Автор Тема: Peugeot 504 1972 г.  (Прочетена 17878 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2011, 00:21:14
Отговор #20

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Охо, прекрасно съм Ви благодарен, другарю Дидо. В прочем, имам регистрация и в Пежо клуба, ама не бях влизал известно време. Ама, сега го видях и веднага драснах там. Само искам да разбера, дали ще ми върши работа. Бих го взел, дори да не ми трябва, но ако не ми става, ще оставя някой друг да го вземе. Като се замисля, Белиндата е с фабричен съединител все още. Но, работи коректно и има още много пробег в него. Рано е за смяна, а и е доста занимавка това. Не става, като на друга кола със задно предаване.  Надявам се, че ще успея да го карам поне до 110-120 000 км. . Само трябва да ми каже колегата някаква цена, защото знам колко струва хубав, съвременен и качествен такъв за моята - не скъп.

Март 30, 2011, 20:42:57
Отговор #21

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Поздрави за колата !  Този модел има много общи части с 404 и според мен части се намират всякакви. Веднъж като го стегнеш това Пежо ще живее много години. До колкото знам е било "кола на годината" за Европа през 1968г

Април 25, 2011, 01:54:29
Отговор #22

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Отдавна не съм писал тук. Та, има малко развитие по темата.

Случи се лек инцидент в една планинска местност. Влага, студ, вятър - за пореден ( 9 път) останах без спирачки. Нямаше как да се убие скоростта до спиране и на скорост, но вкарах от 3-та 1-ва с междинна газ веднага и намалих малко. Ударих една крайпътна неравност, изкривих ляв рог и се наложи сред нощ да сменям шарнир, за да се прибера. Няма да изпадам в подробности, че не е за разправяне. Тези дни правих предницата, която така и така се беше раздрънкала порядъчно. Трудно намерих чашки за шарнира на макферсона. Още по-трудно ги отвих, защото някой простак зверски беше набил контрите там. Накрайниците ги имах на части и им смених джаджите вътре. Метална чашка с болта и долна пластмасова с кръгли конусни шайби, играещи роля на пружина гарантираща стегнатостта на болта. Рогът изправихме, минах стенд, стана.

Управлението добре, обаче и спирачната помпа побългарих. Време, време й беше, търпението ми свърши. За пореден път ( буквално 10-ти), спирачната помпа напусна сервото, за пореден път извадих разложени гумички на меки части пак течността ми беше почерняла. Не знам разни хора, как продават тези части в магазините, не мисля и другите дето ги купуват, не облазявам майстори които ги монтират.  То не бяха Опелски, Ситроенски, Алфови, Пежарски, Ренарски, Фолксвагеновски, Фиатски - имам поне десет комплекта. Вярно от всеки ми трябваха само 2 броя, които ми идваха точни на размери. Е, и десетте изкараха по 4 седмици, а последните изтърваха, потънаха и.....така. Твърде неконфликтна личност съм, за да се занимавам със разправии по фирми и скандали.

Този път, обаче реших проблема радикално. Наврях гумички от помпа на Лада 1500 - тях  ги знам от опит, че са последното нещо, което умира в колата, а със Ладова помпа спорове не съм имал за гумени части. Моята беше 30 годишна с фабричната течност в системата, бистра като нова. Така ще кара и тази. Точно станаха, обезвъздуших и сега спираме както подобава.

Април 27, 2011, 01:38:57
Отговор #23

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Лоша работа ,дано си намерил лечение на ЛЮБИМИЯТ ми модел от ПЕЖАТА
разгледай в EBAY има доста оферти на добри цени ...този перфектен автомобил си го заслужава .
 :D :D ;D
Centrum Transaxle

Май 05, 2011, 20:39:38
Отговор #24

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Имаш ли някакъв интерес към цяла 504ка ? Колата е на приятел и е в добро състояние, двигателя е много запазен, коша не е гнил, има само външни забележки по купето. Ако не се продаде и тя ще замине за вторични :(  Ако имаш интерес ще питам за снимки и цена. Човека има и доста части за 504.

Май 12, 2011, 08:23:50
Отговор #25

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
тодоре извиняваи чак сега видях сьобщението ти книгата за 123ката е твоя поздрав

Май 12, 2011, 09:32:08
Отговор #26

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
 Имаш ли някакъв интерес към цяла 504ка ? Колата е на приятел и е в добро състояние, двигателя е много запазен, коша не е гнил, има само външни забележки по купето. Ако не се продаде и тя ще замине за вторични :(  Ако имаш интерес ще питам за снимки и цена. Човека има и доста части за 504.
        Колега SPEARHEAD имам някъкъв интерес към този модел, така че дай някакви снимки и координати на собственика.

Май 12, 2011, 15:24:09
Отговор #27

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Оценям въпросното предложение. Обаче, не искам друга. Преди време търсих интериор и намерих цяла кола. Не я дадоха на части. Беше с перфектния червено-черен салон, ама без забележка. Замина на вторични цялата. След още 3-4 такива случая, взе да ми писва да се ядосвам за глупости. Искам аз да разкарам и моята скоро време. И да изрина всичките мазета/тавани с части, които толкова събирах.

Септември 17, 2011, 18:46:40
Отговор #28

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Моля, темата да бъде заключена. Лично аз нямам какво повече да кажа в нея.
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 18:49:21 от Тодор Живков »

Септември 18, 2011, 10:32:11
Отговор #29

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Живков, може някой друг да има какво да каже.
Съмнявам се ти точно да се изчерпаш.
Сигурен съм, че можеш да ни разкажеш още някое скорошно преживяване.
;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"