Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2180397 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2015, 20:16:41
Отговор #3580

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Едно Порше 944 S2 в Пазарджик, което се продава. Ако някой иска номера на продавача да се свърже може да ми пише. :)


Хм, точно тая 944-ка Ес 2 я знам от над 12 години вече.
През 2002 година, точно когато купих мойто златното 924 еС от къща Капитолия, това пък златно 944  еС2, малко по късно също дойде там за продаване.
Някъде през 2003 година го купи това 944 Ес от Капитолия един чичка грък бизнесмен, дето в Пловдивско имаше няква фирма за правене на мебели тогава.
После, 1-2 години по късно, доколкото помня, тоя грък го намерих при един майстор на Поршета в София.
Понеже той естествено от мърлящина,  :)) почти веднага след купуването, му беше скъсал от ръчкане без обслужване, ангренажните ремъци /освен основния ремък за разпред. вала, и един паразитен за балансваловете, при 3 литровия клапанов Порше мотор има и още един втори малък паразитен ремък, дето движи 2-рия разпределителен вал, и той също трябва да се смени с другите 2 ремъка при обслужването/.
После след тия ремонти, вече колата като уж беше пак в движение, бая години наред, че и доскоро, чичката гърка го продаваше активно за суми по обяви от 10 до 12 000 лева.

Чудя се, сега колко ще ли му искат сегашните собственици. 
Все пак си е поуморена и покарана кола, не е с особено добра боя, а и салона още преди години беше позахабен на вид.
Ами ок, ако не не те затруднявам, ако можеш пиши ми на едно лично, телефона и името на собственика.
Ще ти бъда благодарен, имам интерес към колата.  :)

А щом сега е в Пазарджик колата, супер, аз редовно ходя до там, по точно до с. малко Конаре, дето е  наблизо, че майка ми е оттам.
Така че тия седмици може да се разходя да го огледам трасаксълчето. 
Не за друго, ама това 944 е абс. същата спецификация като екстри и цвят /а именно- шампанския металик боя, електр тарга покрив, и кафяв от базов плат салон/, както моята 924-ка еС-ка, а и реално му е наследник при еС версиите на тия 4 цил. Поршета.
« Последна редакция: Март 03, 2015, 20:21:09 от USfan »

Март 03, 2015, 21:27:27
Отговор #3581

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Дизелово Пежо 404,за съжаление явно се кара на доизживяване :-\

Andreev Motorsport TEAM

Март 04, 2015, 19:31:55
Отговор #3582

Неактивен Countach

  • Публикации: 770
Хм, точно тая 944-ка Ес 2 я знам от над 12 години вече.
През 2002 година, точно когато купих мойто златното 924 еС от къща Капитолия, това пък златно 944  еС2, малко по късно също дойде там за продаване.
Някъде през 2003 година го купи това 944 Ес от Капитолия един чичка грък бизнесмен, дето в Пловдивско имаше няква фирма за правене на мебели тогава.
После, 1-2 години по късно, доколкото помня, тоя грък го намерих при един майстор на Поршета в София.
Понеже той естествено от мърлящина,  :)) почти веднага след купуването, му беше скъсал от ръчкане без обслужване, ангренажните ремъци /освен основния ремък за разпред. вала, и един паразитен за балансваловете, при 3 литровия клапанов Порше мотор има и още един втори малък паразитен ремък, дето движи 2-рия разпределителен вал, и той също трябва да се смени с другите 2 ремъка при обслужването/.
После след тия ремонти, вече колата като уж беше пак в движение, бая години наред, че и доскоро, чичката гърка го продаваше активно за суми по обяви от 10 до 12 000 лева.

Чудя се, сега колко ще ли му искат сегашните собственици. 
Все пак си е поуморена и покарана кола, не е с особено добра боя, а и салона още преди години беше позахабен на вид.
Ами ок, ако не не те затруднявам, ако можеш пиши ми на едно лично, телефона и името на собственика.
Ще ти бъда благодарен, имам интерес към колата.  :)

А щом сега е в Пазарджик колата, супер, аз редовно ходя до там, по точно до с. малко Конаре, дето е  наблизо, че майка ми е оттам.
Така че тия седмици може да се разходя да го огледам трасаксълчето. 
Не за друго, ама това 944 е абс. същата спецификация като екстри и цвят /а именно- шампанския металик боя, електр тарга покрив, и кафяв от базов плат салон/, както моята 924-ка еС-ка, а и реално му е наследник при еС версиите на тия 4 цил. Поршета.
   
   Миналата година беше пуснато за продажба ,обаче е с кожен салон




BMW 320CI  '04

Март 04, 2015, 21:41:35
Отговор #3583

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
   
   Миналата година беше пуснато за продажба ,обаче е с кожен салон





Oпс, прав си, моя е грешката.
Бях забравил, че по-късната му кожа не отговаряше на ранния му с плат салон.
Като го питах стария собственик за това, гърка беше ми казал, че още като го взел го претапицирал с естествена кожа.
Всъщност доста прецизно бяха направени шевовете, баш по оригиналния тертип на разположение, още като го гледах при гърка преди 10 години.
А на Капитолия седеше с традиционния базов плат с диагонални лентички, с надписи Порше на тях. Също нелоша тапицерия на дизайн е тая с лентите Порше надписи, ако и да не е толкова секси на вид, както така нар. Паша психеделичен  :)) криво каро салон, слаган на ранните 928 и 944.

Март 04, 2015, 22:49:39
Отговор #3584

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Трабантът на Соломон Паси във Военноисторическия музей в София





Andreev Motorsport TEAM

Март 04, 2015, 23:34:41
Отговор #3585

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ами да, там му е мястото , нали вози с него задника на Манфред Вьорнер  C:-)

Март 05, 2015, 22:04:19
Отговор #3586

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Широка Лъка



Има и обява вече в по-излъскан вариант  :P

http://www.carmarket.bg/ford-granada-2.0-consul-l-1166359?rn=17&year_to=1990&sort=1

Март 05, 2015, 22:14:51
Отговор #3587

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Доста добър външен вид,като гледам и вътре е 6  O0 заслужава си
FORD - Found On Road Dead

Март 06, 2015, 16:46:15
Отговор #3588

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
В Пловдив в пресечка на Брезовско шосе




Март 06, 2015, 16:52:15
Отговор #3589

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450