Автор Тема: Варшава 223 от 1969  (Прочетена 4076 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 10, 2018, 15:42:36
Прочетена 4076 пъти

Неактивен drago52

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Реставрираната "Варшава" 223 е готова. Към тази кола ме връща носталгията.  Първата кола, на която съм се качил е "Победа"-та на баща ми. После дълги години той имаше "Варшава". И така до момента, в който реших, че ще имам и аз "Варшава".
След дълго търсене намерих сравнително добър автомобил. В момента, в който го видях, реших, че това ще е моята кола.
Тя изглеждаше така:
img
Колата е закупена от Първомай от първия й собственик, който я е карал 44 г. за всекидневна употреба. Не искаше да се разделя с нея, но когато разбра, че ще бъде реставрирана, с радост я даде.....но и със сълзи на очи, защото тя го е съпътствала през по-голямата част от живота му. Бил е млад , когато я е купил. А аз я закупих през 2013 г. И започна дълъг период на реставрация... За донор, закупих още една "Варшава" в лошо състояние, но комплектна.
Същинската реставрация започна през 2016 г. Колата беше напълно разглобена и подготвена за изкърпване.

Смених греди, прагове, част от дюшемето, преден капак, преден ляв калник, предна дясно врата, веждите на задните калници и задна престилка. След окомплектуване на купето, започна нанасяне на подподови защити на пода и китване на купето.

След приключване работата по купето, започна възстановяването на ходовата част и трансмисията. По преден мост са сменени : всички резбови втулки, шенкелни болтове, ябълковидни болтове на кормилните щанги, накладки и спирачни цилиндри. Заден мост: всички лагери, накладки, спирачни цилиндри. Сменени са: карета на кардана, всички лагери и синхрони на скоростната кутия. След което се получи това:

[url=https://pichost.name/image/zjb5X]


Очаквайте продължението......
« Последна редакция: Юни 10, 2018, 17:32:48 от drago52 »

Юни 10, 2018, 20:36:58
Отговор #1

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Браво колега! От къде си?

Юни 10, 2018, 21:39:32
Отговор #2

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 134
Браво Адаш! Варшавата е прекрасна!
ГАЗ 69

Юни 11, 2018, 13:01:46
Отговор #3

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Драго, много се радвам, че пусна тема за Варшавата. Колата ти стана много изпипана и за пример. Можеш да разкажеш на колегите малко повече за твоята страст към тези коли, още от времето, когато са ги продавали в Мототехника. Покажи старата кафява металикова Варшава, която си правил още навремето. Сегашната реално е точна реплика на нея - не е в 100% заводски вид, а има всички ония подобрения, характерни за епохата на социализма - като например седалки от Волга 21, модифициран волан, по-широки калобрани с логото на "Автопром" и хиляди други дреболии.
Аз съм в течение с целия проект от самото му начало и мисля, че ще бъде супер интересно за всички да разкажеш за свършената работа по всеки един агрегат на колата. Няма по нея едно болтче да не е демонтирано, възстановено и монтирано обратно.
Имах честта и да я покарам вече готова - работи отлично и е истинско удоволствие да се пътува с нея.
Надявам в скоро време да се съберем с малкото останали Варшави на нещо като събор.

Юни 14, 2018, 17:32:27
Отговор #4

Неактивен drago52

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Благодаря за хубавите думи. За колегата, който пита - от с. Скравена съм. Община Ботевград - 6 км. посока Враца.
Момчиле, за старата "Варшава" ще пиша допълнително, подкрепено със снимков материал.

А сега продължавам за реставрирането:
След трансмисията, идва ред и на двигателя. На двигателя е направен основен ремонт и абсолютно всичко е сменено.


Външно боядисване.

« Последна редакция: Юни 14, 2018, 17:43:19 от drago52 »

Юни 14, 2018, 22:47:12
Отговор #5

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
Страхотен цвят, много хубав автомобил.  :o :o :o
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.