Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2148953 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2012, 21:23:44
Отговор #870

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Кадър от филма с " Мерцедеса"

Втората снимка е от ретро парада в Москва на 9-ти май по случай День Победы.
Ако някой от участниците в ретро ралитата на Пловдивския клуб ретро има желание,нека посочи кой от двамата мъже на снимката е създателя на "Мерцедеса близнак".За по постоянните участници няма да е проблем да го разпознаят веднага.

Ами не ги познавам тези хора ама на тениската  на човека от ляво разпознавам емблемата на ретро рали Родопи, затова създателя на мерцедеса може би е човека със зелената тениска? Или бъркам  :-[
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Януари 03, 2012, 21:25:33
Отговор #871

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Честита Нова Година на всички!
Влади, Мерцедеса е много истински! Как пък го засече !? :)
Ето и една зимна картинка :
Бреј, дали точно тоѕи ДС далги години беше паркиран, в един двор, на една успоредна на Христо Ботев улица, блиѕо до Патриарха'' :)

Януари 03, 2012, 22:40:10
Отговор #872

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Не съм софиянец, но мисля че е този ДС. Ванката го придоби преди няколко години и го превърна от едно бедно загниващо ИД19 с най-бедното за модела оборудване в прекрасен ДС 23 инжекцион , с кожен салон , множество паласови елементи и най-важното климатик  >:D Колата се води ежедневка, няма си специален дом, но Иван е човек с голямо сърце и желание, както и най-важното - личност !
Ето малко подробности за колата от нашия сайт - http://www.dsclub-bg.com/Реставрации/tabid/1214/language/bg-BG/Default.aspx

Януари 04, 2012, 00:07:32
Отговор #873

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Кадър от филма с " Мерцедеса"

Втората снимка е от ретро парада в Москва на 9-ти май по случай День Победы.
Ако някой от участниците в ретро ралитата на Пловдивския клуб ретро има желание,нека посочи кой от двамата мъже на снимката е създателя на "Мерцедеса близнак".За по постоянните участници няма да е проблем да го разпознаят веднага.

Ами не ги познавам тези хора ама на тениската  на човека от ляво разпознавам емблемата на ретро рали Родопи, затова създателя на мерцедеса може би е човека със зелената тениска? Или бъркам  :-[

Не бъркаш!Човека със зелената тениска от ретро рали Родопи е създателя на кино-мерцедеса.Популяризира в Москва нашето ретро рали Родопи. :)
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 04, 2012, 10:19:29
Отговор #874

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
А този ДС защо отзад има златни букви?

Януари 04, 2012, 10:36:57
Отговор #875

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Така са оригинално .

Януари 04, 2012, 11:20:48
Отговор #876

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
Аха.Много яко

Януари 04, 2012, 12:19:12
Отговор #877

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не съм софиянец, но мисля че е този ДС. Ванката го придоби преди няколко години и го превърна от едно бедно загниващо ИД19 с най-бедното за модела оборудване в прекрасен ДС 23 инжекцион , с кожен салон , множество паласови елементи и най-важното климатик  >:D Колата се води ежедневка, няма си специален дом, но Иван е човек с голямо сърце и желание, както и най-важното - личност !
Ето малко подробности за колата от нашия сайт - http://www.dsclub-bg.com/Реставрации/tabid/1214/language/bg-BG/Default.aspx

Хм, ако е същата кола, беше загниваща, ама въобще не беше бедна като екипировка.  ;)
Поне в София седеше с този същия надпис отзад- ДС 21 ИЕ, имаше и зелени стъкла, както и кожен салон с подглавници.
Освен от две коли да е правил една.
Да е взел е тия екстри точно, и регистрация от софийския ДС 21, и да ги е присадил на негнило ИД купе.

Но това въобще не ми се вижда да е така, съдейки по снимките.

В София беше абс същата кола и на цвят, и кафяв кожен салон. :)
Помня я много добре, защото години наред всеки ден минавах пеша покрай нея.
А че беше захвърлена, така е.
По едно време, и растеше даже мъх по лайстните на покрива, хахха. O0
Толкова дълго не беше карана.
Но все пак, мисля беше в движение.
Имаше и разни лепенки от мероприятия на ретроклуба, от 2002-2203 година.
Беше разбира се, и баш с тия, по-новите фарове, които ги няма при 19 първата версия.

Предполагам че може да има разни присадени неща по нея от сегашния и собсственик, но ме мисля, че е променена кардинално колата.
Във всички случаи, баш така като изглежда сега, си изглеждаше в София.
Аз и на нея има снимки от прединялко години, акто беше скрита в това дворче, зад един павилион паркирана, ама не мога сега да ги намеря.
Беше и баш с тия табелки на бронята, или подобни за Клуб Ситроен- БГ.

Мен теорията, че някога от 19-ка е правена точно тая кола, силно ме съмнява. O:-)
Те са много различни отдолу, под уж еднаквите външни панели. ;)
Доколкото съм гледал детайлно разглобени, и ранни ДС, и късни като тоя, като почнем с диаметъра на гумите отвън, минем през окачването и спирачките, и електрохидравличната смяна на предавките и сервото, които ги НЯМА при ИД сериите, и стигнем до електр. система и таблата, изключителна играчка е това да се направи.
Според мен, почти невъзможна е тая работа за сам човек, освен ако не ползва дълга на време и пари помощ на професионален сервиз.
А и без силно вътрешно модифициране на каросерията и техниката на изначалната 19-ка, няма да може да се мине. :))

« Последна редакция: Януари 04, 2012, 12:33:39 от USfan »

Януари 04, 2012, 12:26:26
Отговор #878

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
Цитат
от 2002-2203 година.
Нали

Януари 04, 2012, 12:30:12
Отговор #879

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Цитат
от 2002-2203 година.
Нали
Хах, сега ще го оправим тоя лапсус.
А като стана въпрос за ДС-и в София, пак през ония години, на входа на стадион Левски паркираше един малко къдрав на ламарини, син металик дс21 или 23, с бял или жълт кожен салон.
Интересно тази кола пък къде отиде. :o