Автор Тема: Alfa Romeo 155 1.6 16v 1996  (Прочетена 9944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2018, 18:59:35
Отговор #10

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Освен ъпдейти по колата не се размина за тези 5 години и без удари.Първия път едно Волво се спря в мен щетите бяха броня и заден ляв калник Волвото беше с доста по големи щети но задния винаги го отнася повече.


Втората неприятна случка беше с една доста голяма буря.Колата си седеше пред блока а аз през терасата гледах какво се случва навън в един момент се чу силно пукане от дървото под което седеше Алфата и докато се обърна се стовари един доста голям клон за щастие щетите бяха само предна дясна врата и огледалото.

Третия път беше пак без моя вина и пак пред блока.Слизам една сутрин и гледам предната броня цялата провиснала и счупена.По-принцип имаше доста забележки старата и все се канех да е правя и не стигах до нея този път обаче нямаше начин.Купих нова броня и новата имаше даже доста рядки халогени с жълт рефлектор,от по запалени алфисти разбрах ,че са излизали от завода с тях 155-ци които са били само за Англия.





Януари 12, 2019, 15:07:54
Отговор #11

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
:o  :o  :o
Е то това е доста безпроблемно... Вероятно за 15 годишен период става дума.
Имам аз една Фиестъ мк 3 94та. От 2007. Като я придобих и на 2рия месец  сдуха нещо и си отнесе ремонта ,за двигателя става дума. От тогава 2 съединителя сменям .3  каренца на волана ,а смотания 1.1 моно не ще и не ще да мре. За 10тина години гадината влачи като магаре всеки божи ден. Два пъти превъртях километража.
Искам да кажа... Не се сърди ама май си е оправдан слуха за проблемните нежни алфи. Е красиви са. Спор няма. Само  Алфа-Нива е корава като пернишка кирка.  ;)
Не си запознат явно.Двигателите на алфа са еталон-говориме за тези,които не са фиат.Нема двигател на Форд,който да изкара повече при същата кубатура и коне ;)

Януари 12, 2019, 15:12:27
Отговор #12

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Относно негниенето на 155 - http://www.snimka.bg/?album;aid=546898
Не съм имал Алфа, освен 33 навремето, ама покрай мен алфисти се намират, та съм видял това-онова. От тях години, не гние само 164-ката.
Правилно-164 е уникална и в пъти повече кола от 155,и като негниене,и като окачване,имал съм Крома,при която интересно за мене,за разлика от 164-ката,тръгват да гният само веждите на задните калници.Макар че са на една платформа,явно при нея са спестени некои неща,за разлика от 164,или Ланча Тема!Иначе 155 е в пъти повече кола и негниеща спрямо БМВ,или Мерцедес от тези години ;D

Януари 12, 2019, 15:15:37
Отговор #13

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Дам, това потвърждава, че не гние повече от конкурентите си....., но за разлика от тях и предните и задните калници на модела са монтирани на болтове и могат да се свалят/подменят без да се налага заваряване.
Това пък предразполага към по-лесна и задълбочена реставрация, което е в полза на бъдещите поколения манияци.
При сравнително грижовна експлоатация на запазен екземпляр няма да има проблеми с ръждата.

Иначе, гнили гробове има от всички марки, но нивото на защита според мен е доста по-добро от старите Алфи, съвременнити като Опели, Фордове, Рена, Хонди и вероятно на ниво с БМВ Е36, чиито красиви метални прагове изчезват с времето.

От тези години и в този клас, май Пежо се справят добре с модела 406, Ауди са на върха в антикорозионната.

Та..... да вървим напред.

Според мен, една добре боядисана и полирана 155ца си е гледка на пътя.
Да не забравяме и характерният дрезгав звук на мотора и разбира се, директното кормилно управление, което е задължително за всяка Алфа без изключения.

Аз лично съм карал такава, Q4, и на мен не ми харесва позицията на седене. Изобщо, от тия години седалките са много високи. Движението на ел.стъклата ме дразни също.
За справка-406 гние много в сравнение дори и с първите 155....Позицията за седене е перфектна в сравнение със 75-цата ;D

Януари 12, 2019, 17:25:06
Отговор #14

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Е, това за 406-ците е голямо генерализиране. Автомобил от различна генерация спрямо 155 и 10 годишна гаранция срещу корозия . Има екземпляри естествено от Австрия или другаде, дето хвърлят химикали до безобразие и става всяка кола на кенеф.
Карам Ксантия, която е в една генерация с 406 и същата технология на купето - на 23 години е и няма грам корозия, без консервационни действия от моя страна.

Януари 12, 2019, 19:37:08
Отговор #15

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Колега...164,и тема-та на ланча,ако ти говори нещо,е в пъти повече кола от ситроените ти и пежата ти там...извинявам се :)406 НА ПЕЖО ГНИЕ-отбележи си го някъде,спрямо до ри първите екземпляри на алфа 164,крома тема,....Другото което трябва да знаеш,че 405 по не гние от 406-разбираш ли ме?

Януари 12, 2019, 19:41:27
Отговор #16

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
ксантиа не гние спрямо 406-факт :)А 406 си е гнилоч,особено ако го сравняваш с колите от Италия в онези години :oЗдрасти :)

Януари 12, 2019, 19:49:29
Отговор #17

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Е, това за 406-ците е голямо генерализиране. Автомобил от различна генерация спрямо 155 и 10 годишна гаранция срещу корозия . Има екземпляри естествено от Австрия или другаде, дето хвърлят химикали до безобразие и става всяка кола на кенеф.
Карам Ксантия, която е в една генерация с 406 и същата технология на купето - на 23 години е и няма грам корозия, без консервационни действия от моя страна.
И аз съм карал Крома,която е в една генерация с алфа 164,и ланча тема....но 164-ката,и темата НЕ ГНИЯТ,а кромата хваща веждите на задните калници-разумеш? :)Ръжда и жена като тръгнат-нема спиране :)ВСЕ  едно модератора да си хвали Алфасуда пред АЛФЕТТА...нема,кво да кажеме повече.

Януари 12, 2019, 19:56:21
Отговор #18

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
ivopifeca
А ти можеш ли да изразиш мисълта си в един пост,щото така през 5 мин.като ти дойде нещо на акъла е леко....странно  :(
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 12, 2019, 19:58:48
Отговор #19

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Няма автомобил който да не "гние"!
"Гнилите ябълки прасетата ги ядат"
retrobs.com