Автор Тема: Go Trabi Go  (Прочетена 5481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 20, 2018, 00:07:58
Прочетена 5481 пъти

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Здравейте , подариха ми трабантче и сега се започва ..... не беше палено около 6 -8 годи ни до днес и в момента ми трябват кранче за бензин и спирачни маркучи ааа те нали са гумени  ::) съсигурност ще излизат още неща но искам да го вкарам колкото се може по бързо в движение ,че от толкова коли не искам да си оставя на паркинг... ето първи снимки , а трябва да се кърпи но поне е с регистрация и култов номер  :D



Юни 20, 2018, 09:09:07
Отговор #1

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Честито. Успех  и да го видим скоро по улиците.

Юни 20, 2018, 11:31:10
Отговор #2

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Честита придобивка, и успех в начинанието!
Има ли план занапред, или за момента е само вкарване в пътя?

Юни 20, 2018, 13:13:00
Отговор #3

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Честита нова придобивка! Добре изглежда, номерът е супер.

Юни 20, 2018, 13:47:15
Отговор #4

Неактивен thenuclear

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Честито и успех! Безопасно и безаварийно!

Юни 20, 2018, 14:10:41
Отговор #5

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
О идеята ми веднага на пътя ,че искам да видя какво е да караш трабантче. От дете си мечтаех и много се каних да си взема едно още преди книжка да имам но незнам защо и се отказах.
Трябва да и да бъде позакърпено, че ще си изгубя багажника някъде барабар с резервната гума :))
Ще кача още снимки да го видите от вътре , текат уплътнения и има цъвтящ мъх на барчето под таблото  :-[

Юни 23, 2018, 00:15:30
Отговор #6

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Още две снимки от Трабито , а то се оказа,че е делукс версия  87ма с реолтани на задно стъкло има си и зумер за фарчетата  O0! Трудностите по нормалната работа на двигателчето след почистване на кранчето и обслужване му със последните закупени от магазин ремонтен комплект коркови уплътнения ще чистя и карбураторчето - някои да има ремонтен комплект и за него , ще съм доволен и на снимки от ревизия на карбураторчето  .


Март 25, 2019, 13:28:11
Отговор #7

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Ехооо подкарах Траби  , минах и технически преглед - лудите от пункта почнаха да му се кефят , даже го закачиха за газове ,а аз до колкото съм чел трабанти и вартбурзи не се закачват за газове е резултатите бяха изненадващо добри за ЦО2 влиза в супер норми като нов автомобил ,  а  всъщност това се гледа най вече за да ти мине колата преглед, вече за твърди частици е "out of space " но това е заради маслото. Докато съм му правил карба на око съм му нагласил 760 оборота на празен ход , което също е в норми и те така вече имам над 200 км с траби и върви като безотказна пушка  :D


Март 27, 2019, 14:45:47
Отговор #8

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Здравей колега,

Поздравления за трабантчето, че си го вкарал в движение.
На прегледите и мен ме гледаха така странно, като измериха CO-то. Напълно възможно е.
От моят опит с трабантите мога да те посъветвам:
Гледам корозията по долната част на каросерията не е много, моят съвет е да се заемеш да оправиш местата с ръжда, да изкърпиш където е необходимо и да консервираш кухините.
Виждам омасляване от лявата страна на скоростите, виж от къде е. Текат редовно от жилото на километража (не е болка за умиране).
Провери спирачките, след седенето гумичките запичат и малко по-късно протичат. Гресирай рейката и шенкелите на всеки 6 месеца, за да олекне волана.
Моят е произведен януари също '87 с частични екстри от делукс.
Пази доста този автомобил, малко са тези с оригинално оборудване на делукс в БГ. Ако има нещо, ще се радвам да помогна!

Поздрави!
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Март 28, 2019, 23:51:47
Отговор #9

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Всъщност СО-то не е проблем на двутактовите двигатели (или поне не би трябвало).

То е проблем за износени 4-тактови, или такива с по-стара конструкция (особенно с по-голяма кубатура), където при проектирането е заложено да работят на по-богата смес с цел максимална мощност при допотопни по конструкция смукателни и изпускателни системи. За екология тогава пък никой не е и чувал - говоря за масови модели до края на 60-те грубо казано.

Конструктивния проблем на двутактовите е с въглеводородите, както и всички вещества продукти на изгаряне на маслото.