Автор Тема: Москвич 2140д - 1987  (Прочетена 19572 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2011, 14:01:30
Прочетена 19572 пъти

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Здравейте, добър ден на всички, казвам се Иван и съм от Габрово. Наскоро разбрах за Вашия форум, а днес видях в нашия форум, че сме получили и покана, та реших и аз да се представя тук. Попринцип съм почти завършил археолог, но съм голям почитател на ретро автомобилите, с годините понатрупах технически познания, все пак москвича не е автомобил който само се кара:)) Стига толкова общи приказки. Москвича, който ще Ви представя е мой набор, закупен чисто нов от мототехника Търново. Това е колата в която съм израснал, първата кола която съм карал, общо взето е 5-тия член от семейството. Има много голяма сантиментална стойност за мен, нещото което ме кара да продължавам да я поддържам, до колкото мога. След 18 години вярна служба като семеен автомобил, който не е видал гараж, колата изглеждаше по този начин.



Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Януари 29, 2011, 14:19:55
Отговор #1

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
След завършване на гимназията, дадох москвича за изкърпване и боядисване Бяха сменени двата прага, дъната, багажника беше най-зле. За да спестим някой лев не боядисахме колата в камера и днес много съжалявам за това. Снимки от самия ремонт нямам, ще дам няколко след него от 2006-та.



След като москвича беше в мен, боядисах джантите, купих нови гуми, нова тапицерия на седалките, сложих и инерционни колани, както отпред така и отзад. Москвича попринцип има места за монтирането на задни колани, даже по каталозите са показани, но аз заводски москвич с монтирани задни не съм виждал. Вземах ги от бмв 5-та серия. Задните станаха с малко преправяне.



Също така си купих от София подкалници, от които съм много доволен.

Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Януари 29, 2011, 14:33:13
Отговор #2

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
За да подобря малко лашкането на москвича в завой, което е най-вече заради високите и тесни гуми(165/80) монтирахме двойна стабилизираща щанга с един колега. Скобите ги правихме ръчно, скоро видях, че от лада стават, но тогава си отбихме с чука.




Сложих си мокетче, за да скрия планките от коланите.

Един колега от нашия форум ми купи от Русия беконтактно делко за 412. Попринцип те са за 331 мотора(москвичовия монтиран на Алеко), с различни характеристики на вакуумния и центробежен регулатор, но дефорсирания мотор заработи много добре с него.



Центровката е на белег оставена. Освен по-лесното палене, москвича започна да гори и по-малко(кара се само на бензин), свещите са Шампион, пробвах първо с бриск, но много бързо заминаха, иначе колеги карат с такива на газ, нямат проблеми.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Януари 29, 2011, 14:48:42
Отговор #3

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Относно двигателя, не са предприемани никакви силови промени по него. В момента е на 160 хил километра. Откакто аз го карам, в двигателя се сипва само тотал 15в40. Както казах колата се кара а бензин, последния разход който му засякох беше около 6.9 литра(около 600 км извън градско), което е много добре, карбуратора е с вакуумно отваряне на втора клапа. По каталог на дефорсирания мотор му дават разход около 9 литра при 80 км в час ::)
И окачването не е мръднало, с 4-те огиринални амотрисьора е, селеновите втулки са заводските, само няколко шарнира са сменяни. Общо взето с минимална поддръжка, москвича може да се отблагодари с надежност.
Все пак реших да разчупя малко стоковата визия, въпреки че не обичам много промените. Купих си 4 лети джанти, 14 цола, 6j, междуболтово 5х114.3. Бая време седяха в мазата. Първо и направихме дистанционни фланци от алумин, 1.5см.

Както и по-дълги шпилки.


Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Януари 29, 2011, 14:56:42
Отговор #4

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Понеже високата предница не подхождаше на джантите, вземах пружини от волга, които са с по-дебела витка.

След малко работа с флекса, бяха махнати 4 витки.

Ето го и с монтираните джанти. Гумите са 185/60.


По работата с колата са ми помагали доста колеги, както със съвети така и напрактика. Това е общо взето. Съжалявам, че изисах толкова постове, но след определен брой редове или символи, не знам, ще бъгваше работата нещо. Ако има и правописни грешки се извинявам. От бързината са. И ако някой има въпроси да пита :D
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Януари 29, 2011, 19:00:06
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Поздравления,Иване!
Много добре си го направил!
В Габрово сте доста ретро-феновете!
 O0

Януари 29, 2011, 23:29:30
Отговор #6

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Добре дошъл,първият ми автомобил беше 412чистият дванайсетак в онези години
1987-88 бях направил доста подобрения по него
седалки от Форд Таунус,джанти от Форд Гранада ,ладова скоростна кутия и преработен кардан ,и тъй като беше отпред и от зад с барабанни спирачки му монтирах предни от 2140 спирачни дискове и апарати  гуми 205 х60х14
разпределителният вал ми го наваряваха и промениха лифта ,на кобилиците ми направиха специални втулки от графитен бронз,делко с електронно запалване BOSH
от ALFA ROMEO 33 ,бяха портнати отворите на главата и монтирах карбуратор
WEBER 36DCNFи много други подобрения ...пък колко състезания съм правил с Лади и
полски фиати при това почти нови ...ех спомени  :D
Иначе автомобила ти е много запазен и дано си го запазиш
след няколко години почти няма да останат от този модел

Паздрави ! :D :D
Centrum Transaxle

Февруари 01, 2011, 02:15:22
Отговор #7

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Този е екстра(за сега  >:D ) По натам трябва тема и за другия ама да напреднем и тогава ;)

Април 22, 2011, 15:12:40
Отговор #8

Неактивен kirkooo

  • Публикации: 15
  • KIRKOOO VINTAGE garage
страшна стойка има браво ;D ;D ;D

Април 22, 2011, 17:55:25
Отговор #9

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
ами добре дошьл и от мен колега попаднал си на точното място всички ние сме ти малко колеги и по професия знаеш заниманията ни малко приличат на археологическите от тук от там сме чули за някоя кола ходиме издирваме после пьк  вьзстановяваме консервираме и сьхраняваме и след това показваме почти археология нали :)