Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 2179030 пъти)

0 Потребители и 116 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 06, 2015, 00:21:07
Отговор #3690

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
По-скоро джунглата от бордюра се движи към него :)) ...но все пак е на нови номера и доста изпънат, та не прилича на отдавна зарязан.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2015, 02:05:57
Отговор #3691

Неактивен Стаменов

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Този капитен преди 2-3 години се продаваше със снимки от същото място, и мисля че тук, във форума имаше подробна информация от колега, който знаеше колата от 15-20 години. След това изчезна от обявите и мислех че отдавна е продаден. По спомен мисля че въобще не му искаха много пари, предвид модела и това колко е комплектен, а и надали имаше проблеми с документацията.
Така че неприятно изненадан съм да го видя на същото място че кисне още...

Май 06, 2015, 08:17:22
Отговор #3692

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Тоя Опел го снимах в Овча купел 2 на ул. Обиколна



 
Classic Cars

Май 06, 2015, 10:07:40
Отговор #3693

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850

Бенца е евридейка и вече бая му личи.

Хa, доживях и да видя баш тоя в123 купе, дето беше преди 20+ години на един приятел и който и аз съм го покарвал доста. Това е ориг. 280це с мех инжекцион и 177 коня мотора.
Фабрично колата беше бяла, оригинално с тая леко гадна и стандартна за Мерцедесите купе с 2 врати среден клас в123 и висш клас с107 до 1980 лифтовете им, комбинация вътре по седалките и корите на вратите на винил и псевдовълнен плат. В случая ако помня добре, при тази кола винила отстрани на седалките беше бежав, а плата- охра с черни нишки.

Моя приятел го купи това в123 леко ударен от ДЗИ някъде в началото на 1993 година, и след като го оправи, го и пребоядиса външно от бял в това оранжево-охра червено, та да е в тон със салона.
В резултат, поне за мен се получи още по-гадна цветова комбинация вън-вътре и от фабричната, но пък излъчването стана типично седемдесетарско.

След 2-3 години каране, някъде през 95-96-та моя приятел продаде колата, и аз не я бях мяркал по София поне от 2000 година насам.
Иначе интересното още е, че тоя Бенц беше оригинално 4-скоростен автоматик, и неговата си отремонтирана му още тогава в Балканстар от моя приятел авт. кутия е сега в мен.
Тогава той му присади ръчни скорости, а автоматика го взех аз да си го имам резервен за моя тогавашен в123 280ц. Ама така и не ми се наложи да го слагам, та ми седи още тая кутия в гаража.
Бих я продал де, да я изрекламирам косвено,  :)) става и и за Пури в126 и Сомове в116 ако са със стандартните двувалкови 280 мотори.
А тоя 280це Бенц години беше без никакви ръжди по онова време, което беше нетипично за японка в123 тогава на 15 години възраст. А и сега като го гледам още не е много нагнил.

Май 06, 2015, 23:02:48
Отговор #3694

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте колеги в четвъртък случайно попаднах на Опел Капитен от 1958-ма в доста добро състояние...
Колата се намира в София на улица Тотлебен 34, пада се от лявата страна на министерството на отбраната. От пътя не се вижда, мястото е безистен съставен от бараки представляващ квадрат...

Някой ходи ли да снима това място?

Май 07, 2015, 19:01:23
Отговор #3695

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Снимки от преди 2-3 години, но все пак заслужават да видят бял свят. Буса предполагам вече е в нов цвят и довършен.




« Последна редакция: Май 07, 2015, 19:08:05 от Toni_Kazi4ane »
0890192949 / 0887192949

Май 07, 2015, 23:06:35
Отговор #3696

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Май 07, 2015, 23:21:15
Отговор #3697

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Капитена е в Кърджали и първото ми усещане беше, че се движи, заради което и го слагам в тази тема, но може и той да търси спасението си.

За съжаление Капитена не се движи от много години.

Този капитен преди 2-3 години се продаваше със снимки от същото място, и мисля че тук, във форума имаше подробна информация от колега, който знаеше колата от 15-20 години. След това изчезна от обявите и мислех че отдавна е продаден. По спомен мисля че въобще не му искаха много пари, предвид модела и това колко е комплектен, а и надали имаше проблеми с документацията.
Така че неприятно изненадан съм да го видя на същото място че кисне още...

Да - аз съм този колега и бяхписал надълго и широко за тази кола.
Трябва да си намеря мнението по назад някъде.
Аз съм от Кърджали, знам позицията на Капитена,ако някой се интересува мога да съдействам за връзка със собственика.
Но мисля ,че няма голяма надежда за продажба.
искаха се доста пари,иначе доколкото знам проблеми с документацията няма ,защото е на един собственик десетки години.
Никога обаче не се знае със старите коли...
« Последна редакция: Май 07, 2015, 23:24:08 от dido1903 »

Май 08, 2015, 09:52:47
Отговор #3698

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Снимки от преди 2-3 години, но все пак заслужават да видят бял свят. Буса предполагам вече е в нов цвят и довършен.
Ето го вече довършен и боядисан на Ботевградския ретро парад ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 08, 2015, 14:55:07
Отговор #3699

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
Та, по темата с Капитена... Миналото лято се появи на обява и по телефона ми казаха цена от 8000лв. Ето го и въпросното мнение на колегата от темата за обяви от тогава:
Запознат съм с историята на Капитена доста подробно,защото е в родния ми град.
Тук е мястото да кажа,че познавам семейството, специално съпругата на собственика,която е учителка, и то може би най-добрата, която някога съм имал удоволствието да ми преподава.
Искрено и адски съжалявам,че имах глупоста навремето да си направя регистрация в един тъп сайт за снимки - бгфото, защото май сдаде окончателно багажа и снимките ми се затриха.
Ако това не се беше случило,щях да ви покажа как невероятно изглеждаше колата през 2007 г.
Тогава още се караше от време на време. Тогавашният й цвят беше страхотен тъмнозелен, по-скоро като морско зелено.
Естествено попитах за продажбата й,но собственикът обясни,че "преди години отказал да я продаде за 10 000 долара".
Това за мен беше достатъчно да разбера,че колата е непродаваема и ще се скапе.
Иначе човекът допълни,че има много резервни части,но не знам нищо конкретно.
Лошото се случи преди около 3-4 години. Веднъж ,когато си бях в Кърджали видях,че Капитенът е претърпял удар,както беше на паркиран. Ударът беше отпред в ляво, в шофьорската врата,по спомени,но не мога да съм категоричен.
Доста бързо видях,че го закараха на ремонт, не знам как е бил реализиран,но не разбрах какво е наложило пребоядисването на целия автомобил,защото новата боя ме ужаси като резултат,като цвят,като изпълнение.
Беше станал ужасно!
Това е накратко за Капитена от последните седем години.
Ако някой сериозно търси такъв Опел,бих опитал да помогна с мнение или по друг начин.