Автор Тема: Шкода 120 Л 1983 г. - моята слънчевка.  (Прочетена 55485 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2012, 20:46:06
Отговор #50

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тодоре  браво , достойно представи ( и отсрами ;)) Шкода гилдията и форума днес! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 05, 2012, 01:03:47
Отговор #51

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ей, видях я Слънчевката най-накрая. Точно такава, каквато излглежда на снимките в темата - перфектна! Единствената Шкода на Калояново. Щеше ми се да направя едно кръгче  ама я бяха понаобиколили хората, пък и на видно място беше паркирана - не посмях да си изпрося :) Но знам, че ще има и други възможности :) Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 05, 2012, 04:36:21
Отговор #52

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ее, Жоре, що не каза бе човек? Щях да ти набутам ключовете в ръцете веднага.  ;D

Април 05, 2012, 21:29:12
Отговор #53

Неактивен night_pz

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Специално се регистрирах да кажа едно голямо ЕВАЛА! Направо е по добра отколкото е била в завода някога! Искрено ти се радвам за ентусиазма и упоритостта! Гледайки снимките чак ми се прииска да си карам една такава шкодичка, вместо претъпканата ми с екстри 406-ца, не за друго, а защото е просто невъзможно да поддържаш в такова перфектно състояние една модерна кола, просто са прекалено сложни и поддръжката им е прекалено скъпа.
Да се върна на шкодата - прекрасен цвят, майсторско изпълнение на всички детайли...направо ти пълни душата. Дори от снимките си личи, че е кола на която може да се разчита.
Доста се чудех дали да изкажа и малка критика, но реших да си кажа какво не ми харесва, пък въобще не е задължително да взимаш мнението ми под внимание. Първо, тези стопове нещо не и стоят добре! Колата отвсякъде изглежда автентично, не си се изкушил да сложиш някакви скапани афтермаркет джанти, но тези стопове ми изглеждат все едно им е избеляла боята. Другото е чистачките от нов вид, които пак по същите причини не стоят на място!
Пожелавам ти мноооого безаварийни километри и дълги години да и се радваш и да я поддържаш в този перфектен вид!

Април 05, 2012, 22:10:45
Отговор #54

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Благодаря! Ако знаеш колко забележки има, които не си видял...  :-[.Виж на Жоро 120Л шкодата мога да кажа, че е перфектна, въпреки че няма "заводските екстри" които има моята. Обаче моята няма най- важната-5 степенната кутия, а и моята се кара ежедневно и няма как да е без забележки. Иначе да, може да се разчита на колата, доста път видя откакто я караме и не е създавала особени проблеми, двамата с баща ми сме спокойни шофьори. За стоповете и мигачите какво да кажа? Така ми харесва просто, ако им се случи нещо или ми омръзнат ще ги сменя с оригинални. Едно не ми харесва така, че с оранжеви стъкла отпред мигача се губи много и колата изглежда по- тясна отпред. Чистачките са ми подарък, а и чистят перфектно за това не мисля да ги барам.

Благодаря за честта, че заради моята кола си се регистрирал. Надявам се да имаш и ти какво да покажеш.

Поздрави.
« Последна редакция: Април 05, 2012, 22:17:21 от skodko »

Април 05, 2012, 22:42:52
Отговор #55

Неактивен night_pz

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
A, отпред мигачите няма да ги пипаш ;D Много добре стоят! Само стоповете имах предвид, но то си е въпрос на вкус може би! А чистачките са дреболия, но все пак ми направиха впеатление. Сигурно има дребни забележки, но не си мисли, че току що излязва от завода е нямала. Перфектни неща няма, важното е че прави впечатление на нов автомобил и съм сигурен, че хората си чупят враовете след нея много повече отколкото след една нова s-classe да речем, което си е голям успех! Като сложиш и кожения салон освен външния вид ще подобриш осезателно комфорта и сигурността и ще е още по пригодна за ежедневна употреба!

Април 06, 2012, 23:47:13
Отговор #56

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ето една снимка от мен :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 07, 2012, 01:20:53
Отговор #57

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Mале, к`ъв съм кисел.  :D

Април 08, 2012, 04:24:41
Отговор #58

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
CLASSIC DAY 2012:

Април 14, 2012, 19:30:00
Отговор #59

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
И така...

От доста време се бях запалил по една доработка на карбуратора, за която ме информира колега от Класик кар форума, та му пратих един да го направи, после му изправих дъното и капака, преправих втората клапа на механична.

Идеята на доработката( каналчето на първа клапа) е, че прави по- добро разреждане във всм. колектор от там по- добро разпрашаване на горивото, съответно подобрено изгаряне, по- добър вървеж и по- малък разход, заради по- доброто изгаряне на горивото.

И така днес го монтирахме и тук дойде изненадата! Това наистина действа! Тествах колата доста обстойно- градско, извънградско и магистрално каране. Още като го сложихме се усети как мотора работи по- добре- по- тихо и "мазно". Педала на газта стана по- чувствителен. В момента, за да върви както вървеше преди газта трябва само да гали. Преди на висока предавка ( примерно трета) и ниска скорост (30 км/ч) като настъпя газта се чудеше дали да тръгва докато не мине 2000 об., а сега няма такова нещо- тръгва веднага и тръгва яко.

И на края това, което най- много ме изненада -няма го характерното за 120-ка забиване на муцуната при студен двигател без смукач! Върви все едно е загряла!

Сега остава да замеря и разхода на гориво. Сигурен съм, че ще падне, може да е с малко обаче ще падне!

Клипче на колата с монтирания карбуратор:
http://www.youtube.com/watch?v=NZ9xV9PY ... ature=plcp