Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2177739 пъти)

0 Потребители и 53 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2014, 19:21:23
Отговор #2960

Неактивен boricha

  • Публикации: 22
Тази я подготвят вече месеци,но си нямам представа за марка и модел.
http://boricha.snimka.bg/automobiles/snimki-ot-skrapa.430378.32631549.big

Февруари 21, 2014, 22:52:00
Отговор #2961

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Случайно попаднах на доста интересна информация, която звучи направо нереално.. Някой знае ли нещо повече за въпросното Ферари? Снимки, информация? И още една снимка на Ламбото. (така и не се сетих в коя тема е най-удачно да постна това, тъй като Ферарито явно не е от години в страната, а Ламбото не го знам)

Февруари 21, 2014, 23:07:25
Отговор #2962

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Това бялото Ламбо го видях с очите си на живо преди месец и нещо на кръстовището на булевард Сливница и улица Опълченска но нямах с какво да снимам и още ме е яд....

Февруари 21, 2014, 23:15:03
Отговор #2963

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Въпросното Ferrari  модел 365 GTB 4 Daytona , което Стуци реставрира и заменя за Ламбо Каунтъч е бившо на известния ни автомобилен
състезател бай Йордан Топлодолски , светла му памет.
Това е модел на Ферари с по рядкото изпълнение на предноразположен двигател.Подарено му е от родната ни федерация за
заслуги в автомобилния спорт.

Такова е било:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ferrari_Daytona
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 23:18:00 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 21, 2014, 23:30:21
Отговор #2964

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехааа какви машини! Радвам се ,че поне ламбото не е изгнило в някой двор като онова колекционерско мазерати!

Февруари 23, 2014, 18:02:36
Отговор #2965

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Днес в Ямбол случайно видях Е24-ката на djdoubled и този осмак.










Февруари 24, 2014, 13:34:20
Отговор #2966

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 24, 2014, 20:33:40
Отговор #2967

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Въпросното Ferrari  модел 365 GTB 4 Daytona , което Стуци реставрира и заменя за Ламбо Каунтъч е бившо на известния ни автомобилен състезател бай Йордан Топлодолски, светла му памет.
Това е модел на Ферари с по рядкото изпълнение на предноразположен двигател.
Подарено му е от родната ни федерация за заслуги в автомобилния спорт.

Такова е било:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ferrari_Daytona

Да, Кирчо е прав, в тези аспекти, които разяснява.  :)
Доколкото помня, подаряват я на Топлодолски през 1975 или 76 година, по случай 25-годишнината от началото на активната му състезателна дейност.

Дайтонката му я подаряват всъщност въобще не нова и не в лабораторен вид.
Била е конфискувана, като е била и поразбангйосана и ударена.
Толодолски старши е имал всъщност възможност да избере ако иска, да му подарят нова Лада 1500 за годишнината  ;D
Ама вероятно мнението на сина му тогава надделява, и той избира да вземе Дайтоната за награда.

Иначе описанието на цялата схема около купуването и от Стоенчо и замяната за Каунтача, там в копираната страница, дадено в тоя Бест оф БГ суперкарс, е доста неточно.
Но все едно де, в разни други теми тук, не помня точно къде по Форума, доста сме дъфкали колите на полковника Стоенчо, вкл и Дайтоната.
Реално точно нея той почти не я е карал, особено пък редовно.
Само след като я купи в края на 80-те, я повъзстанови джата-праста, и я изнесе и размени за Каунтача, някъде през 1990-1991 година.

Но не е много рядка по принцип колата за Ферари, не е като примерно 275 НАРТ Спидера, от дето са правени 10 броя, или както от ГТО-то, да са правени 39 броя.
Специално Дайтони купе, и от с двата вида фарове, има общо над 1000 броя правени.

Конкретно за нашата българската Дайтонка, имах честта и удоволствието като малък, да съм го виждал много пъти това Ферари в София през 70-те и 80-те, даже и в движение.
Специално 2-рия и собственик в БГ, един жичкаджия, а не барман /викаха му Роко, от филма- Роко и неговите братя. :))/ дето я купи от сина на Топлодолски, яко и даваше газ.

При него редовно въртеше гуми по 100-200 метра дължина Дайтонката,  O:-) и редовно и свършваше и бензина в  движение.  ;D
Поне такива сценки с въртенето на гуми и с якия харч на бензина, аз лично като хлапе помня пред мен, това в квартала до НДК и до Медицинска академия, доста да са се случвали, през 80-те години.

Иначе, на външен вид Ферарито, и при Топлодолски и сина му, и при Роко след тях, се караше, аз поне когато винаги съм я виждал, винаги ударено отпред, с липсващи половинки брони, покривени фарове /беше колата от втората серия с вдигащите се фарове/, и със спукано предно стъкло.
Общо взето, все в разпърцано състояние си беше оптически.
А на външен вид, не знам дали фабрично, предполагам, да, беше сребриста Дайтоната, и с черен кожен интериор.

Страхотна кола, жалко че оня Стоянчо я трампи за Каунтача.  :-\
От ентусиастка гледна точка, а и дори като паричен еквивалент, и тогава и сега, средна хубост на състояние Дайтона като българската, определено е доста по-скъпа от добър, но отн. безинтересен Каунтач от отн. масовата средна серия от 80те: 5000 еС, какъвто точно модел е тоя белия.
« Последна редакция: Февруари 24, 2014, 20:57:27 от USfan »

Февруари 26, 2014, 22:25:54
Отговор #2968

Неактивен welded

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Рено 8, което снимах днес в Надежда. Изглежда леко занемарено, но иначее добро