Автор Тема: Москвич 2140 1976 г.  (Прочетена 18016 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2020, 09:06:56
Отговор #50

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Резултата е страхотен , адмираций за собственика и хората които по един или друг начин са помогнали за това  O:-)
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юли 02, 2020, 13:54:24
Отговор #51

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
За да оспоря или потвърдя думите на Методи се включвам и аз, скромният собственик на червеното самоходно чудо.

Хихи, обратната психология винаги върши работа. Най накрая някакви снимки :) Човек да изплакне окото в това сиво ежедневие. Аз съм ти казвал, москвича не е просто кола, той е начин на живот. Той е като любимата жена, че и повече, не се дава на всеки да го пипа :) Единствената кола предавана по наследство от дядото, на бащата до внука, че и на правнука понякога, надживяла по двама, трима и повече собственика. Единствената кола с характер. И не се дава на всеки. Радвам се че не се отказа, макар че като ти беше писнало и искаше да ми го подариш, едвам се сдържах да не го взема, признавам  O:-) Малцина знаят колко ядове ти дава тази кола и колко пъти искаше да се откажеш. Но браво че си такъв инат. Виждаш ли, като започна да го харесваш и уважаваш, как потръгнаха нещата. Просто москвича усеща когато не е на сърцето на някой, както беше при теб първоначално. Абе, кола с характер е това. Хем я обичаш, хем я мразиш понякога. Радвам се че я боядиса, макар че и оригинална беше хубава. Даже ти се разсърдиха за това, ама пък сега си имаш едно бижу. Пък колко пари си дал, можеше да си купиш някоя малка държава, хихихи и да станеш шейх :) Както знаеш червен чист 2140 от първите ми е отколешна мечта. Еле пък с кафяв салон. Дано някога и аз успея да се сдобия с такъв. И ще се радвам като малко дете когато ми даваш да го карам, за което повярвай, само да остане време и ще те муфтя постоянно O:-)

Юли 03, 2020, 01:06:22
Отговор #52

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Шедьовър. Искам да го видя наживо.

Юли 04, 2020, 17:20:13
Отговор #53

Неактивен stan76r

  • Публикации: 59
Шапка ти свалям. На живо тази кола е още по красива и грабваща окото. Удволствие беше за мене да я видя днес. Браво! :)

Юли 07, 2020, 09:58:50
Отговор #54

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Имах удоволствието да се запозная със собственика и да пътувам редом до Москвича по събития в България.
Какво да кажа, по принцип, имам пристрастия към Лада и Москвича винаги ми е бил много чужд, но тази кола е наистина съвършена, и нито едно от мненията дотук не е преувеличено.


Юли 09, 2020, 11:34:15
Отговор #55

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Значи тази каляска ми напълни душата на Бургаския парад миналата събота.....По принцип към соц автомобилите съм изключително критичен,но тук нямах грам забележка и ми хареса много.Поздрави!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 09, 2020, 14:01:41
Отговор #56

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Ааа, има забележки, има. Само като видя лъскавите "евро - глави"  винтове на пантите на вратите и ми ида да "откина" главата на собственика. Толкова работа и накрая такива видни забележки......... Начии, при руска кола има винтове само за права и кръстата отвертка. Да не говорим за винтовете на обтегачите на вратите........ Анонимни собственико, ще ядеш много калай......... Зимаш една четка за рисуване от някое дете и да си оправиш магарийте  :))

Юли 09, 2020, 16:26:06
Отговор #57

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В този ред на мисли и аз съм за дране - имам абсолютно неправилен крепеж на някои от колите - на тези с ремонтирани каросерии. Факт, особено на кола от 60-те няма дори кръстати винтове, камо ли с вътрешни шестостени. Нооо - кръстатият се развива с греене и ударна отвертка, новият - със съответната вложка...
В тоя ред на мисли да не съдим така жестоко анонимния колега. Той наистина ще хване четката и няма да остави небоядисан болт.
Ето пак ще дам пример - на Шкодата всичко е боядисано зелено, или почти всичко, ама болтовете на вратите са си бежови, както и половината багажник. Шок, ужас и недопустима недопустимост.

Юли 09, 2020, 16:54:52
Отговор #58

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хихи, за бой сте си и двамата, че имате такива хубави коли, да ви завиждаме само :) Но Момчи, поне твоите болтове са боядисани. Шкодата действително имаше тук таме стара боя, но и тя и другите ти коли са си безупречни. Специално на анонимеца москвича бе със здрави болтчета без ръжда. Можеше да ги сложи обратно, ама не. Поне да ги беше боядисал. Ще си имаме разправии с него, хихихи :)

Юли 10, 2020, 11:00:33
Отговор #59

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Хихи, за бой сте си и двамата, че имате такива хубави коли, да ви завиждаме само :) Но Момчи, поне твоите болтове са боядисани. Шкодата действително имаше тук таме стара боя, но и тя и другите ти коли са си безупречни. Специално на анонимеца москвича бе със здрави болтчета без ръжда. Можеше да ги сложи обратно, ама не. Поне да ги беше боядисал. Ще си имаме разправии с него, хихихи :)

Привет,

Благодаря на всички Ви за коментарите, за добрите думи, за интереса към автомобила. Обещавам тия дни да кача повече снимки от процеса на възстановяване.
На парада в Бургас колате бе топло посрещната и забелязах сериозен интерес, стана ми драго от това, разбира се.
За да бъдем обективни ще кажа, че все пак си има своите кусури, но всичко правено от човешка ръка търпи недостатъци. Тъй като ценя труда на хората, които възстановяваха механиката и боята с очите си се убедих, че и при най-добри намерения и най-силно старание винаги има и по нещо, което остава не както трябва, просто и соц техниката сама по себе си е твърде несъвършена. Няма да спестя и коментарите на мой приятел, виден москвичист, млад и запален по марката, че "колата е крива на канче", че не се е получило и е трябвало повече кит за изправяне на детайлите и т.н. Тоест, не липсва и другата гледна точка.

Засега, специално за Методи, показвам как ги боядисваме ние болтовете:



Инак, по възлови места подменихме оригиналните, макар и здрави, болтове, тъй като държа при нужда да могат да се отвият, кога, ако не сега да бъдат сменени.