Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2149143 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2012, 12:45:04
Отговор #880

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Една Шкодичка 105L ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 04, 2012, 16:47:51
Отговор #881

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Люси, признах те ! /извинявай, че се обръщам на малко име / Имаш невероятно набито око ! За познанията по моделите няма какво да говорим ...
Та за ДС-чето. Наистина е 19-ка, сега не мога да бъда сигурен дали е ДС или ИД, но нещата не се променят драстично. По принцип в купетата няма разлика почти никаква. Единствено в коша. 19-ката е с много по-малък кош, заради по-необемния двигател. Останалото като отвори, разстояния и т.н. е абсолютно еднакво. Естествено не говорим за бройките правени до 60-та година, те имат много изменения впоследствие. Значи Иван /ние сме приятели между другото/ си докара купе отвън, на което присади основните агрегати по ходовата част и хидравликата. Моторът след ръчните скорости премина директно на инжекцион 21 с пълен автомат /ако не се лъжа, понеже ДС-а е с полуавтомат т.нар. хидроматик, колата така излиза стандарт още при появата си 55-а година, ръчката излиза като "опция" впоследствие/ , слага кожения салон, за него също не съм особено убеден, но мисля, че е така, добавя някои паласови елементи/ хром на праговете/ и естествено климатика, който е голяма шукария. Моделите 19 са също с въртящи фарове, след като си появява сдвоения в общ корпус, единствено промяната на проекцията във вертикал се е предлагал като опция за моделите с хидравлична рейка, т.е. за по-бедните модели.
А по отношение на човека - той си работи в клубния ситроенски сервиз на "Райска градина " 32 и е ембелматична фигура за феновете  :P Има си всички удобства на професионалния сервиз, още повече с множество специфични за марката механизациики.

Януари 04, 2012, 17:59:06
Отговор #882

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
W 123 300 D Special  , перфектен , на едно приятелче. :)
Поканих го да си пусне тема тук.
Поздрав за Румбата Спасов и Гецата ( другаря Тодор Живков)! ;D   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 04, 2012, 20:59:40
Отговор #883

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, ами не знам само, дали всъщност като илизат сдвоените фарове, означението ИД не отпада въобще. :)
И базовите богини, стават също ДС, но с един номер по-малки означения, примерно- ДС 20.
Защото първия сдвоен фар вече мисля излиза само с 21 мотор.
От тия базови ДС 20 между другото, през посл. години разни джамбази навнесоха за препродаване, предимно от Италия няколко бройки коли, не прекалено бити, и не прекалено гнили. O:-)

Люси, признах те ! /извинявай, че се обръщам на малко име / Имаш невероятно набито око ! За познанията по моделите няма какво да говорим ...
Та за ДС-чето. Наистина е 19-ка, сега не мога да бъда сигурен дали е ДС или ИД, но нещата не се променят драстично. По принцип в купетата няма разлика почти никаква. Единствено в коша. 19-ката е с много по-малък кош, заради по-необемния двигател. Останалото като отвори, разстояния и т.н. е абсолютно еднакво. Естествено не говорим за бройките правени до 60-та година, те имат много изменения впоследствие. Значи Иван /ние сме приятели между другото/ си докара купе отвън, на което присади основните агрегати по ходовата част и хидравликата. Моторът след ръчните скорости премина директно на инжекцион 21 с пълен автомат /ако не се лъжа, понеже ДС-а е с полуавтомат т.нар. хидроматик, колата така излиза стандарт още при появата си 55-а година, ръчката излиза като "опция" впоследствие/ , слага кожения салон, за него също не съм особено убеден, но мисля, че е така, добавя някои паласови елементи/ хром на праговете/ и естествено климатика, който е голяма шукария. Моделите 19 са също с въртящи фарове, след като си появява сдвоения в общ корпус, единствено промяната на проекцията във вертикал се е предлагал като опция за моделите с хидравлична рейка, т.е. за по-бедните модели.
А по отношение на човека - той си работи в клубния ситроенски сервиз на "Райска градина " 32 и е ембелматична фигура за феновете  :P Има си всички удобства на професионалния сервиз, още повече с множество специфични за марката механизациики.

А, мерси, да, с течение а времето, и разбира се, покрай моя немалък технически опит, хаххах, :D съм станал прилично наблюдателен.
Брей, значи твоя човек наистина бая си е поиграл. :)

Аз имам наблюдения относително преки, /макар и без да съм участвал физически в труда/ върху ремонти, и опити за присаждането от агрегати от един късен ДС, върху ранен ДС, покрай моя приятел със златистата  Алфа ГТВ от село Лозен.

Та той имаше кръгли фарове ДС 19, с общата хидравлика на волана и амбриажа, и един по-късен ДС 21, пак с тая хидравлика.
И нашия приятел, общо взето се опитваше да слага едни агрегати от един Цитрон на друг.
Като идеята му беше да ползва 3-та си богиня, като най неръждясала /която още си пази, една много ранна ИД, от 1956 или 57 година/, за база, на която да присади удобства от по-късните модели.

Не можа да ги направи присадките, както писах, и покрай механични проблеми, и покрай токови, а и диаметъра на болтовете на колелата на ранните ДС/ИД, тия с милиметровите, подобни на по-късните система ТРХ, 15,5 цолови джанти, се оказа различен от диаметъра на болтовете на ДС 21-23.
Или така поне съм запомнил аз.

Та в крайна сметка , моя човек изкърпи по късните си модели, продаде ги, единия в БГ, другия май в Германия, но още си пази в гаража, ранния негнил ИД19. ;)
Та нашия приятел, му трябваха за около 4-5 години, отн прилично да изреставрира 2та ДС-а, и за 3-тия му, нещо поне миналата година нямаше особено желание да го почва.


Доколкото помня като меродавно инфо, през първите няколко години, от 1955, та до примерно както казваш, 1960, основната разлика между по-премиумния ДС, и плебейската версия ИД, е именно в липсата на серво на волана и амбриажа.
Тоест хидравликата се ползва при ИД само по окачването и по нищо друго.
По нататъка в моделния живот разбира се, както казваш, повече се размиват и обогатяват нещата и версиите при ДС. O:-)

И понеже темата е интересна, вижте тези байърс-гайдове за Богини, които съм качил в раздела с френските коли. :)

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2167.msg22779#new

« Последна редакция: Януари 04, 2012, 21:04:48 от USfan »

Януари 04, 2012, 21:08:34
Отговор #884

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Еей, тоя 300 е страшен.
А един приятел монтйор в Щатите, там караше няколко години, уникално запазен в123 300 дизел, с климатик и люк, и салон със синя кожа, бебешко син на цвят отвън.
Така му седя, и накрая го даде за 2000 долара.
Щеше да е ВЪРХА ДА СЕ ДОКАРА У НАС. :)
Ама само мястото му в контейнер до Гърция примерно щеше да е 2000 долара още.
Отделно у нас мито и ДДС.
Ама беше уникално запазен неговия, като доста Мерцедеси, карани в САЩ.

Януари 05, 2012, 13:48:21
Отговор #885

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето малко снимки от Ралито на братя Диневи през 2008.
Черния Триумф 2000 го знаете, на един фен от Поморие.
А пък белия Астон,е фалшия ДБС на Диневи.  :))
Казвам фалшив, защото всъщност е базов ДБ9, с присадени джанти от ДБС, залепен от Бг букви надпис ДБС отзад. ;D

На най-долната лява снимка, вдясно от Астона, се вижда и Голфа 1 кабрио на баща ми, с който бях участвал в ретроралито през тая 2008 година. :D
Синята Карман джия, е на колекционера Иван Мутафчиев от центъра Зундерт, на Ботевградско шосе.

Януари 05, 2012, 13:56:22
Отговор #886

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето точно този Ситроен комби, който е ранен ДС или ИД, караше дълги години един съсед, бордови инженер в БГА Балкан.
Същия купи по-късно СХ-а ГТИ на баща ми.
Пнтересно тази кола пази ли се още в Пловдив?
През посл няколко години не съм я гледал по паради. :)

А долу двата Мустанга, заедно със сребристия 1978 ТрансАм до тях, са на един мой съсед- Стенли.
Кабриото е модел 1965, с 289 куба мотор, а купето е модел Гранде, от 1969, с 302 куба мотор.
Транса с 400 куба мотор, и сега е поразбангйосан, но в движение.
А по-новия Станг, закрития, в момента е реставриран, и боядисан в ориг му резедазелен цвят.
Само чака сглобяване на салона и дребни бъзикни.
Колата е била на Боян Радев, и е наградата му за златния му медал по борба, на олимпийските Игри в Мексико през 1968 година. :)

Януари 05, 2012, 14:08:39
Отговор #887

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
МЕРЦЕДЕС !!!  Ехххх, този, този 300 Д.........с кръглите фарове и без ръжди, много хубав. Ех, как, как да не му сложиш 2,3 бензин.  >:D Или 3,2 , мръсна вентилка от тъмна 124. И да си го караш, докато сам не го оставиш. Няма да го оставяш, не, това триста ДЕ.  ИСКАМ и аз едно таковка !  :(  В такова състояние, искам да кажа.   Съжалявам за спамът.

Януари 05, 2012, 15:10:48
Отговор #888

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
МЕРЦЕДЕС !!!  Ехххх, този, този 300 Д.........с кръглите фарове и без ръжди, много хубав. Ех, как, как да не му сложиш 2,3 бензин.  >:D Или 3,2 , мръсна вентилка от тъмна 124. И да си го караш, докато сам не го оставиш. Няма да го оставяш, не, това триста ДЕ.  ИСКАМ и аз едно таковка !  :(  В такова състояние, искам да кажа.   Съжалявам за спамът.
Хах, да вентилката шестак в 124 и 140, и 3.0 и 3.2 много бясно се цепи на високи обороти.
В момента в Мобилето има за 3999 лева за продаване в София, едно не много бито в124 с клапанов 24в мотор, при това е кабрио, сребристо. :)

Не е лоша колата, карах я да видя кака върви, има разни дребни проблеми, ама за под 4 бона си е супеееер сделка, дори и за посред зима. :)

Януари 05, 2012, 20:01:08
Отговор #889

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Сафарито е налице в добро състояние.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.