Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2150542 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2012, 17:32:09
Отговор #1000

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Още една прекрасна машина която за жалост едва ли ще види скоро бели дни по пътищата на БГ :(
Бюик Инвиста 1959-та година до колкото знам мотора е волгов :( 
 Колата се намира в Смолян на влизане в града по главния път, в дясно има платен паркинг в който престоява вече минимум 4 години а от собственика и няма и следа говори се че е в затвора но това са митове  :-\
 купето е в цветущо здраве, много ми е интересно къде ли е оригиналния мотор дано да не е батисан?

П.С. Ако някой има повече инфо да казва

Поздравления за хубавите снимки.  :)
Или точно тази 1959 Инвикта, или една черна, дълго време седеше на покрива на един гараж, пак някъде в твоя район.
Но на тази от гаража, просто съм забравил цвета.
Та, нашия Пешо Панов я пазареше много време, но така и не се договори за закупуване. 
Била на починал човек, и племенника му и искаше много пари.
Иначе, както казваш, никави ръжди, и ориг шестак наличен.
Ако става въпрос за разл коли, така или иначе, нашия Пешо може да знае някакво инфо и за тази бялата...

Януари 28, 2012, 17:35:51
Отговор #1001

Активен USfan

  • Публикации: 10811
малко за изплакване на очите от това лято...:)
Много добре къстамизирана Гранада купе.
Тази е от 1-та серия, с лекия Кок ботъл шейп над задните колела.
А 2-3 години по-късно, задните странични джамове ги изправят, и формата става по-безлична.
Една такава бяла Гранада купе, иначе по семпла версия без никакви екстри, пак с тия калници ранните задни, доста време седеше паркирана близо до Пирогов.  :)
Някъде до  2002-2003 година. после изчезна...

Януари 28, 2012, 22:55:12
Отговор #1002

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Бюик Инвиста 1959-та година до колкото знам мотора е волгов :( 
 Колата се намира в Смолян

Колега сигурен ли си ,че тази кола е в Смолян,щото с риск да се изложим,двама вече се чудим дали сме си забравили града. :D
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 28, 2012, 23:21:13
Отговор #1003

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Бюик Инвиста 1959-та година до колкото знам мотора е волгов :( 
 Колата се намира в Смолян

Колега сигурен ли си ,че тази кола е в Смолян,щото с риск да се изложим,двама вече се чудим дали сме си забравили града. :D

Много се извинявам градът е Сливен, просто в бързината съм се объркал  :-\
Classic Cars

Януари 29, 2012, 16:22:26
Отговор #1004

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Използвам момента, да честитя на колегите от Враца, и най-вече на собственика Володя, почти финализирането на реставрацията, на тази тук споменавана преди, прилично интересна кола, както и новата и боя.
Ето колата, в свежия и сегашния и вид. :)
Най-долу, е малко  по-яркия заводски отенък от онова време, водещ се в спецификацията на Додж- Сюблийм грийн.

Януари 29, 2012, 16:50:12
Отговор #1005

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аххх да .... Точно си мислех да ти пиша ЛС да я пуснеш тая кола тук... Снощи видях че има 3-4 страници прогрес по колата във Американския форум и направо ме изкефи в какво са я превърнали... Не знам .... тези хора  Володя и Ники са  достойни за орден Стара Планина  ;D Много труд е хвърлен ,много знания са приложени и пари разбира се по тая кола . ИСтински масъл кар !  Много ще се радвам ако се включат тук и направят една тема (те имат материал за много теми ,но все пак са заети :)

Януари 29, 2012, 17:44:02
Отговор #1006

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Аххх да .... Точно си мислех да ти пиша ЛС да я пуснеш тая кола тук... Снощи видях че има 3-4 страници прогрес по колата във Американския форум и направо ме изкефи в какво са я превърнали... Не знам .... тези хора  Володя и Ники са  достойни за орден Стара Планина  ;D Много труд е хвърлен ,много знания са приложени и пари разбира се по тая кола . ИСтински масъл кар !  Много ще се радвам ако се включат тук и направят една тема (те имат материал за много теми ,но все пак са заети :)
Да бе, докато се усетим, и те приключиха не само доста трудното кърпене, ами и боядисването.
Ами те не са много книжни плъхове като нас, хахаха. :)
То у УС форума основно Ники влиза, и то най-вече заради разни технически консултации, и да си споделим какви скрити тайни УС бангии има в БГ. ;)
Иначе, ето една снимма и на двамата герои. :)
Ники е отляво, щастливия собственик отдясно.

Януари 29, 2012, 18:55:14
Отговор #1007

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Това е единствения и уникален Чалинджар от 1970-та в БГ 100% заслужаваше да живее нов живот Ники и Володя са царете на реставрацията спор няма, Американска класика се възтановява доста по трудно от каквато и да било друга кола :)
Когато видях прогреса до който са стигнали в US-форума буквално подскочих от дивана на който седя ХАХАХАХ:D
КРАСОТА !!!  >:D >:D >:D
Трябва да се спомене се пак и времето което им отне реставрацията а именно от 2009-та лятото до сега като се има в предвид че колата още не е на 100% готова ;) имаше и малки паузи във времето от по няколко месеца когато не се работеше по машината но както и да е важното е че нещата вече отиват към супер успешен край за което ги поздравявам и двамата :)
За всичко около боядисването е допринесъл Ники включително и самото боядисване  O:-)
Володя е повече по кръпките, обаче в това отношение е ненадминат талант браво момчета !!!

П.П. Наистина има много което да покажат момчетата от Враца тук стига да имат желание, нещата които са правили и който правят са уникални :)
Classic Cars

Януари 29, 2012, 19:19:21
Отговор #1008

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Като се има в предвид че в началото колата изглеждаше така  :'(

И в крайна сметка сега е като на последната снимка :)



Classic Cars

Януари 29, 2012, 22:26:05
Отговор #1009

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
НЕВЕРОЯТНО!!!
Една от най-впечатляващите машини в България!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"