговор #815

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
В БГ между другото, се намират още и няколко хубави броя от тоя мъничък, и така да го кажем, в идиома на БМВ-тата, карачески седан модел кола. ;)
Това са Ягуарите Мк1 и Мк 2, и производния им, еС-тайп.

Този хубавия Мк2, дето на неговия фон сме се снимали с колегата Валйо БОЯДЖИЕВ, е с 3,4 мотор, принадлежащ на нашия фен Орлин от Елин пелин.
В Банкя, в един бивш състезател по мотокрос, има един такъв, не много гнил, и плаче за добър стопанин, да го стегне.

А тук по Сайта, беше сниман един жълт Мк1 Пловдивски.
Който преди много години съм го карал, беше на един фен от известното село Катуница.
Той му беше присадил 3 цил дизелов мотор от трактор Булгар.  O:-)

Декември 28, 2011, 13:10:18
Отговор #816

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18155
  • Йордан Георгиев
Изумен съм какви скъпоценности има все още из страната ни, скрити в гаражи и сайвани  :o
Ето този Alpine A110 е някъде много близо до Търново.

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11318952362604693&f1=details

Няма да комантирам цената и да я сравнявам с далеч по-добре изглеждащи екземпляри в Европа обявени в mobile.de
Днес реших да прегледам двата основни бг сайта за продажба на автомобили втора ръка и по-точно ограничих търсенето в годините до '85-а и само в моята област - В.Търново. Като излезна този френски Алпин се изумих ... и най-вече от факта, че не е бг производство, а си е френски! Естествено ми стана доста интересно, че колата може да е някъде в града и звъннах ... насреща почти сърдито ми вдигна мъж, който само повтаряше, че не смъква нито стотинка от обявената цена. Попитах го колата в Търново ли е и може ли да я видя, а той отговори, че е много близо до града, но само ако съм готов да извадя 60 000лв може да ми я покаже хахаха Повторно се помъчих да разбера в кое село или градче е, но той само повтаряше, че не смъква нито стотинка от цената! Но най-изумителното е друго! Помъчих да разчупя леда и да го позапитам в друга насока, като му казах, че колата не е от Булгаралпините, а е френска ... той се смути, направи кратка пауза и отклончиво ми каза, че не знае каква е, а само стояла от 20г в гаража му и май пишело булгаралпин на капака отпреде  :D :D :D
Интересно как може да продаваш кола за толкова пари, а реално да не знаеш нищо за нея и дори да не я изкараш от бърлогата и да я заснемеш малко по-обстойно ...
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 13:11:49 от dan4oteto »

Декември 28, 2011, 13:28:31
Отговор #817

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Ще се унищожават, няма как иначе. И няма защо да ти е жал. Това са нови коли, произведени в серии от десетки и стотици хиляди. Унищожаването им е не просто полезно, ами крайно наложително. Запазят ли се, градовете биха били едни ужасни гробници за автомобили. Каквото се износи и остарее, трябва да бъде своевременно претопено, вместо да стои да пречи и да замърсява. И само единици да останат, като колекционерски. Тя темата се напълни с всякакви москвичи, лади, западни таратайки.... без да искам да засегна някого, но личното ми мнение е, че поне 85% от показаните не трябва да са повече в очакване, ами напротив, да бъдат своевременно претопени!
+1 за мението, градовете, че и селата, трябва да се чистят от боклуци.
Тъжно за някои наистина редки коли, оставени навън, ама по принцип е така. :))

За Мецедеса по долу.
Преди няколко години, на Зундерт въстановиха много хубав 6 цил Бенц, някъде от началото на 30-те модел, и го боядисаха вишнев.
Имаше голям отварящ се гюрук отгоре, както повечето кли оттогава, отпреди изобретяването на щанцованите големи покриви.

Модела беше 230, или 290, нещо такова, с удължено междуосие, и 3 реда седалки.
Има статия за тая кола, в миналите броеве на Автокласика.

Декември 28, 2011, 13:44:19
Отговор #818

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
http://classiccars.zonebg.com/Bulgarien/Konkretno/mercedes.html

Мисля, че това е автомобилът на най-горната снимка. Появяваше се на Спасов ден, после май собственикът почина и след това идва твоята част от историята - взет и възстановен.

Но тъжното е, че чух слухове за още по-нова част от историята: продаден в Германия. Щото ние тук имам безброй такива, а там си нямат.... Аман от любители на парите!

Декември 28, 2011, 14:39:01
Отговор #819

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Изумен съм какви скъпоценности има все още из страната ни, скрити в гаражи и сайвани  :o
Ето този Alpine A110 е някъде много близо до Търново.
И на мен ми е много интересно да намирам забравени коли , а такива определено има доста . Това Рено е добър пример . В карс.бг много лесно се разглеждат коли и редовно задавам до '86 или само от област ВТ .
Този човек с това поведение и незнание ме съмнява да продаде колата дори и за много по-малко . Първо , че не дава никаква информация , второ обявата му е под всякаква критика . На 31 хил км , а след основен ремонт и изглежда захабена вътрешно . Обявата трябва да грабне купувача с множество снимки и описание , за да предизвика клиента да направи неразумна покупка  :D В една тема от Американския раздел дори продавача отказал да измие колата , ако няма човек с пари насреща . Кой знае къде се намира , отвън се вижда още една класика . Добре , че не е италианка , иначе няма да мога да спя хаха  :D

Ето един гнилоч с цена като на луксозен нов автомобил .
http://www.cars.bg/u544840