Автор Тема: Москвич 2140 1976 г.  (Прочетена 18046 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2018, 15:26:54
Отговор #30

Неактивен sapov

  • Публикации: 10
Да, уплътнението на иглата наистина не е гумичка-някаква специална тъкан е. Иглата на карбуратора е абсолютно идентична с тая на Волга ГАЗ-24, впрочем карбуратора на Волгата е също К126 доколкото помня... Ако не греша иглата е напълно идентична при всички руски карбуратори от серията К-без значение еднокамерни или двукамерни. При тия карбуратори от особена важност са гарнитурите между телата на карбуратора-ако се прокъса такава гарнитура колата започва да не върви и гори като змей...
Колкото до вървенето във високи обороти-ако двигателя е 1360 не очаквай такова нещо от него, просто не е създаден за това... Клапани в един ред, разпределителен вал в блока и прочее. Силата му е в ниските и средните обороти. 2140 мотора пък е силен във високите обороти-разпределителен вал в главата и клапани в два реда с полусферична горивна камера доколкото помня...

Юли 17, 2018, 20:30:33
Отговор #31

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1596
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
прахово боядисани в черно джанти са окей с тези рингове, понеже имат широки отвори. гуми с бял кант ако се намерят, още по-добре (не рингове от турските)


колата според мен е страшно красива, от всички руски автомобили ми е в топ 3 определено, и то в тоя цвят:

https://www.drom.ru/reviews/moskvitch/moskvitch/88263/#&gid=reviewimages&pid=1

Юни 01, 2020, 00:21:10
Отговор #32

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ейй, няма кой да дразне две думи в тая тема... Пътнотранспортното съоръжение за смесени нужди е живо и здраво. Анонимния автолюбител надмина очакванията ни и постигна пълна нирвана, тоест накара анонимния С. да му разтури и събере всичко де що можеше да се разтури (и горе долу той и още няколко човека знаят как да се събере). Няма да описвам резултата. Ако е рекъл Сталин, ще го видите сами по улиците.
Но за всеки, който се е вълнувал - да, жив е. Анонимната група е щастлива, а това е най-важното.

Юни 11, 2020, 08:35:12
Отговор #33

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5102
Супер история за една от червените звезди на комунизма! Браво!

Няма да се повтарям, че имам слабост към тези самоходни конструкции  :)) , но ще се радвам да го видя и да се повозя на него на КласикКар Излета тази година, в Хасково.

Да се возиш в Москвич вече е рядка наслада и привилегия аа малцина.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 11, 2020, 09:36:56
Отговор #34

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Москвичът е страхотен. Вече сглобен имах възможността да го покарам 30-40км. Аз поне не съм виждал по-добър ранен 2140 от този. Изпипан е до последното болтче. Откровено, дори и аз, дето се барам за ентусиаст, нямам нервите и старанието за чак толкова перфектно изпълнение.



Мите, ти специално задължително трябва да го видиш. Особено по темата запазване на скапана оригинална боя или цялостно възстановяване на автомобила със съвременните високи технологии. Да, има я малката подробност, че такъв един Москвич е в ценовия клас на нова Дачия. Или 10г. хубава S-класа... Специално цялостното разглобяване, боя и сглобяване, стана за 2 месеца, което пак е супер  постижение. Много бих се радвал и ти да си направиш така Ладата - тя го заслужава!
На всичкото отгоре, колата не стои за музейна и се кара активно в свободното време. Вече я е валял дъжд няколко пъти по шосето.
Аз също бях кривнал посока "гаража, сухо и сакън", но за 3 месеца вече навих 2000км на иначе отлична стара Шкода и не ме е яд ни най малко. Колите са, за да се карат.

Юни 14, 2020, 07:55:31
Отговор #35

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Колата е цялостно пребоядисана ли?

Юни 14, 2020, 18:13:53
Отговор #36

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Колата е цялостно пребоядисана ли?
Да. Според мен колата си беше само за частично боядисване, защото е имало удар отляво. Аз просто бих предпочел да запазя оритинаната боя доколкото мога, въпреки забележките ѝ. Собственика прецени, че ще се боадисва целия, боядисаха му го. Добре се е получил. Пакарах го, маханиката също му е почти напълно оправена. Вече може спокойно да си се кара.

Юни 15, 2020, 13:36:09
Отговор #37

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Колата е цялостно реставрирана. Обърнато е специално внимание на всяко болтче. Пребоядисване звучи като аматьорско изпълнение на двора, облепени фарове и прозорци и боя от железарията.
Частично се боядисва съвременна кола с качествена боя и без повреди по всеки един детайл. Тук имаме кола на 44 години, избеляла, боядисана от завода с калпава боя и отвратително като качество на фона на сегашните коли (така са всички стари коли, особено ширпотребата). Съответно имаме тенекеджийско възстановяване (една гнила вежда и доста вдлъбнатини) и цялостно ново лакобояджийно покритие, включително вътре. Подменено е де що има износено и старо уплътненийце, болтченце, детайлче. Усещането е за кола, по-хубава от нова. Сигурен съм, че от завода не е дошъл толкова блестящ и изпънат въпросния Москвич. 
Хубавото си е хубаво и определено си струва!

Юни 15, 2020, 15:07:06
Отговор #38

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Брей пък вие сега - ще вземе да хване уроки. МОсквич /с ударение на О/ като мОсквич. Какво му е хубавото ? То даже не е кола, самоходна конструкция някаква там  :winktongue: Направо да го хвърля на скрапа там и да не се занимава с глупости  >:D То и анонимния му собственик - един такъв шашъв :) Москвича не е ли си да го вържеш с тел и пирон не е си работа. Някакъв чист, спретнат и лъскав пфуу, че туй мОсквич ли е :) :) :) Не е ли да му затвориш вратата със замах и да разриташ камъни и кал за да достигнеш педалите и нема ли багажник да си сложиш щайгите с буркани и теглич да дърпа ремаркето на нивата, изобщо не ми го хвали  O:-)

п.с имах честта да следя целия процес и да - собственика е много шашав. Колата има една единствена видима забележка и то точно с цел да не е идеален, ама тя си е играчка закачка само за москвичисти :)

Юни 23, 2020, 11:17:48
Отговор #39

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1596
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
москвичът си остава любимата ми соц кола, просто защото и ние имахме 2140 и като дете съм прекарал мнооооого време в такъв :)

ще е хубаво да се направи една детайлна фотосесия на тази красота!