Автор Тема: Lancia Beta 1600 Coupe - 1980 г.  (Прочетена 6832 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 30, 2019, 19:07:07
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
squadra7, в Карс-а има една Бета от Берковица (без реални снимки, но все пак...), преслушвал ли си я, че ти е наблизо? Берковица навява едни мрачни асоциации за измамени хора, та имай едно на ум, ако опиташ връзка с продавача. Аз не съм звънял и не го познавам.

Да, вярно бе, да, предупреждение от мен за колегата.
Ако колегата ходи да я гледа /без значение по обявата какво северозападно местоположение пише- Монтана, Враца, Берковица, или нещо друго/, и при тел. разговор се окаже, че е налична в село Бързия, значи това е от нашия човек оферта.  :))
За това специално там аз бих препоръчал при покупка на части или цялата, да се действа обратно на девиза на Метро.
А именно, първо реално физическо гледане и товарене на частите, и после чак даване на кеша.  ;)

Октомври 03, 2019, 12:37:31
Отговор #21

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
И аз да се включа, честито за Бетата.
Преди десетина години намерих в покрайнините на Варна такава бета и бях страшно навит да я взема, но нямах кинти...
Беше престояла някоя годинка, даже не помня дали беше с табели, но беше бяла и комплектна, и 1,6.
Та ако имаш нужда от донор, според мен още стои там. Мога да пробвам да я намеря...

Януари 12, 2020, 17:51:48
Отговор #22

Неактивен squadra7

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Здравейте, малко се забатачих с друга моя кола и не ми остана много време да поразглобя Ланчията. Извадих всичко от багажника и не е толкова зле, има тук там дупчици отстрани по бомбето. Единствено имам друг проблем, с който искам да се допитам до вас, понеже нямам информация относно стари коли. Оказа се, че колата е пребоядисвана и оригинално не е металик и цвета няма нищо общо. Номера на цвета е 822F или 111, и е нещо като мръсно бяло. Името му е Beige Marocco. Искам да попитам, ако колата се боядиса в металик, тоест неоригинален цвят дали намалява стойността на колата? Някога, ако се продава дали също би било проблем, че не е оригинален цвят. В документите на колата не пише цвят изобщо, гледах ги подробно. Но предполагам, че ако се драсне номера на рамата някъде в Италия ще излезе всичко подробно, нищо че в документите няма цвят. Какво ще ме посъветвате?

Януари 13, 2020, 13:20:03
Отговор #23

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Трябва да вкараш доста труд и средства за да повишиш цената на тази кола, преди да се притесняваш за понижаването и :)

Този модел Ланча се търгува изключително трудно и не е най-скъпата и търсена класика. Тия коли винаги са били за дълбоки индивидуалисти, какъвто си ти и още двама, трима в България :)

Не мисля, че би понижил цената точно на тази бройка, в това състояние, само с една боя.
Аз бих си я направил в цвят по мой вкус.
Ако беше крайно автентична кола за над 10000 евро, без грам ръжда, тогава бих се притеснявал за цвета.

Избери си цвят, при който няма да ти се наложи да сваляш врати, вадиш двигател, да сваляш стъкла (ако не се налага, разбира се).
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 21, 2020, 17:54:43
Отговор #24

Неактивен squadra7

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Колега, нещо не сме се разбрали  :D Аз така или иначе ще сваля мотора с кутията и цялата кола ще стане на части и шасито ще остане напълно голо. Всичко ще се боядисва отвътре - преден и заден капак, врати, шасито и т.н. Надявам се не си мислил, че правя сметка да се изкърпи ей така външно колкото да мине номера и да й се хвърли някаква боя за освежаване.

Януари 27, 2020, 18:56:18
Отговор #25

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ахаа, ясно!
И все пак, защо не я стегнеш и покараш малко?
Така ще имаш силен стимул за завършването ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 28, 2020, 04:21:12
Отговор #26

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Щом ще сваляш всичко от купето,
защо не провериш какви са възможностите,
да сложиш двигятеля надлъжно и задно предаване някакво ?
немец мръсен, бандит магистрален ...