Автомобили > Италиански автомобили

Alfa Romeo 155 1.6 16v 1996

(1/6) > >>

Wartburgman:
Здравейте колеги :)!Реших да пусна тема и за другата ми кола,не е първа младост а и не е вече толкова срещана.През 2013 взех книжка а кола все още нямах.Имах събрани пари и реших да си купувам някаква кола лимита беше 1100лв и гледах да е около Пловдив.Всеки ден преглеждах сайтовете но за тези пари беше съвсем нормално да са предимно кошници :D.Един ден съвсем случайно попаднах на една обява за Алфа Ромео 155 1.6 16v 1996-та "широкото купе" от Пловдив.

Обадих се момчето каза че има за смяна 2 носача левия стоп е счупен и няма гражданска.Реших да я видя и на живо с един приятел отидохме покарах е в един ДАП тъй като нямаше гражданска и реших че това е моята кола :D.Колата е взех за 900лв минахме през нотариус и Ураааа вече имах кола.Пуснах гражданска и е закарах да се сменят носачите.Колата в общи линий беше това

за тези пари не беше зле но си имаше доста неща за правене.Беше с доста грозни за мен джанти 14-ки от Фиат Типо гумите и те бяха доста зле.Известно време е карах така и реших че е време да се започва по външния вид.Купих нов стоп,спортно гърне и видях на обява ,че се продава антикрило за 155 и то същия цвят като Алфата ми и задницата стана доста по-приятна за гледане :)

Един ден си разглеждах ОЛХ и попаднах на обява за Голф 3 на части не знам какво ме накара да е отворя и какво да видя Голфа беше с 16-цолови джанти Speedline от Алфа Ромео 155 веднага се обадих джантите не бяха продадени и на следващия ден летях към София :D.Купих им 2 нови гуми понеже 2 от тези на джантите бяха доста зле и отново джантите си заслужиха мястото на правилната кола :D

Следва продължение ........ :)

fifo:
Ехаа, супер. Много ме радват 55-ците, харесвам дизайна им, от където и да я погледнеш тази кола все е красива. Първото нещо, което ми се наби в очите още от първата снимка бяха фиатовските джанти, добре си ги сменил. Създаде ли ти главоболия за тия 5 години? Дай да видим интериора :)

krankenstein:
Не само, че е с интересен и открояващ се на общия фон за времето си дизайн, ами съм чувал да я определят като много приятна за каране, макар лично да не съм пробвал. За съжаление другото, което съм чувал че са доста технически проблемни, пък и частите не са разпространени и евтини като на Голф примерно. Явно затова и поизчезнаха бързо тия коли... пожелавам ти още много безаварийни, твоята да е изключение от правилото :)

michev:
Изчезнаха, щото никога не са били масови, като Голф или Астра. Проблема с ръждата, макар и вече не толкова актуален, но все още си го има при 155, та това също помогна. Ходовата част, е унифицирана с тази на Фиат и Ланча, и там драми няма, но моторите до последно са си на Алфа и нямат аналози в другите марки на концерна Фиат. Хубав автомобил иначе, особено във версиите с по-големи мотори, има и вариант турбо 4Х4, Q4 се води.

Speeder:
Моделът е много готин, всъщност винаги е бил такъв!
От няколко години, RIAR (Registro Italiano Alfa Romeo), които са може би най-сериозната институция в света на класическите Алфи приема и модела 155 в разновидностите с 2.5 V6 "Arese" и 2.0 Turbo 16v (Delta Integrale Evo) двигатели.

Относно ръждата, няма такъв проблем, особено сравнено с БМВ, ФВ и Форд от тия години. След поне 15 години ръжди се появяват на някои места, на които оттчането на вода е затруднено от боклуци, но със сигурност тия коли са много над средното в антикорозионната си обработка.
Нека не пренасяме наученото за ръждата от миналото. ;)

Реално Алфа 33 е последната гниеща бързо Алфа.

Не бих казал, че има доста технически проблеми, даже са супер солидни. Най-дразнещото нещо е, че външните дръжки на вратите се чупят преждевременно.

Двигателите в началото са супер здравите и легендарни алуминиеви Т.Спарк 8v NORD мотори с верига и вариатор, наследени и доразвити от Алфа 75. Там проблеми няма, особено във формат 1.7, който дори е без вариатор и е на практика вечен.
Дизелите са 1.9 Фиат (груб и корав) и 2.5 VM редови, който е по-претенциозен и иска опитен майстор, особено ако се наложи да се свалят главите.

В последстие навлизат и по-икономичните и модерни Т.Спарк моторите с 16 клапана, чугунен блок, базирани на Фиат. Те са с по-скъпа поддръжка и ако собственика е немърлив, следващия по линията страда :)
Отностно надеждността им, адаша може да разкаже за екземпляра от тази тема.

За версията на 155, Q4 какво да кажа ?! Вижте цените само.... Техника от Делта Интеграле Ево и купе на Алфа. Вече е колекционерска екзотика с огромен потенциал.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия