Автор Тема: "Волга" ГАЗ 24 - 1978 г.  (Прочетена 24146 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 18, 2018, 12:53:57
Отговор #20

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Собственика на автомобила според мен добре се е насочил.Първо да се смени масло и маслен филтър и да се следи промяна в работата на двигателя..След това да се оправят документите (технотест, промяна собственост).Когато се получат талони/регистрационни номера тогава има смисъл да се правят по големи капиталовложения.Купуване на части и ремонти по купе, двигател и  не само.
                            Поздрави  и успех.
 

Август 20, 2018, 09:10:46
Отговор #21

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Комплектът за 24 в Дружба - Разград по спомени беше 420 лева и то останала единична бройка. В същият Разград на магазина комплект РБС руски са 260 лева. В София ми се въртят 300+. При купуване е задължително детайлно мерене на всичко, защото от няколко комплекта трудно ще събереш един читав. Много е зле положението с волговите части - всичко останло да се продава е боклук в общи линии. Това говоря на пресен опит по събиране на комплект РБС от приятел. Старите съветски части също са масово брак. Купуваш нов комплект и той не влиза в допуските и е за смяна.
Лагерите са евтини и ги има.
Имам усещането, че дори всепризнатите за калпави части за Москвич са по-добри от Волговите. За Лада просто нещата са на светлинни години.
От това, което се вижда по компресомера - нормално, износена е, но може и още. Кой знае колко е вандалстван мотора през годините. Хвани оправи документите и после се бори. Едно по едно ще събереш частите за мотора. Отвориш ли го - не се мотай и не чакай - газ по магазините и го събирай обратно. Иначе проектът ще умре в зародиш.

Август 20, 2018, 11:54:57
Отговор #22

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Продукцията на "Дружба", беше много добра преди години. Сега нямам идея как е. Но примерно ризи и бутала за Москвич, и бутала за Лада ползвах само от тях. Това по времето, когато все още хората караха съветските автомобили, и им правеха ремонти. Не съм имал случай на некачествена продукция тогава, пробвано освен на клиентски коли, а и на моите лични 2140 и ВАЗ 2105, като по него време, специално Лада-та много бой отнасяше.

Август 21, 2018, 10:54:50
Отговор #23

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ники, аз съм имал възможност да разгледам завода в Разград отвътре - разполагат със супер модерни машини. Работи се по поръчки на най-големите световноизвестни фирми за бутала и сегменти. И това, че дадено бутало е произведено в България може да разбере само човек, запознат с кодовете на продукцията.
Вече за соц коли нищо не се произвежда, а запасите намаляват. Ето, за 24 буталата свършиха. Преди година събраха на приятел комплект за Варшава из склада. 

Август 21, 2018, 12:21:24
Отговор #24

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
А работи ли все още завода?

Август 21, 2018, 12:27:04
Отговор #25

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, работи и то само за износ. Имат уникално японско и какво ли още не оборудване. Произвеждат бутала и за военна техника.

Август 21, 2018, 18:01:15
Отговор #26

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен не е толкова зле мотора. Степента на сгъстяване е около 8:1 , така че според мен показанията са дори добри... Нормално е като сипеш масло да двигне налягане. В случая разлиакта е малка, което говори, че не е чак толкова износен. Карал съм много изтормозени съветски двигатели с компресия 6-7 атм. и пак не чукат...

Август 21, 2018, 19:42:12
Отговор #27

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да, работи и то само за износ. Имат уникално японско и какво ли още не оборудване. Произвеждат бутала и за военна техника.
Навремето на входа на завода имаше магазин. Дали все още съществува ако си запознат, и дали от него може да се закупи нещо от актуалната им продукция?

Август 21, 2018, 20:20:07
Отговор #28

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Що не си купиш направо от производителя.
https://www.motordetal.ru/catalog/284372/
Два пъти вече ми доставят-никакви забележки по качеството.
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Август 26, 2018, 18:59:00
Отговор #29

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Здравейте, задачите се отмятат бавно. Миналата събота смених маслото и масления филтър на двигателя. Имаше доста за почистване по тялото и капака на филтъра, пробките също бяха пълни с отлагания от маслото. След като поставих новите елементи и налях новото масло стартирах двигателя - търсеният резултат НЕ беше налице - шумът си е същият. Сега като се замисля е възможно да съм се заблудил при теста със спринцовката масло във всеки цилиндър - тогава запалих колата с дръпнат смукач и съответно оборотите бяха по-високи от нормалните, а при тези обороти шумът на мотора си е нормален.
Нещо което забелязах още при първия опит да нагласим центровката е че двигателят работи най-добре завъртяна максимално към + центровка, даже иска още малко, за да стане както трябва.
След смяната на маслото в събота остана време да сваля и почистя резервоара. Свалих и изходящия маркуч, който беше увиван със всякакви подръчни материали, а самият той беше твърд като камък. Демонтирах и нивомера, за да си улесня достъпа за чистенето. Извадих Волгата от гаража и измих с обезмаслител всичко зад задния мост. Също така смених крушката на левия фар защото не светеше на къси. Всички болтове се развиха без проблем. Лъснах сваления хром и върнах всичко на място.
В неделя направих финално изплакване на резервоара, но за да съм спокоен след като пусна системата и минат 10-20 литра бензин през нея ще сменя отново бензиновия филтър. Остава външно почистване от ръжда на резервоара и шините, грундиране и боядисване.
През седмицата се опитах да намеря ремонтен комплект за сервото на спирачките. Уж го бяхме поръчали, но човека, от когото пазаруваме не успя да го достави. Докато бях в София отидох в магазина на улица Габрово блок 379, но нямаха и не можеха да поръчат. Тръгнах да търся магазин на ул. Сребърна 3, но не успях да го открия - там адресите са доста объркани. Накрая попаднах на обява в Интернет на магазин във Варна - човекът ми изпрати така желания комплект, заедно с голямата мембрана. В четвъртък го взех от куриера и вечерта с баща ми демонтирахме и разглобихме сервото. Почистихме елементите и започнахме да редим новите гуми - ГРЕДА - липсваха о-пръстени, имаше дефектни от наличните, а голямата мембрана беше с обърната периферия. Проблемът със сервото беше, че при натискане на спирачка „дишеше“ и двигателя заработваше по-нестабилно - предвидливо беше изолирано от предишния собственик >:D. Голямата мембрана се оказа скъсана и нямахме избор - трябваше да сложим новата. Успяхме да набавим липсващите о-пръстени, въпреки че действието се развиваше около 20 часа, и сглобихме сервото. В петък го поставихме и обезвъздушихме. При натискане на спирачка двигателят не променя работата си, но при отпускане заработва нестабилно за секунда две. Задно дясно колело задържа и след разклащане на колата „изпуква“ и отпуска. Според баща ми педала вече е както трябва за Волга, но според мен е леко твърд и с малък ход (аз не съм карал подобна кола преди, но все пак). Остава да прегледаме накладките и цилиндърчетата на колелата. Иначе вече колата влачи гуми при рязко натискане на спирачката.
Днес решихме да прегледаме ангренажа – свалихме решетката, жалузите и радиаторите за да си улесним достъпа. Смъкнахме и водната помпа, която в последствие разглобихме на съставни части – и двата и лагера шумят, отделно течеше. Развихме трите шпилки на капака на ангренажа, които минават през  картера, за да не сваляме самият картер. Ето ги и колелата:
 
Един въпрос – Кръгчето е белегът на колелото на коляновия вал, а не чертичката от дясно на него, нали?

Изглежда, че зацепването е правилно, остава въпроса с центровката – може би делкото не е зацепено правилно.
Текстолитовото колело изглежда съвсем наред, но на един участък има луфт:

Тъй като отново в последния момент променихме плана за работа не се бяхме снабдили с нужните части. През седмицата трябва да свършим тази работа. Въпросът е къде мога да намеря гарнитурата между водната помпа и нейния капак, също и хубав ремонтен комплект за сервото на спирачките (второто чисто информативно)? Продава ли се отделно само текстолитовата „перка“ (турбинка) на водната помпа защото счупих моята при демонтажа?

Благодаря ви предварително за съветите, а също и че изчетохте този роман. :D

За финал Волгата, чакайки си новите части:
 

« Последна редакция: Август 26, 2018, 19:03:28 от vani4a »