Автор Тема: Москвич 2140 1976 г.  (Прочетена 18008 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 23, 2020, 12:17:40
Отговор #40

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
москвичът си остава любимата ми соц кола, просто защото и ние имахме 2140 и като дете съм прекарал мнооооого време в такъв :)

ще е хубаво да се направи една детайлна фотосесия на тази красота!

За съжаление собственика е малко чалнат. В смисъл малко разбирайте много. Не обича да му снимат и показват колата /то не кола де, а москвич :)/. Има какво да се види, ама собственика е "луд москвичист първа класа"  :). Така, че едва ли ще има снимки. Жалко, ама факт.

Юни 29, 2020, 23:27:18
Отговор #41

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Привет!

За да оспоря или потвърдя думите на Методи се включвам и аз, скромният собственик на червеното самоходно чудо.
Не съм си позволявал да пиша поради няколко причини - на първо място - нямам какво толкова да разкажа, не притежавам високи знания за автомобилите, уменията са ми повече от скромни, за мен заниманията с тези коли са просто опит за отмора и разтуха. Далеч съм от мисълта да бъда някога техническо гуру, не възприемам особено сериозно и категорията "колекционер", особено пък на соц коли, които хем са тотални масовки, а у нас като че ли от родния ни манталитет и срам от миналато - съвсем са изтикани в ъгъла и будят пренебрежителни погледи и присмех, особено по ретро мероприятия. Пу, дълги изречения, съвсем като ремонт на Москвич  :)
Втората причина да не пиша е боледуването от една стигма, характерно точно за притежателите на соц возила. Характерно за собствениците на соц коли е схващането, че човек повечето неща трябва да си прави сам, да не търси помощ от специализирани механици, да не влага средства. А ако някой направи обратното - пак започват едни особени коментари. Разбира се, не обобщавам, просто споделям някои периферни наблюдения.

Инак, за колата - в близките седмици ще поразкажа това-онова, предварително отбелязвам, че няма да бъде в строен технически порядък изложеното.
Сега накратко - предвид това, че не умея почти нищо да направя сам, нямам оборудван за ремонти гараж и живея на място, където, ако почнеш тротоарни ремонти ще бъдеш бит с тротоарни плочки - избрах подход, при който се доверявам на специализирали се в това хора и на приятели. Тук е мястото, ако някой като мен преди няколко години, колебаещ се дали да има ретро кола или не, да кажа - намирането на съвестни майстори, на които да им се захваща със соц автомобил е доста трудно занимание. Обикновено хората си имат клиенти със съвременни коли, при съветските често пъти нищо не пасва от първия път и затова и по сервизите никой не иска и да ги погледне - отнемат време, не носят приход, костват нерви. Та, ако не сте подготвени за това - не се захващайте. Български мръсен дефорсак за 1000 лв., в добро здраве, при това и с "газово" носи кажи-речи същите емоции за хората в купето, е, за хората извън него не баш. Отплеснах се нещо май...

Юни 29, 2020, 23:38:15
Отговор #42

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Но понеже аз съм малко в графата "москвичист - антидефорсист" се захванах с кола, която е от времето преди моделът Москвич 2140 да се превърне в безкрайно остарял и погрознял компромис. Като цяло имам пресантиман към чистия 412 ИЕ, но такъв не намерих, а и като видях обявата на конкретния настоящ мой екземпляр си казах - това е колата:
- чист мотор 412/това на практика няма голяма разлика с дефорсирания, ама го разбрах по-късно, а при ремонта на ДВГ на моя се пънах доста да остане чиста 12-ка, та се наложи до Благоевград да ходя за бутала, но затова ще разкажа по-сетне/,
- хром, колкота да има и съвсем да не е без хич,
- архаичното усещане за допотопен автомобил, само че с по-удобен салон от 408-412,
- доста ми допада и самото арматурно табло - прегледно и удобно,
- червеният цвят винаги стои добре,
- измамно усещане за добра оригинална боя - боята се оказа доста зле, Frysco е обяснил по-рано в темата, аз ще опиша последиците.

Та, колата бе добра база за запрятане на ръкави и изтръсване на торба нерви.

В това начинание основна заслуга имат няколко лица, оставям ги анонимни, макар и повечето от четящите темата да ги познават/да се познават.
 

Юни 29, 2020, 23:44:34
Отговор #43

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
. Като цяло имам пресантиман към чистия 412 ИЕ,

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11593276999466289&slink=fzrg4r

Моля, вижте този автомобил.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Юни 29, 2020, 23:47:57
Отговор #44

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
и понеже текстът взе превес, а това е досадно, прикачвам малко снимки на текущото състояние, след близо двугодишен текущ ремонт


Юни 29, 2020, 23:50:44
Отговор #45

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29



Юни 29, 2020, 23:54:02
Отговор #46

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29

Юни 30, 2020, 10:16:24
Отговор #47

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Автолюбителю, поздравявам те и тук за наистина фантастичната реставрация, която успя да направиш на този наистина рядък екземпляр. В крайна сметка това е по силите съвсем не на всеки, още повече на човек с дълбоко хуманитарна специалност. И за капак - резултатът надмина постиженията на всичките "титани" с масло под ноктите, включвам и себе си в това число.
Ще си позволя да констатирам, че няма човек, който да умее всичко от-до и да разполага с нужното оборудване за цялостна реставрация. Перфектна кола се прави само и единствено от професионалисти - нужни са поне 3-4 различни автомобилни специалности, за да се случат нещата. И поне според мен е много по-добре собственикът да е в час с логистиката и управлението на проекта. Нужно е да имаш познанията и да знаеш какво искаш, както и финансов ресурс да наемеш нужните специалисти, вместо да клечиш денонощно над "колата". Накрая излиза "направи си сам" и си личи. Аз за зла беда хем обичам да пипам, хем решавам, че дадено нещо "и така ще кара", иии понякога закъсвам поради собствените си грешки.  Ей сега ще разкажа поредната порция чехословашки приключения - не е като да не знаех, че ще се случи, ама нали сме си знаячи и можачи.

Да хвърля и аз моите 5 стотинки като индивид, който явно симпатизира на марката Москвич и в определени моменти е бил на път да се хвърли в дълбокото, като си купи такъв.
Конкретният екземпляр е от първата година на модела - 1976. Има свръх редкия пълен хром пакет - специфичните лайсни на водостоците, рингове на джантите и разни други дребни специфични части, които са на практика неоткриваеми, ако човек тръгне да си ги купува. По това време все още масата Москвичи са с двигател 408. Отношението е 1:7 или 1:8 за 412 към 408, съответно повечето ранни екземпляри на серията 2140/2138 са именно 2138. Но 2138 си е куц кон, и много по-капризен в техническо отношение. 2140 има прекрасен алуминиев двигател с полусферични горивни камери, съединител и спирачки по английски лиценз и е общо взето, най-удобният за каране Москвич поне по моя скромен опит, а аз съм карал май всичките модели от 407 нататък.
Цветът е фантастичен. Помня колата на "оригинална" боя. Колкото и да не беше на много километри, червеното за 40+ години беше започнало да пооранжевява и порозовява. Факт - Москвичът е бил на село и това е довело до закономерни драскотини и побитости - резултат от каране из шубраците. Интериорът беше и все още е в уникално състояние, без следи от употреба.

Понеже и аз се отплеснах, да пожелая хиляди безаварийни километри с този прекрасен автомобил.

Юни 30, 2020, 12:11:07
Отговор #48

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Резултатът е наистина фантастичен и заслужава подробни фото сесии за съответни списания. Иначе m_g много добре е обяснил за "мъките и тревогите" на хората с дълбоко хуманитарни специалности, които имат глупостта да изпитват сантимент към и ентусиазъм за ретро и класически автомобили. Признавам, и аз се нареждам в тази незавидна група :(
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Юни 30, 2020, 23:39:52
Отговор #49

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
просто фантастичен, най-готината соц кола във форума! ако някой ден стигна дотам да имам нещо руско, то ще е такова, но ще има и рестомод

поздравления!