Автор Тема: Майстор на табла в София  (Прочетена 6321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 15, 2018, 20:31:33
Прочетена 6321 пъти

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Колеги търся майстор който да ми ремонтира таблото с уредите в района на София. Проблема се появи днес след зануляване на малкия километраж и оттам отказаха да работят и двата километража. Скоростомера, оборотомера и другите уреди си работят само километражите отказват. Проблема най-вероятно е в зъбните колела и търся човек който би се наел да ги поправи срещу съответната сума. Моля ако някой знае майстор да ми пише
« Последна редакция: Юни 16, 2018, 13:50:47 от dido1903 »
(OO=[][]=OO)

Юни 15, 2018, 20:47:53
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
На шах и табла има виртуози :))
retrobs.com

Юни 15, 2018, 21:55:34
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Таблото се прави елементарно, проблема е, че няма части! Таблата са два вида, Motometer и VDO. Трошат се вътре зъбчатките, не са взаимозаменяеми между двата модела. Продават се зъбни колелета, но само чрез доставка отвън, мисля бяха някъде около 25 долара, без стойността на доставката. Втора употреба не винаги е вариант, повечето са натрошени, аз на моята 30-ка, от 4 табла сглобих едно. Хубавото е, че таблата вътре са на модулен принцип, примерно на табло с часовник слагаш оборотомер, и си тръгва, сменят се само кодер щекерите за 4 или 6 цилиндъра. Когато подменяш модули, няма значение на кой от производителите ползваш. И дневният километраж се занулява ВИНАГИ при напълно спрял автомобил! Прилагам ти два линка за доставка, има и други.
http://www.odometergears.com/products/BMW/3+Series+E30+82-94+US/24
https://store.garagistic.com/e30-odometer-repair
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 21:58:50 от michev »

Юни 15, 2018, 22:41:42
Отговор #3

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
В дару кар дали ще ги има налични зъбчатките?
(OO=[][]=OO)

Юни 15, 2018, 23:06:57
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Никога не са се предлагали като резервна част! Таблото се предлага на отделни модули, но не и на толкова дребни части, примерно може да си вземеш само скоростомера, на цена около 540 долара, съгласно програмата на БМВ.

Юни 15, 2018, 23:42:17
Отговор #5

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Ясноо. Значи направо да си търся ново табло
(OO=[][]=OO)

Юни 16, 2018, 07:55:10
Отговор #6

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив

Тоя цитат що си го постнал само ти си знаеш...
Колегата пита за помощ,ти му обясняваш как трябвало да приготви много пари,щото видиш ли имал Е30.
Малко тъпичко се получава...
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 16, 2018, 08:34:10
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То всеки един от нас, си е наясно, че занимавайки се с тези стари бараки :D, нищо няма да е лесно, или евтино. Части няма, или поне няма по лесният начин. За една марка е по-добре, за друга по-зле! С Е30, все още е относително лесно - доста масов, и все още разпространен автомобил, много части втора употреба, поне за сега!

Юни 16, 2018, 10:48:09
Отговор #8

Неактивен PeshoE30

  • Публикации: 32
  • Който не е карал 1.8 не е карал нищо...
Друго табло мога лесно да си намеря. Моето не е някакво по-специално че да искам да си го пазя просто ме интересуваше дали има някой който се занимава с такива работи защото вече един път го ремонтирах и според мен за нещо толкова малко е меко казано глупаво да се изхвърля таблото. Може да се кара и без километражи не е нещо жизнено важно просто е досадно (поне за мен) да не отчита изминатите километри пък и не мога да си засека разхода
(OO=[][]=OO)

Юни 16, 2018, 11:06:50
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
 
Е тва са приказка ли е? 540$ за скоростомер. Добре ,че не искат биткойни. Предполагам ,че от някоя морга за тея пари ще си намери колегата кола ,кола  и половина за донор.  :)) Освен ако не иска "чисто нов от магазина".

Тук май важи модния във ФБука лаф "За тия при Е60" :D А сериозно, за тия пари може да се купи нов 3D принтер, на който да се изработват неограничено количество такива зъбчатки, стига да има здрава оригинална за модел.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.