Автор Тема: Alfa Romeo 155 1.6 16v 1996  (Прочетена 9957 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2019, 20:58:39
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега Ивопифеца, задаваш ми въпроси, чиито отговори може да знам и по-добре от теб, не се знае.
Карал съм 164 ТД две години - някъде 96-97-ма година, карал съм Кроми, Капи, Типо , даже Ритмо и Регаати и т.н.,  и всичко това от средата до края на 90-те години ( не знам ти какво си карал в този период ) . Имам отношение към италианските автомобили от този период, даже може да се каже, че имам и тръпка. Но с фрази като :

...164,и тема-та на ланча,ако ти говори нещо,е в пъти повече кола от ситроените ти и пежата ти там...извинявам се :) ... отбележи си го някъде,спрямо до ри първите екземпляри на алфа 164,крома тема,....-разбираш ли ме ?
  ме изгуби като събеседник  ;D

Януари 12, 2019, 21:49:42
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мен изобщо не ме е печелил, особено с изрази, като панимаеш, компренде, капиши... :)) За другите пежа не знам, но имам 205 и тяхната каросерия е заводски поцинкована, не съм виждал изгнила 205-ца освен ако не е ударена и нарушено покритието. Тук лиричното отклонение май стана доста голямо, по принцип в този форум си говорим предимно за хоби коли, които най-често се съхраняват в гараж или поне се полагат редовни грижи... затова едва ли е чак толкова важно коя каква корозионна устоичивост има.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 12, 2019, 21:58:14
Отговор #22

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
ivopifeca , моля те да се съобразяваш с тона на форума!

Тук не са добре дошли подмятания и тенденциозни сравнения без фактически сравнения и конкретика.
Всяко нарочно изостряне на отношенията между участниците и провокация е възнаграждава с вечен бан. Просто изяснявам правилата на играта.

Ще почистя темата след няколко дни.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 13, 2019, 12:12:11
Отговор #23

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Извинявам се,ако някой се е почувствал обиден.Говоря от лични наблюдения...както и да е.Не съм целял да обидя някого,ако са ме разбрали така.

Юни 02, 2019, 01:34:14
Отговор #24

Неактивен pomak

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте.
Това ще е да е първото ми словоизлияние в сайта.  :D
Първо искам да поздравя постващия за константния труд, който полага за да има колата мечта за него.
Сега по същество- с нищо не мога да помогна, но отчаяно рових из темите за да намеря точно този модел алфа ромео.
Точно такъв беше първия автомобил на баща ми и няма да ми стигнат думите да опиша колко проблеми имахме с него. Вероятно около 2000 година ще е било, когато всичко започна. Баща ми беше решил, че иска западна кола и чисто по селски- на ниска цена. Затова един ден докара у нас такава червена алфа 155 т спарк- бивш кокошкарник/ не знам как е станала кокошкарник само за 4 години експлоатация от предишния собственик, но сигурно добре я е преценил и го уважавам за това/. Разбира се нашия реши, че ще направи пълна подмяна на интериора за да има заводски вид. Не след дълго това и стана. Добре, но  след две години имаше катастрофа- алфата не издържа краш теста срещу бетонен стълб. Помня, че след случката стоеше у нас на двора покрита с одеяло цялата предница и аз водих приятели в нея да се качваме и да въртим волана/ имах една любима ръчка, която сваляше и вдигаше волана вертикално мисля/. Тук е времето да отбележа, че това е единствения ми положителен спомен от това Апенинско творение на техниката. Така.....След това баща ми пак събра кураж/разбирайте пари/ и се начена нов ремонт на цялата предница. Колата отново стана като нова и вървеше добре. Не знам по каква причина обаче, скоро се появи проблем с двигателя-___ "работи на три цилиндъра"___ само това запомних и разбирах по това време. Ясно помня как един ден решихме да сменим някакви неща в двигателя- сегменти, гарнитури, свещи и т.н. Извадихме го от купето, сменихме ги, мазахме някакъв червен гел /не разбирам от автомобили и до днес/после го сложихме обратно и нямаше никаква положителна промяна. Ходихме по майстори, там също не помогнаха. Затова пак баща ми реши да я дърпа с друга кола и да опитва да я запали така- и наистина още след първото излизане на междуградския път , Алфичката запали = първо видяхме пламъци изпод двигателя, после пламнаха гумите, после купето. Аз бях на съседната седалка до шофьора, а пред мен виждах синьото Трабантче, което ни дърпаше. Опитахме да потушим огъня с малкия пожарогасител в багажника- това разбира се не помогна, спряха и други коли и те дадоха своите пожарогасители, но пак без успех...
И така за добро или лошо Алфичката, която старателно търках с гъба и препарат толкова много съботи поред, си отиде пред очите на всички ни. Единственото, което извадихме от нея, преди напълно да пламне, беше стария касетофон/ вече полу-разтопен от огъня/ и нищо друго.
. Месец, два след пламтящата случка още имаше части от нея в дясната канавка на извънградското платно за движение. Когато минавах от там сякаш изпитвах облекчение. Не помня точно, минаха около 18 години.
П.с. Изобщо няма да добавям безбройните пъти в който не е искала да запали по ред причини и сме я бутали на ръка до нас или пък горкото магаре на дядо ми, което я теглеше до поредния майстор за ремонт...
Толкова от мен за Алфа Ромео 155 1,6 бензин.

Юни 02, 2019, 08:24:44
Отговор #25

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Мдаа, а след още 10тина годинки, те и сега не се срещат често по улиците, но след 10 г хептен ще изчезнат... Та, ако видиш някоя лъскава и изпъната ще разправяш на поколението: Ех, какви спомени имам с една такава... Така, малко странно, неприятните изживявания някога се превръщат в хубави спомени. И аз имам такива, с москвич и с вартбург и с още някоя друга, но това не ми дава право да сиктирдосвам цялата марка или съответния модел. Ако правилно съм разбрал поста, де...
we all have wings, but some of us don't know why

Юни 02, 2019, 13:10:08
Отговор #26

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега pomak, поздравления за стила на изказ. Много е приятен. Негативните спомени също са спомени. Ще се надявам в подобен топ да прочетем и положителния опит с някое класическо возило.

Юли 11, 2019, 22:33:30
Отговор #27

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От днес Алфата има малко променена визия :).От доста време се канех да боядисам джантите понеже имаха доста забележки.Спрях се на по-тъмен цвят и сега са графитено черни.Също така боядисах и спирачните апарати червени и сложих лепенки Alfa Romeo.
Преди

И сега




Януари 21, 2020, 20:42:54
Отговор #28

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Да изтупам прахта от темата със няколко нови снимки на Алфата.Карам е доста рядко но това не означава че не продължавам да се грижа за нея.Другия месец е вкарвам за смяна на масло и дискове и накладки.