Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2178021 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2014, 22:26:21
Отговор #3360

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Ако представлява интерес мога да пусна и по-добри снимки  :)
За кои отвори отзад питаш, че не се сещам? ...

За мен лично ще е интересно да видя още няколко снимки.
А отворите, за които питам са на задната маска, точно над бронята, но явно твоята е от първите без такива.
Относно фаровете - познавам един добър колега, помогнал на много хора, който има нужда от оригинални такива. Предполагам не държиш особено много на оригиналните стъкла, та ако си съгласен на някаква замяна, съм сигурен, че лесно ще се разберете ;)

Ноември 16, 2014, 14:46:49
Отговор #3361

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Фаровете ще ги пусна да се продават, когато засиля колата някой ден към вторични. Честно казано не съм много довелен от тях, единия фар на късите е различен и не може да ги настроиш да правят добро осветяване на пътя. Крушките са различни и петното което осветява пътя не съвпада. Оригиналните единични кръгли фарове с хубави рефлектори и H4 крушки осветяват по-добре пътя.
Коли като тази шкода, москвич (от 408 нагоре), жигули, мерцедес 123,190, рено5,голф и т.н. за мен не са ретро. За да са ретро според мен, дядо ти трябва да си спомня с носталгия за тях, как е гледал да минава такава или е било още преди неговото време. Съвсем друго е понятието класически автомобил, при него могат да попаднат и по-нови добре запазени автомобили на по 35-40 и нагоре години, който вече се срещат на пътя мноого рядко като ежедневки.
За това не трябва да ви учудва следващата снимка на която съм запечатал момента в който за пръв път лек автомобил достига директно през гората до крепостта "мисионис".

На следващите снимки е състоянието на колата от тази сутрин, снимал съм я до шкодата на съседа, която е 1981ва, на около 50к км и в перфектно състояние на купето. Оригиналния и мотор прегря и сега е с оригиналния мотор от мойта :д


Колата ми лесно се разпознава по радиолюбителската антена отгоре :д

На последната снимка се вижда добре ладовия мотор с карбураторите, както и допълнително заварените профили под картера на двигателя предпазващи го при каране на оффроад.

Ноември 16, 2014, 20:23:14
Отговор #3362

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Фаровете ще ги пусна да се продават, когато засиля колата някой ден към вторични. Честно казано не съм много довелен от тях, единия фар на късите е различен и не може да ги настроиш да правят добро осветяване на пътя. Крушките са различни и петното което осветява пътя не съвпада. Оригиналните единични кръгли фарове с хубави рефлектори и H4 крушки осветяват по-добре пътя.
Коли като тази шкода, москвич (от 408 нагоре), жигули, мерцедес 123,190, рено5,голф и т.н. за мен не са ретро. За да са ретро според мен, дядо ти трябва да си спомня с носталгия за тях, как е гледал да минава такава или е било още преди неговото време. Съвсем друго е понятието класически автомобил, при него могат да попаднат и по-нови добре запазени автомобили на по 35-40 и нагоре години, който вече се срещат на пътя мноого рядко като ежедневки.
За това не трябва да ви учудва следващата снимка на която съм запечатал момента в който за пръв път лек автомобил достига директно през гората до крепостта "мисионис".

На следващите снимки е състоянието на колата от тази сутрин, снимал съм я до шкодата на съседа, която е 1981ва, на около 50к км и в перфектно състояние на купето. Оригиналния и мотор прегря и сега е с оригиналния мотор от мойта :д


Колата ми лесно се разпознава по радиолюбителската антена отгоре :д

На последната снимка се вижда добре ладовия мотор с карбураторите, както и допълнително заварените профили под картера на двигателя предпазващи го при каране на оффроад.

Meраклия съм на всичкия LS фейс , моля офертирай на лични , ще почакам , живот и здраве. Като студент имах 120 LS и каквото сторя
следващо , ще е реплика на първата ми кола. :'(
Не се намира лесно в България. И аз съм радиолюбител конструктор клас C. LZ 1 SCC ми е позивната , но от 20 години не съм звучал в ефир. :)
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 20:25:45 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 16, 2014, 21:29:48
Отговор #3363

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Meраклия съм на всичкия LS фейс , моля офертирай на лични , ще почакам , живот и здраве. Като студент имах 120 LS и каквото сторя
следващо , ще е реплика на първата ми кола. :'(
Не се намира лесно в България. И аз съм радиолюбител конструктор клас C. LZ 1 SCC ми е позивната , но от 20 години не съм звучал в ефир. :)

Като и доиде времето на колата ще пусна обява всеки да си хареса каквото желае от нея.

Хехе, явно много време не си хващал радио. Днес няма буквено означение на класовете, а е прието международното: само клас 1 и 2.  Поздрави от LZ2BVB.

Ноември 17, 2014, 19:08:42
Отговор #3364

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Супер си го напаснал ладовия мАтор в коша на Шкодата, а сигурно и доста понавървява с него >:D... като решиш да се разделяш с нея, може да го спазарим, понеже аз пък имам един Рапид 130, който така може да да прерасне в проект 160 MTX :) Само тия карбове без филтри за ежедневно каране малко ме притесняват - само тромпетките с обърнатите цедки за чай /предполагам :)/ едва ли предпазват от влизане на прахоляк...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 18, 2014, 23:29:13
Отговор #3365

Неактивен quad

  • Публикации: 75
За понавървяването да, усеща се много добра тяга на ниските обороти, но след средните и на високи си е мудна. На високите си "тъпче" яко. Това се дължи основно на настройките "на око" както на карбовете, така и на аванса и т.н. Двигателя преди да дойде в мен е каран на газ и трябва да го отворя скоро за пасване на клапаните (а то като се отвори ще се пилне и главата с около 1мм вероятно), ще се натегне и веригата че нещо трака при обороти под 700. За ежедневно каране обаче ми е много добре, за гората си трябва точно добра тяга на ниските, за да карам леко в планините. Цедките (от левчето, както правилно предположи  O0 ) пазят от случайно попаднали гайки и листа, а за праха...не ме притеснява изобщо, няма да я карам 100години, а на година на тази кола навъртам по-малко от 5000км, така че не е проблем. Гледам да не и давам много зоб, че като знам какви са им кекави скоростните кутии и полуоски на шкодите ако се счупят отново може и да не ги ремонтирам повече.

Ноември 19, 2014, 08:40:09
Отговор #3366

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Настройки на карбовете се правят - познавам хора в Сф и Пд, но са ти малко далечко... ама нали има и един легендарен Гошо карба от Варна? :) А прахта от липсата на филтри ще засегне точно карбовете, които са си доста ценени по принцип особено в чужбина струват бая пара... има едни китайки мотоциклетни конусни филтри по тунинг магазините, които струват не повече от 6-8 лв бройката, мисля ще ти свършат чудесна работа - на всеки цилиндър по един, но пак не е кой знае какво вложение ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 19, 2014, 10:39:17
Отговор #3367

Неактивен quad

  • Публикации: 75
Не се бях сетил за тия китайски филтри, добра идея е, thx  8))

Ноември 19, 2014, 23:46:49
Отговор #3368

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Пресни пресни от тая вечер. Един приятел видял това камионче с полска регистрация + ремарке с платформа за още една кола паркирано пред хотел в центъра на Търново с тази явно гаражна търновска Варшава. Заговорил се с портиера, който му казал, че поляка имал намерение за още една, но явно не са се получили нещата с пазарлъка. Имам съмнения кой е и му съдействах на ЛС с гугъл координати за друга Варшава в Г.Оряховица, която бях снимал пролетта и беше прясно реставрирана ... :) Но тази с тези стари регистрации не съм я виждал.








Ноември 20, 2014, 07:19:37
Отговор #3369

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Снимах го преди около два месеца в центъра на Бургас. Сигурно е добре известен, но не помня да съм го виждал тук.

we all have wings, but some of us don't know why