Автор Тема: XII-то Ретро рали "Родопи" 2018  (Прочетена 16196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 01, 2018, 11:04:52
Отговор #30

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Честито на победителите!

В резюме - отново чудесно организирано и проведено състезание, браво на организаторите. Хотелът ме изненада приятно, имам кофти спомени от последния път там. Все още не разбирам как успях в две поредни ИК (2 и 3) да направя отклонение от точно 1 мин (не 0:58, не 1:12, а точно 1:00). Това да искам няма да мога да го постигна, но дори да има съдийски неточности това няма да помрачи приятните емоции и натрупаните спомени. Навигаторът ми беше толкова впечатлен от организацията и отговорните задачи, които трябва да изпълнява, че забрави за раницата с обективи и не направи нито една снимка  :)) :)) :)) Което ме подсеща, че навигаторът от първото ми рали Родопи много бързо напазарува няколко класически мустанга, интересно този с какво ще ни изненада ;)

За протокола, и на мен не ми е ясно защо трябва да има клас "съвременни автомобили", просто не им е там мястото, без значение къде се класират, но не участвам при взимането на решения. Този клас обаче ми дава възможност другия път да дойда с Авенсиса, тъкмо ще има място да взема и госпожата и госпожиците ;) А и няма да им треперя на кьопавите ланчии, че ще ги вали дъжд  :)) :)) :))
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 01, 2018, 11:46:49
Отговор #31

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да се подмиете за утре  :winktongue: :winktongue: :winktongue:


Е тази хубава техника какви ги е свършила няма ли да видим? И неподмитите също :D

Октомври 01, 2018, 12:01:42
Отговор #32

Неактивен Ganchev__

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
По случайност пътувах по същия маршрут и се засякох с част от ралито.
Евала, изкефихте ме ! Имаше доста представители на старите баварци.

П.С. Фотографа дали случайно ме е цъкнал със синята Е46-ца  на изхода на тунела ?

Октомври 01, 2018, 12:03:18
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За протокола, и на мен не ми е ясно защо трябва да има клас "съвременни автомобили", просто не им е там мястото, без значение къде се класират, но не участвам при взимането на решения. Този клас обаче ми дава възможност другия път да дойда с Авенсиса, тъкмо ще има място да взема и госпожата и госпожиците ;) А и няма да им треперя на кьопавите ланчии, че ще ги вали дъжд  :)) :)) :))

По принцип в по-големите международни ралита от шампионата на ФИА като Сибиу например, в клас янгтаймер участват и доста по-модерни автомобили, включително съвсем нови, а има и отделен клас ЕКО - електомобили, хибриди. Иначе и на мен ми идва същата идея за по-далечните и "прохладни" ралита да участваме със съвременна и удобна кола, след като в Румъния се изгърбих от 10 ч. нон стоп каране, а на Родопи измръзнахме в ретро бегачката без парно :)

p.s. Да не забравя и аз да похваля организаторите, особено за "веселата" част - хотелът и кетъринга бяха перфектни, в спортната част също се забеляза голям напредък, макар отново някои разстояния в пътната книга да не излизаха на практика... по тази причина и аз не мога да преценя съвсем обективно резултатите на нашия екипаж, а очаквам да видя подробно и времената от 2-рия ден.
« Последна редакция: Октомври 01, 2018, 12:10:33 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 01, 2018, 12:43:45
Отговор #34

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Сигурен бях, че са взети добри практики от някъде си. Въпреки това не смятам, че тези автомобили имат място в състезание, дето се именува Ретро рали. Все ми е тая.

А, Митко, сега не беше ли навигатор, само си се возил, няма се оплакваш ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 01, 2018, 14:36:09
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Свилене, прав си за именуването - в рали Сибиу ретро класовете са само част от състезанието - освен тях има и еко и скоростно рали с истински бегачки. В тази връзка, ако ще има такива класове и в нашия шампионат, трябва да се помисли за някакво по-общо наименование, което да разшири понятието класик. Всъщност има още много неща за доизглаждане, всичко се обсъжда и уточнява "в движение".
Относно моите оплаквания - приемам шегата, но не разбрах точно за какво се отнася... ::) Ако е за мръзненето -  като само се возиш и не полагаш физически усилия, то е още по-осезаемо ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 01, 2018, 15:18:02
Отговор #36

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
На първо място - честито на победителите! Имаха стабилно представяне и в двата дни, което прави победата напълно заслужена!

За мен това беше второ участие на "Родопи" и в сравнение с първото, на което бях през 2016-та, тазгодишното издание определено е по-добро в много аспекти! Освен спортната част, организаторът  е положил усилия всичко да бъде добре представено и целият преход да бъде приятен - без излишни паузи, с почивки на приятни места, весела част, официална част и т. н. В тази връзка - моите уважения за положените усилия!!! Разбира се, аз лично имам и две критики, които обаче ще съобщя лично на Борислав, тъй като на фона на целия процес, моята оценка е положителна.

Относно новите модели, на проявите за стари коли - на фона на 35+ стари возила, две нови нито пречат на духа на събитието, нито на останалите стари... По принцип основната идея на този клас е да бъдат привлечени собственици на екзотични возила, които със сигурност не биха били безинтересни на повечето от нас. За мен би било доста любопитно, сред участниците да има някой с ново Ferrari, с отношение към старите коли, без значение на тяхната марка. Още - участието на нов автомобил с рекламна цел, само би подобрило (финансово) ситуацията за организаторите. Друго, в случая конкретен пример - данните и впечатленията на един кадърен навигатор, макар и с нова кола, водят до качествено подобрение на следващи издания. Е, разбира се някъде трябва да има граница и за това, но в случая не беше никакъв проблем, чак се учудвам, че се споменава. Доста по-голямо впечатление например прави това, че има участници със стари коли, които са дошли на рали, а всъщност не участват в надпревара, а в разходка, при което очевидно несъзнателно пречат на тези, които искат да постигнат резултат...

Октомври 01, 2018, 15:43:47
Отговор #37

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
На първо място - честито на победителите! Имаха стабилно представяне и в двата дни, което прави победата напълно заслужена!
.....
Доста по-голямо впечатление например прави това, че има участници със стари коли, които са дошли на рали, а всъщност не участват в надпревара, а в разходка, при което очевидно несъзнателно пречат на тези, които искат да постигнат резултат...
Благодаря за високата оценка - от устата на едни от най-силните ни конкуренти това е голям комплимент! Съгласен съм с казаното за участието на новите коли, в някои големи ралита това се прави съвсем съзнателно с цел съпоставка на минало, настояще и бъдеще - това е интересно не само за спонсорите, но и за публиката. Относно "разходкаджиите" - за добро или лошо у нас засега без тях не може да се получи масово участие, пример за това са варненските ралита, макар че и там се прокрадват такива елементи. Лично мнение, че те не пречат на състезанието, стига и то да не пречи на тях да си правят спокойно разходката :D Пример: на Родопи точно пред мен един такъв екипаж спря в селото да си товари тенекии с мед :)) /както споделиха по-късно/, та се наложи да изчаквам насрещното движение, за да ги заобиколя. Други екипажи пък споделиха, че са настигнали комбайн в участък, в който не е възможно веднага да бъде изпреварен... така че, препятствията по трасето са си част от играта и от спортния късмет.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 01, 2018, 16:13:18
Отговор #38

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Мите, разбира се, че не всеки трябва да се юрка да кара и разбира се, че колкото повече са колите, толкова по-приятна е цялата атмосфера!
Но точно това ми е едната организационна критика - първият ден стартовият списък да се прави по временно класиране в шампионата, а вторият - спрямо временните резултати от първия ден.
Иначе е хубаво всеки да намира по нещо, за което би карал отново - по-добро класиране, вкусни ябълки, полезен мед, снимки по пътя, среща с приятели...

Октомври 01, 2018, 16:30:53
Отговор #39

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798


Четиримата британци взели участие в ралито.