Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2169504 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2012, 16:10:46
Отговор #1060

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Да наистина доста прилична колекция от Мерчовци браво на човека ех да имаше повече хора като него :)

Люси ще кача и аз още няколко снимки от есенната сбирка че пак ми пламна кръвта  >:D >:D >:D

Classic Cars

Февруари 02, 2012, 22:54:03
Отговор #1061

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Лелееее ,браво на момчето с белия суичър  :D А червения мерц (снимкатата с гумата) много клекнал ми изглежда ... Фабрично ли е така ,,тунингован''

Ами не е тунингован в никой случай!
Просто задната полуоска или по-точно нареченото "пенделахсе" (Вид задно окачване при немските марки коли, най-вече Мерцедес)
е счупена и дефектна, затова изглежда така.
А за момъка с бялата блуза - Голям ентузиаст! Без майтап! :D

Хех, хубава колекция има чичката определено.
За скрофеното окачване- в случая не е счупено или дефектно точно ахсето. ;)
Иначе схемата на ахсето при тия Бенцове от 50-те и 60-те, е точно такава като на рисунката, при почти всички модели оония години.
Само 300 сл Роадстера, и 600, имат малко по различни нещица отдолу.
Това червеното купе / оригинално беше бяло, но стария му собственик го боядиса, според мен не много адекватен за аристократичността на модела отенък :D /,  е доста редкия 300 модел.

Само топ версията 300, се познава външно, по наличието на странични хром лайстни и хром вежди.
А вътрешно, по наличието на изцяло алуминиев блок на мотора, най-вече, е серийно с пневмокачване и отзад и отпред.
Вместо пружини, има нещо като квадратни балони, дето се пълнят с въздух.
на дядо ми стария конска глава купе, беше със същия тертип въздушно окачване.
И като не се кара на дълги интервали, и отзад и отпред, или по избор, хахах, къде е по-издухала пневматиката, полягва долу. ;)

Тази конкретната червена кола, както и вишневата табакера американска версия В115 или в114, бяха на един мой познат, виден БГ търговец на ретро Бенцове- Митко.
И при него, окачването отзад на червения, все си провисваше.

Тази конкретна кола, 300 купето, беше с много хубава и оригинална тютюнева кожа, но Митко я претапицира, с не особено добра на качество, и не много подходяща като оригиналност на цвят, такава.

Но като общо, браво на ентусиаста, много добра Бенц колекция.
До 2009, това златистото конска глава 280 СЕ кабрио, с френските жълти фарове, също се въртеше по София. :)

Февруари 03, 2012, 10:21:13
Отговор #1062

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Близо до моето училище стой един Рекорд в перфектно състояние 1958 година. Като остане време ще мина да хвърля няколко снимки.  :P

Февруари 03, 2012, 10:30:51
Отговор #1063

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Бялото Пежо е на Тодор Живков !  :P
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 03, 2012, 11:19:49
Отговор #1064

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Бялото Пежо е на Тодор Живков !  :P
поясни на момчето понеже е нов, че не става въпрос за Тато  ;D

п.с. много ме кефят подглавниците за главите на тези Пежа :)

Февруари 03, 2012, 11:23:48
Отговор #1065

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Хахха, вярно!
ОК, Тодор Живков от форума! :)

Иначе предполагам, че на всички им е ясно, че 90% от ретро колите в БГ са били притежение или поне са возили бай Тошо по думи на собствениците им  :))
Другите 10% се поделят по равно между Емил Димитров и Лили Иванова.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 03, 2012, 11:27:28
Отговор #1066

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Аааа Митко чакай, чакай!!!
...нека да дадем 10% на Хитлер, поне 5% на Ал Капоне и просто от уважение да оставим 5% на осналите другари от Политбюро на ЦК :)

Февруари 03, 2012, 11:29:39
Отговор #1067

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
А всички стари джипки и някоя друга лимузина са возили Пенчо Кубадински из горите и по приеми /въпреки, че той не е за толкова изискани мероприятия/  :D

Февруари 03, 2012, 12:21:34
Отговор #1068

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХаХ само как peter67 дебне Живков от храстите  :)) Истински папарак ;D

Февруари 03, 2012, 14:28:30
Отговор #1069

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Тези Мердецеси, вече не стоят там където бяха на бул. Източен.  Не знам къде ги преместиха. Има и Пежо 504 небесно синьо със син салон.  И няколко 123-ки имаше + 1 кремав 126 - 3000 Турбодизел. Сега гледам се движи, един от тия 123, златист на цвят 240 Д.
Брей, голяма красота е Пежо 504 в бейби блу цвят.
Особено и ако е в синйо тониран салона. Супер. :)
Мяркал съм в течние на годините 1-2 броя 504 със сини салони, ама бяха все бели на цвят...

А като стана въпрос за Бертонета, болшинството налични в БГ са от по-масовата 2-ра серия с дебелите брони.
Като тези всичките снимани.
А е това, е от първата серия, с по-тънките и разделени брони.
Не знам дали съм го пускал друг път тук, ама допреди няколко години, се разхождаше по София.
Сега не знам къде изчезна. :-\